Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tegnap esti előválasztási...

A tegnap esti előválasztási vitaműsor kapcsán változott a véleményed azzal kapcsolatban hogy kire fogsz szavazni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 13. 08:28
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

#38

Nem elbeszéltünk egymás mellett konkrétan külön bekezdést szenteltél annak, hogy ne kérdezzék meg az embereket. És erre válaszoltam.

2021. szept. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
8%

Itt most sürgős nemzeti egységkormány kell, hogy az orosz és kínai politikai tőke befolyását amit Orbán rászabadított az országra azonnal megállítsuk. A két diktatúra vészesen próbálja majd elszívni a levegőt Magyarországtól és ezzel aláásva az EU-t. Most az utolsó percek vannak hogy évtizedekre minden magyar milliárdokra történő eladósításával befolyási övezet legyünk.

Itt súlyos hazaárulás történik a szemünk előtt.

2021. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

22-es!

Köszönöm a részletes választ.

Nem túl gyakori szerintem ebben az országban,hogy valaki, aki fidesz-szimpatizáns, részt akarna venni az előválasztáson, hiszen a fidesz politikája, hogy a nemfideszesek létét és magyarságát tagadja, megkérdőjelezi vagy teljesen ignorálja. De ez tök jó, hogy te nem őgy gondolkozol, mint Orbán.


Egy dologra reagálnék:

""Minek kellett volna elhagzania, hogy ne így döntsenek?"



Most én mondjam meg az ellenzéki jelöltek helyett, hogy mivel kampányoljanak?"


Nem, nem neked kell elmondanod, hanem itt most beszélgetünk a témáról és elmondtad, hogy pont ezen az estén csalódtál nagyot az ellenzékben. Mire megkérdeztem, hogy minek kellett volna elhangzania, mit kellett volna a stúdióban csinálniuk, hogy ne érezd ezt a csalódást?

2021. szept. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

#43. "Nem túl gyakori szerintem ebben az országban,hogy valaki, aki fidesz-szimpatizáns, részt akarna venni az előválasztáson"


Ehhez képest az általam említett Mérő László elég komolyan vette ezt a lehetőséget, és nincs egyedül ezzel. Más kérdés, hogy ő az eredményeket szándékosan torzítani szándékozó fideszes előválasztókról írt, akik azért mennek, hogy azt a jelöltet szavazzák meg, akit pártjuk legnagyobb valószínűséggel le tud majd győzni jövő áprilisban. De egy: ezek tippelgetések, nincs előttünk kutatás a témában, és kettő: a választás az választás. Szabad részt venni, a részvételtől tartózkodni, érvénytelenül szavazni és BÁRMELY nézőpont alapján, pártállástól függetlenül szavazni. Aki ezt megkérdőjelezi, az szerintem antidemokratikusan gondolkodik.


"hiszen a fidesz politikája, hogy a nemfideszesek létét és magyarságát tagadja, megkérdőjelezi vagy teljesen ignorálja"


Azért látom elfogultnak ezt az érvet, mert ezt ugyanúgy mondhatná a Fidesz is (mondja is, főleg amikor ellenzékben van), hogy a baloldal szeretne kirekeszteni és ellehetetleníti mindenkit, aki nem olyan mint ők (lásd: BLM, LGBTQ, stb. mozgalmak és woke követőik, persze szigorúan a nyitottság, a tolerancia és a véleményszabadság nevében). Azért hibás ez a megközelítés, mert a saját szempontjából nézve mindkét félnek igaza van, és elfogult az, aki szerint minden "a másik" miatt van.


"Mire megkérdeztem, hogy minek kellett volna elhangzania, mit kellett volna a stúdióban csinálniuk, hogy ne érezd ezt a csalódást?"


Megértettem, de nem gondolom azt, hogy tőlem, egy választótól elvárható, hogy ezt meg tudjam válaszolni. Tudod, sokkal könnyebb látni valamiről, hogy gond van vele, mint javaslatot tenni, hogy hogy lehetne az a valami jobb. Utóbbi természetesen nem is lehet követelmény ebben a viszonylatban. Milyennek láttam tehát a műsort? Bohóckodásnak. Hogyan kellett volna viselkedniük a jelölteknek? Ne haragudj, de ebbe én nem akarok belekezdeni. Belekezdhetnék, de miért én mondjam ezt meg? Nekem ez nem dolgom. Én azt tekintem a feladatomnak, hogy minél több információt gyűjtsek és a rendelkezésre álló jelöltek közül jövő áprilisban válasszak egy szimpatikusat. Aki nem tudott meggyőzni (és ez egyelőre minden ellenzéki jelöltre igaz), az akkor így járt. Ha győz, akkor nem az én véleményem volt a mérvadó, ha veszít, akkor megintcsak az ő dolga levonni a konzekvenciát. Hogy én fel legyek szólítva arra, hogy tanácsokkal lássak el egy pártot vagy jelöltet, hogy az hogy nyerje meg a választásokat, az egyszerűen nem értelmezhető. Azt úgy hívják, tanácsadás és leginkább megbízási szerződéssel működik.


Értem, hogy csak beszélgetünk, ez a véleményem. Értem, hogy csak kérdezted, ez a válaszom.

2021. szept. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
A vita alapján a kormány dolga annyi lenne, hogy kussol. S magukat elintéznék a többiek. Márki Zay az egyetlen, akire voksolnék, ő naga is fogalmaz meg kritikát az összefogással kapcsolatban, a többi esélytelen.
2021. szept. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!