Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértesz, vagy sem a...

Egyetértesz, vagy sem a legújabb szigorításokkal, vagy sem? (maszkviselés, esetleg kötelező oltás)

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/87 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint be vagyok oltva, a politikai hovatartozásomat nem óhajtom itt megosztani. A kötelezővé tételnek úgy gondolom, nem kéne köze lennie a politikához. Pártfüggetlen szakemberek véleményére lennék kíváncsi, akik meg mernék lépni az esetlegesem drasztikusabb lépéseket is, ha szükséges, viszont ha nem, nem szivatnák feleslegesen a népet.

Lássuk be, én ide kevés bagyok. Nem végeztem orvosit, nem vagyok virológus, és nincs szakmailag reális rálátásom a helyzetre. Amíg a politikai propaganda és az egymásra való mutogatás megy, addig én igyekeztem ezektől elhatárolódva meghozni a döntésemet annak érdekében, hogy egyetemi tanulmányaimat kisebb kockázattal kelljen akár hetekre jegelni. Plusz szeretném már visszakapni azt az életet, amikor bátran elmehettünk a barátokkal kávézni/társasozni egyet, vagy elmenni végre határon túlra nyaralni. Tanulmányaim miatt is fontos, hogy részt tudjak venni kurzusokon/versenyeken, akár külföldön is.Illetve él a háztartasomban egy 55 és egy 82 éves személy is, ezért inkább a közelükben felveszem a maszkot. Tetszik, nem tetszik, jogom van máshogy dönteni, az indivídum személyes felelőssége az emberi közösségen belül felülírja a bulvárt, a politikát, a híroldalak szakmaiatlan szenzációvadász cikkjeit.

Én ezeket a szempontokat vettem figyelembe, mikor erről döntöttem. Ha bizonytalanok vagytok, írjatok pro-kontra listát, az életetek mindem területére kiterjedően, és számoljatok az esetleges kockázattal. Ne hagyjátok, hogy a politikai bohóckodás befolyásoljom titeket egyik szélsőség részéről sem. Kérjétek ki a háziorvosotok véleményét, és ha elfogulatlannak tartjátok, tegyétek mérlegre azt is. Sajnos itt az egyénre hárula felelősség, mert a választások előtt más nem fogja magára vállalni. Szóval amíg tehetitek, éljetek a döntés jogával.

2021. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/87 anonim ***** válasza:
100%

#61


Előtted lévő hsz-ket írtam.

Tökéletesen egyetértek. Szerintem mindenki vágyik már a két évvel ezelőtti életére. Úgy gondolom ebben nincs vélemény különbség az emberek között.

Valóban, sokan politikai szempontból közelítik meg a dolgot, miközben ez nem az. Vagyis nem arra kellene figyelni. Sokat írtam már erről én is. Nagy a bizalmatlanság. Ami sajnos odáig fajult, hogy az orvosokban nem bíznak, szakembereknek nem hisznek, a tudományt kiröhögik. Hisztéria.

A szakemberekre kell/ene figyelni, hallgatni, nem a politikusokra. Csak sajnos rengeteg embernél összekeveredik a kettő, nem tud vagy nem is akar elvonatkoztatni. (Amit te meg tudtál tenni.)

Emiatt meggyőzhetetlenek. Nem értik.

Ez a legnagyobb probléma.

2021. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/87 anonim ***** válasza:
96%
62# Az nagyon igaz, hogy a régi életünket szeretnénk vissza, nem ezt a körforgást a viszonylag szabad nyár és a maszkos, korlátozott többi hónap között. Még az első karantén, meg kontakt személy élmények pár napig ráhozták az emberre a frászt, aztán az is elmúlt, a többedik ilyen után már nem érdekel ez az egész. Van oltás, elérhető mindenki számára, ha kell tegyék kötelezővé, de elég volt a korlátozásokból, karanténozásból és legfőképp a maszkból.
2021. nov. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/87 anonim ***** válasza:
77%
Engem kicsit se erdekel a politika, de ellenzem. Nincs kedvem megint fel evig maszkba fuldokolni foloslegesen.
2021. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/87 anonim ***** válasza:
100%

61 vagyok

A 64-es hozzászóló nézetét annyival osztom, hogy egy ponton baromira kellemetlen a maszkhordás. Kérdés, hogy ha egy ideig mindenki rendeltetésszerűem hordja, hamarabb vége lesz-e ennek a cirkusznak, és elhagyhatjuk-e végleg. Személy szerint ezért gondolom, hogy mégis megéri hordani. Amíg kötelező volt a viselése, megúsztam az influenzát, lazán átvészeltem az allergiaszezont. Ázsiában bevett szokás, ha betegen iskolába/melózni megy valaki, vesz maszkot, így nem fertőz végig mindenkit. Ezt itthon megtartanám. De ez már megint egyéni felelősség kérdése, és ők önszántukból teszik. Illetve olyan maszkokat kéne adni kedvezményesen az embereknek, amik valóban jól szűrnek, de nem okoz bennük gondot a légzés (ilyen is létezik). Csak hát azok nem olcsók. Szóval ha kötelezővé akarják tenni lehet nem volna hülyeség az intézményeknek támogatást adni nagy tételben ilyen maszkot vásárolni, hogy ingyen/kedvezményesen hozzájuk lehessen jutni, mindenkinek a maga munkahelyén.


