Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz, vagy sem a...

Egyetértesz, vagy sem a legújabb szigorításokkal, vagy sem? (maszkviselés, esetleg kötelező oltás)

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/87 anonim ***** válasza:
68%

#30


Mar félve merem csak megkerdezni: de azt ugye tudod, hogy oltottként is elkaphatod és tovább adhatod a fertőzést, akár tünetmentesen is? Vagy ezt nem hisszük el? Tudom, én is olvastam, néhányan már mondták, hogy sokkal kisebb a valószínűsége, de nem 0.

Egy cseppfertőzéssel terjedő vírust hogyan lehet lelassítani? Úgy, hogy eltakarod a szádat és nem a levegőbe, a másik emberre, a tárgyakra, élemiszerre köhögsz. (Sőt, ha igaz már annyi sem kell, hogy kohogj.)

Es azért "csak" lassításról beszélnek, mert emberek vagyunk. Mindig bőven van/lesz olyan aki nem tartja be a szabályokat az alapvető higiéniát. Pl kézmosas. Bele köhög a tenyerébe aztán megfog, megtapogat valamit. De ott hagyja. Te meg haza viszed.

Semmi bonyolult nincs ebben.

Van aki fogékonyab, van aki nem. Én kétszer voltam beteg a két év alatt (mindkétszer akkor, amikor nem kellett a maszk) a testvérem egyszer sem. Pedig együtt lakunk, egy lakásban.

De megertem az ellenérzésedet. Nekem se tetszik, hogy oltottan meg mindig maszkban kell lennem, de értem az okát. Persze jobb lenne, ha mindenki oltva lenne és nem lennének most is több mint kétezren kórházban. Meg az is, ha jobb vakcina lenne, ami még is akadályozza a megfertozodest. Akkor valóban nem kéne maszk. Ha nem tudunk megfertozodni tovább se tudjuk adni. Így már egészen más lenne a helyzet. Persze attól még az oltatlanok között terjedhet, de az már az ő döntésük. Vállalták. És ha nincsenek sokan és nem is kerülnek sokan kórházba, akkor nem lenne gond bejutni egy műtétre nekünk sem.

Csak sajnos ez most nem így van/lesz.

Nem lett több orvos azóta sem ápoló..

2021. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/87 anonim ***** válasza:
0%
10: pedig ez egy nagyon okos döntés, nem is értem, egy ilyen kormánytól hogyan tellett ki.
2021. okt. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/87 anonim ***** válasza:
73%

Ellenzékiként és oltottként a tököm ki van a járvánnyal és túl van reagálva az egész.

Szívesen tovább lépnek és élnem a vírus előtti életünket. A homeoffice és az online ügyintézésen kívül sok jót nem hozott.

Rengeteg ellálatlan ember van, műtéteket tologatnak hónapok óta. Fel se fogják, hogy más baja is lehet az embernek, mint a covid.

Vége lehetne már és hagyhatnánk a fenébe a szigorításokat.

2021. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/87 anonim ***** válasza:
41%

Ha van oltás amire “vártunk”(en nem) minek kell ugyanezt a szart megint eljatszani? meg raeroszakolni az emberre? Persze es majd emiatt legyen megint online oktatas, es akkor dobhatom ki az egyetemi eveimet az ablakon.. Érdekes nyár ota egy hir nem volt a koronáról, aztan most megint veszélyhelyzet van hirtelen.. es van aki ezt meg mindig elhiszi XD


-ellenzéki

2021. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/87 anonim ***** válasza:
75%
es nem vagyok oltasellenes. Annak vagyok ellenére h otthon üljünk meg 5 évig es szarjuk tele a gatyankat. ennyi erovel akkor szívrohamot is barmikor kaphatsz, meg eluthetnek.. influenzaba is meghalhatsz. De hat a fidesznek be kell nyalni az öreg nyuggereknek ezzel az intézkedéssel. Mondjuk ok meg otthon maradhatnanak, nem most kene vígan piacozgatni.. megis tele veluk a busz meg a város. megse felnek annyira:)
2021. okt. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/87 anonim ***** válasza:
14%

#35


Te miről beszélsz? Kinek kell otthon ülni? Tudsz valamit, amit mi nem? Eddig egy szó nem volt maradjotthonrol, csak maszkrol a buszon..

2021. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/87 anonim ***** válasza:
27%
20:25: azt hiszem, te is csak melegedni jársz be az egyetemre, mert értelmiségi ennyi rálátással nem lehetsz. Képzeld, voltak hírek, csak talán oda kellene figyelni. Aki képben volt, az már minimum június vége/július eleje óta tudta, hogy a delta előbb-utóbb be fog robbanni. Izraelben és Angliában már akkor komoly problémák voltak. És persze legelőször már tavasszal, Indiában. Persze, mivel te egy burokban élsz, és fogalmad sincs arról, mi folyik a világban, nem is várható, hogy releváns véleményt alkoss.
2021. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/87 anonim ***** válasza:
34%

36, miert, amikor maradj otthon volt akkor otthon maradtak? azert mert most nincs kimondva, aki teheti es be van szarva a gatyába, az otthon maradhatna, es gondolom a 80 eves nyugger nem a munkahelyre siet. de aztan meg sir az osszes hogy jajjmindmeghalunk.

37,tudtam hogyha leirom hogy egyetem, es mas a velemenyem mint aki olvassa akkor rósz búta hüjegyerek leszek aki csak viccből van egyetemen. igazad van azert egy kicsit, mivel az online oktatas miatt kb az egyetemistak 3/4nek fingja nincs a tananyagrol, ezert tartom igazságtalannak, hogy a legjobban veszélyeztetettek ide oda maszkalgatnak a csúcsforgalomban , tolunk meg megvonják a lehetőséget hogy tanuljunk. Igen, mert amikor könyvelést tanulnek, azt annyira nem tudom felfogni ugyh egy gep elott ulok es beszel a tanar. Volt lehetőség oltakoznia annak, aki akart, maszkot is hordhatsz ha akar, mar igy majdnem teljesen védve vagy akkor, minek ráerőltetni arra is ezt aki telibeszarja az egeszet? Ugyanott tartunk ahol tavaly, ezert latszik h kamu volt ez a megjon az oltás es eltunik a korona. Nyilvan nem fog eltűnni, de ennél tobbet nem tudunk tenni, akkor meg 30 évig éljünk igy? A delta meg ilyen faszsagokkal azt tudjak etetni aki elhiszi, érdekes nyaron sehol semmi nemvolt, megvárta a vírus a fontosabb eseményeket, es csak most jon oszi szunet utan AHOGY MINDENKI MEGJÓSOLTA mert mar mindenki kiismerte a forgatókönyvet. Fura h vannak akik meg mindig foggal körömmel ragaszkodnak a hulyeseghez. egyben ijesztő is. en tőletek erzek olyat hogy nem releváns a véleményetek, mert burokban eltek. de hat kinek mi

2021. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/87 anonim ***** válasza:
12%
20:55: jól van, okos vagy, ügyes, talán még szép is...
2021. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/87 anonim ***** válasza:
14%
...de kár beléd minden adóforint.
2021. okt. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!