Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz, vagy sem a...

Egyetértesz, vagy sem a legújabb szigorításokkal, vagy sem? (maszkviselés, esetleg kötelező oltás)

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
28%

Nehéz kérdés. figyelembe véve az oltásellenes szekta működését, lehetséges, hogy jobb lenne. Akinek annyi logikája sincs, hogy meglásson olyan összefüggéseket mint, hogy Romániában az alacsony átoltottság miatt szabadult el a káosz és Németországban vagy Angliában a magas átoltottság miatt nincs ugyanez az menthetetlen. Ha orvos mondja neki, hogy be kellene oltatni magát az biztos hazudik vagy megvették. (Csak tudnám, hogy akkor mi a fenének megy kórházba, ha úgyis meg akarják ölni.) Állítják, hogy tele a kórház oltottakkal, de erre semmi bizonyíték, sőt minden ország minden statisztikája kimutatja, hogy eleve kevesebb az oltott a kórházakban és azok közül is kevesebb a komolyan súlyos eset. Persze szerintük ezek is hamisítványok. Innentől ez nem tudományos kérdés, hanem szektás vita, ahol aki ellenük hoz fel ércet az hazudik.

Ezt figyelembe véve jobb volna ha kötelező lenne. Vagy ha nem akkor viszont aki oltatlanul elkapja, úgy hogy esetében semmi akadálya nem volt az oltásnak az bármilyen kezelést csak utoljára kaphasson meg. Akkor is ha gépről kell levenni. Ha beledöglik így járt, ott a híres immunrendszere védje meg. Csak sajnos politikai okokból egyiket sem merik meglépni.

2021. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
72%

Ellenzékiként semmilyen szigorítással nem értek egyet.

Felnőtt emberek vagyunk, mindenki el tudta dönteni, hogy oltat, vagy sem.

Én oltattam és véleményem szerint a kevésbé tanult réteg nem kérte az oltást. De szigorításból én sem kérek. Ne már, hogy 2 oltás után még maszkban járjak.

2021. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 Cubina ***** válasza:
81%

Biztos igaz lehet, hogy csak a kevésbé tanult réteg nem oltatott, ezért van az, hogy több ezer tanulatlan proli EÜ dolgozó inkább felmondott és soha többé nem praktizál, minthogy beoltassa magát.


Egyébként ez egy nagyon gerinctelen lépés volt, hogy a munkáltatókra hárítja a kormány a felelősséget. Így az emberek nem mondhatják hogy a kormány hibája, hisz nem ők kötelezik a dolgozókat, hanem a munkáltató. Egy cég legnagyobb fejese, aki soha nem fog személyesen találkozni az "alsó szinten" dolgozókkal, mégis ő dönt az egészségük felett, a felelősséget viszont nem vállalja.


Ha valakit kényszeríteni akar a munkáltatója az oltásra, csináltatni kell egy teljes vérképet, belgyógyászati kivizsgálást, pcr-tesztet az oltás előtt és 1-2 hónappal utána (bizonyítékként az esetleges eltérésekre), de előtte alá kell íratni a vezérigazgatóval egy nyilatkozatot, hogy ha bárminemű egészségkárosodás lép fel az oltás után, és ezt az előtte-utána leletekkel bizonyítani tudja, akkor ő, a munkáltató magára vállal minden erkölcsi és anyagi felelősséget.

Ha kötelező az oltás, akkor kötelező felelősséget is vállalni. Ha ezt nem teszi meg, nem kényszerítheti a dolgozót az oltásra.

2021. okt. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/87 anonim ***** válasza:
100%

#18


Részben igazad van, de szerintem pár fogalommal nem nagyon vagy tisztában. Mindössze annyi történt, hogy lerázták magukról a felelősséget. Nem akarnak ők dönteni. Mellesleg már most sok munkáltató írta ki pl a facebookon, hogy ő aztán nem fogja kérni ezt a dolgozóitól. Nyugi. Nem kell előre a falnak rohanni.

2021. okt. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 anonim ***** válasza:
66%

2 ffp8 és 4 gumikesztyu és 30 oltás biztos ami biztos alapon

Garantált a leépülés minden szinten

Ja és 50 liter fertőtlenítő

2021. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 anonim ***** válasza:
26%
Ha az kell, hogy többet ne kelljen maszkot hordani, akkor felőlem házhoz is mehetnek az oltatlanokhoz és akár erővel is beadhatják nekik.
2021. okt. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/87 anonim ***** válasza:
94%

Attól nem tartanék, hogy ezt alkalmazni fogják a cégek. Legalábbis nem rendeltetésszerűen.

Arra viszont nagyon jó lesz, hogy leépítsenek embereket. Ha tömeges leépítést akarnak, arra tökéletes, de ha egy kis cégnél pontosan tudják, hogy csak xy nincs oltva, és pont tőle akarnak megszabadulni, arra is jó.

2021. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/87 anonim ***** válasza:
88%

Ellenzéki vagyok és telibeszarom az egészet. Pontosabban nem értek vele egyet, mindenkinek legyen a saját döntése, hogy oltat-e és viseli-e a maszkot.


Akinek van oltása az ne nyavajogjon, attól, hogy Józsi beoltatja magát ugyanúgy el tudja kapni Józsitól. Aki védett az örüljön neki aztán tartsa meg a véleményét magának, ugyanez elvárható lenne az oltatlanoktól is.


Akinek nincs azok közül egyedül a közszférások szívnak. A versenyszférában a cégek csak lehetőséget kapnak az oltás kötelezővé tételére. Túl sok nem változik, amelyik cég kötelezővé teszi ott jó eséllyel már szabálytalanul ez megvolt téve, aki nem akart oltást azt valami egyéb indokkal kirúgták, ennyi.

2021. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
76%

En semmilyen se vagyok.

És nem értem miért nem lehet felfogni azt, hogy miért kell a járványt lassítani pl maszkviseléssel. Nem, nem a politikusok miatt.

Annak jobban örültök, amikor nem tudtok majd bejutni orvoshoz hónapokig egy egyszerű problémával? Mert az lesz belőle. Megint. Mar most vannak korlátozások, kórház lezarasok. Az jobb lesz?


Nyugalom, nem az nyavalyog itt naphosszat aki be van oltva. (Kivéve ha őt is szivatjak annak ellenére is, hogy oltva van. ) Az "nyavalyog" aki nincs.


Felőlem is mindenki azt csinál, amit akar. Oltat vagy sem. Pont jo magasról lexarom mit csinál vagy nem csinál, amíg nekem nem származik hatranyom belőle.


Nekem volt olyan csaladtagom akire csípő műtét várt, levél számra szedte a fájdalomcsillapítót, és nem tudták megmuteni. Várnia kellett, mert le volt zárva a kórház, nem volt orvos stb. Annyit tettek hogy még több fájdalomcsillapítót írták fel neki.

Ti mit szólnátok hozzá ha így jarnatok? Vagy nem jarnatok mert az is nehezetekre esne?


Sok munkáltató már a facebookon közölte, hogy nem fogja ezt kérni senkitől. Lehet, hogy lesz pár, de mindenki tisztában van vele, hogy ezzel csak a felelősséget raztak le a vallukról és rakták az övékre. Teljesen feleslegesen hisztiztek már előre.

2021. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
32%

"És nem értem miért nem lehet felfogni azt, hogy miért kell a járványt lassítani pl maszkviseléssel."


Talán mert ezért is oltatta be magát az ember, hogy ne szívassák azzal a rohadt maszkkal, pláne, ha nincs is semmi tünete, mert így teljesen felesleges volt felvenni az oltást.

2021. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!