Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tegnap esti előválasztási...

A tegnap esti előválasztási vitaműsor kapcsán változott a véleményed azzal kapcsolatban hogy kire fogsz szavazni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 08:28
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
63%
Hát erre az ellenzékre tuti nem. A világ egyik legadóztatóbb országa vagyunk, az elvonás a gdp 50%-át meghaladja, erre ők adóemelésről beszélnek. Amíg nem jön egy párt, ami véget vet ennek a népnyúzó adópolitikának, nem szavazok.
2021. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
93%

#8. "Mi volt az, ami miatt a kedves hozzászólók eddig az ellenzékre akartak szavazni, de most inkább nem mennek el?"


Itt meg is kell, hogy álljunk. Az, hogy végül kire szeretnék szavazni élesben, nem jelenti azt, hogy a másik oldalról ne lehetne valamilyen preferenciám. Elég sanszos, hogy a Fidesz kap tőlem x-et jövőre, de ettől még úgy voltam vele, hogy szeretnék az előválasztáson az ellenzéki jelöltek közül is választani, hiszen ha jövőre ők fognak nyerni, akkor nem teljesen mindegy nekem, hogy közülük ki legyen a miniszterelnök. Ez így remélem, azért érthető.


"Minek kellett volna elhagzania, hogy ne így döntsenek?"


Most én mondjam meg az ellenzéki jelöltek helyett, hogy mivel kampányoljanak? Mire fel adjak én nekik tanácsokat? Majd talán meghallgatom a mondanivalójukat, és amelyik a legjobban eltalálta az én kívánalmaimat és akit a leghitelesebbnek tartok, majd arra voksolok. Azért az mégsem járja, hogy én, a magánszemély választó legyek számonkérve, ha netán merészelek elégedetlen lenni a felhozatallal.


"Egyébként tök életszerűtlen, hogy valaki eddig ellenzéki beállítottságú volt és egyetlen tv-vita után utálja az egész ellenzéket."


Fentebb leírtam, de röviden még egyszer: téves a kiindulópontod. Nem kell, hogy ellenzéki beállítottságú legyen valaki, hogy az ellenzéki jelöltek közül is tudjon választani Mérő László (szebb napokat is látott matematikus) persze szíve szerint kizárná a kormánypárti szavazókat az előválasztásról, de ez a vágyálom még senkit nem kötelez semmire. Különben is, mi van, ha most még a kormánypártra akarok szavazni, de jövő áprilisban mégis az ellenzéki pártok egyikére vagy fordítva? Miért feltételezel bárminemű elkötelezettséget a választásra jogosultak döntő többségéről? És miért vitatod el bárkitől is, hogy a tegnapi szánalmas ellenzéki önfényezés elvegye a kedvét ettől a bolhacirkusztól? Roppant gyenge műsor volt, jelenleg én is azt látom, hogy azzal járok a legjobban, ha hagyom az érdektelenségbe fulladni az egész előválasztást úgy, ahogy van.

2021. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 hypno ***** válasza:
6%

#22


Kamu!!!


Tizet teszek egy ellenében, hogy nem tudna olyan ellenzéki párt felállni, olyan jelöltet indítani és olyan programot letenni az asztalra, amire ne ugyanezt írnád.

2021. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
63%
#23. Mondjuk nem tudom, ki nem szarja le, hogy mit delirálsz össze.
2021. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 hypno ***** válasza:
9%

#24


Például te, mert válaszoltál. 🤣


Tudod a hülyék a túloldalon laknak.


Ez annyira unalmas és szánalmas, amikor az ellenzéket fikázzátok, mert közelebbről meg nem határozható módon egyik sem megfelelő, miközben a jelöltek közül az összes aspiráns teljesen eltérő karakter.

De mindegy is, hogy balos, vagy jobbos, radikális, vagy mérsékelt, volt-e már helyzetben vagy sem, mert bármilyen lenne akkor sem felelne meg.


Van egy barátom, aki annyi utál cipőt vásárolni, hogy azt mondja a feleségének, hogy menjen be a boltba, válassza ki ami szerinte megvehető, aztán majd szóljon és ő megmondja miért nem jó.


Pont így állsz hozzá.

2021. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
92%

#25.


"Például te, mert válaszoltál. 🤣"


Megsemmisítő boomer visszavágások a pöcegödörből. :))


Nézd, nem véletlen, hogy nem reagáltam érdemben a debilségeidre, téged mindenki jól ismer a Politika kategóriában, és ez számodra nem éppen hízelgő. Jeleztem, hogy belőttelek egy szintre, vitán alul állsz. Képzeleghetsz nyugodtan a "sokszínű ellenzékről", akik gyakorlatilag egész este egymás vállát veregették, Orbán meg úgy áll, hogy valószínűleg behúzza 2022-t is. Majd ne felejtsd el jó hangosan szidni a "buta fideszeseket", amiért nem voltak hajlandóak átszavazni erre a jól felkészült csapatra! Csak nehogy elgondolkodj egyszer, még kificamítod az agyad. :)

2021. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

#19

"nyelvtanilag hibás a mondat, ezért értelemetlen"

Az egy nyelvtanilag helyes mondat, és aki nem ostoba az érti, ezért írtam le hosszabban, hogy te is felfogd.

Amúgy elég vicces, ahogy még mindig nem érvelsz, hogy miért lenne hibás, csak kijelented, miközben az érvelés is középiskolás anyag, de láthatóan ezt sem sajátítottad el.


Miért nem vagy suliban? :)


"képtelen voltál erre is normálisan reagálni"

Én olyan stílusban válaszolok, ahogy engem megszólítottak, ha nem tetszik valami a stílusomban, akkor nézz a tükörbe és azon változtass, amit ott látsz. :)


"Te a kommentedet két személyeskedéssel kezded, készer lehülyézel"

Nem, nem személyeskedéssel.

A személyeskedés az ez: "A vitában a személyeskedés azt jelenti, hogy a partner álláspontja vagy érvelése helyett a személyét kritizálják."

Én nem ezt tettem, én nem érvelés helyett tettem. Az "érveid" miatt jutottam arra a következtetésre, hogy igazak azok az állítások.


Vagyis egy ténymegállapítást tettem. Ha valaki szőke, akkor ha azt mondod rá, hogy szőke, akkor nem személyeskedsz. Ha nem tetszik, hogy hülye vagy, akkor az iskolában lenne a helyed most is. :)


"előadod, hogy a vita lebonyolítása teljesen független volt a benne a szereplőktől."

Ez mondjuk megint csak egy tény. Az ATV szervezte, nem pedig a jelöltek.

Ahogy a Partizán vitákat sem a jelöltek szervezik.


"Szegény ballib miniszterelnük-jelölt jelöltek!"

Mondjuk 5-ből 3 nem is ballib, de kicsit sem járatod le magad még jobban .:D


#22

"Most én mondjam meg az ellenzéki jelöltek helyett, hogy mivel kampányoljanak?"

Amúgy igen, a pártoknak feladata az emberek képviselete, az emberek problémájával való foglalkozás, ha nem mondod meg, hogy neked mivel gondod, akkor nyilván nem fognak tudni képviselni.


Az országjárásoknak részben ez is a célja, hogy az emberek problámájával is találkozzanak a jelöltek.

2021. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 hypno ***** válasza:
9%

#26


Kiestél a szerepedből harcos!


Az meg hogy egy névtelen nulla belő engem egy szintre, pont nem jelent semmit.

Vívhatnánk szellemi párbajt, de fegyvertelen ellen nem állok ki.

2021. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
44%

#27. "Amúgy igen, a pártoknak feladata az emberek képviselete, az emberek problémájával való foglalkozás, ha nem mondod meg, hogy neked mivel gondod, akkor nyilván nem fognak tudni képviselni."


Nem öregem, fordítva ülsz a lovon. A politikus akarja, hogy megválasszam, de ha a segítségem nélkül addig sem jut el, hogy mit kellene képviselnie, a hívei meg rám mutogatnak, hogy miért nem fogom a mamlasz jelöltjük kezét, akkor legfeljebb majd nem szavazok rá, én nem halok bele. Majd választok valaki mást. :)


"Az országjárásoknak részben ez is a célja, hogy az emberek problámájával is találkozzanak a jelöltek."


Ezzel nincs probléma. A probléma azzal van, hogy fel akarod kérdezni a gyakorin a kommentelőket, hogy ha nem tetszett nekik egyik jelölt sem, akkor bizony feleljenek neked, hogy mégis mi lenne a jó. Mókás. :)

2021. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
40%
#28. Nyígj csak, boomerem, el sem olvasom már, amiket írsz. :)
2021. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!