62-es: igen, épp ezért vonatkoztattam el, mert már nem lehetett hinni senkinek. Egyelőre rendkívül pofátlan módon úgy van az egyénre hárítva a dolog, hogy nincs normális tájékoztatás semmiről. Össze-vissza kapkod mindenki, ezért ódzkodom a politikát bevonni ebbe. Mivel úgy látom, egyik oldal sem képes kompetensen kézbe venni a dolgokat. Számomra itt az egész magyar politika és sajtó hitelét veszette.

Megértem azokat, akik felháborodnak majd, ha kötelezővé lesz téve az oltás, mivel nincs hiteles és őszinte kommunikáció. Ha megjelennek a mellékhatásokról információk, nem tudni, valósak-e az adatok. Hosszútávú mellékhatásokról még mindig semmit sem tudunk.

Viszont azokkal abszolút nem tudok azonosulni, akik elhisznek, és még terjesztenek is egyértelmű kamuhíreket, és az egyoldalú nézeteikkel szembemenők hülyék, birkák. Vitakultúra nincs, elfogyott. És így a cél nem egy jobb megoldás keresése, hanem a felgyülemlett frusztráció másokon való levezetése.

2021. nov. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/87 anonim ***** válasza:
73%
A kormánynak semmi joga nem volt erre mindenki maga dőnt a testéről.Kötelezö oltást max nyugereknek kel 60 éveseknek.Azért mert ezt kamuzták hogy, rájuk veszélyes most meg már mindenkire.Mindig ki találnak valamit ami nem igaz de el várják hogy, nekik.Beszéljenek arrol is hogy, texas-ban be tiltoták hogy, kötelezö legyen ne èn irogasak már eről.De tv mikor mondanak el ilyen hírt soha meg az olaszoknál is elég a teszt a munkahelyen nem kel oltani.Egyedül csak Magyaroknál dőnt a munkáltató mert mi vagyunk a legokosabbak az egész világon.De hát erről se lehet beszélni meg arrol se hogy, Romániában kormány sincs és magasab a minimálbér egyedül Bulgáriában keveseb mint itt de ezekről be se számolnak.Mert ha ilyeneket tudnának már rég más kormány lenne választások nélkül mert ezeknek csak le mondás maradna vagy a tömeg aki követeli
2021. nov. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/87 anonim ***** válasza:
69%

66-os Nagyon igazad van!Ugyanígy gondolom én is szó szerint.Nem lehet ezeket mondani mert akkor hülye vagy

Pedig az igazság ez ha fáj ha nem

Itt csak a román történelem egy darabja segíthet.Biztos mindenki emlékszik mi volt

2021. nov. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/87 anonim ***** válasza:

#63


Szerintem ezekből mindenkinek elég volt. Csak azt nem hajlandóak meglepni azok akiknek még kéne, és az emberek sem bevallalni, hogy azért, hogy ennek vége legyen tenni kellene. Es nem csak azoknak, akik így látják jónak. Ez a probléma gyökere. Ebben mindenki benne van, ha tetszik nekünk ha nem. Ez okozza a feszültséget az emberek között.

A politikai csatározások miatt pedig, sokan semmiben és senkinek nem hisznek, azoknak sem, azokban sem akikre figyelni kéne. Néhányan szandekosan félre vezetik az embereket. Hagyták.

Ez a következménye. Nem csak itt.

Egy helyben toporgunk.

2021. nov. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/87 anonim ***** válasza:
33%

"ha egy ideig mindenki rendeltetésszerűen hordja, hamarabb vége lesz-e ennek a cirkusznak, és elhagyhatjuk-e végleg. "


Szerintem ezen a kísérletezésen már túl vagyunk, tavaly novembertől nem volt olyan hely, ahol ne kellett volna hordani, még az utcán is, és nem lett semmivel se kevesebb eset, sőt egyre nőttek a számok. Ha ért volna bármit is, akkor már nem a járványról és a maszkok hatékonyságáról/hatékonytalanságáról vitáznánk, hanem a vírust hátrahagyva élnénk a régi életünket.

2021. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/87 anonim ***** válasza:
77%

#69


Szerintem úgy értette ha mindenki hordja, és úgy ahogy kell.

Olyan helyen dolgozom, ahol rengeteg ember megfordul. És hiába volt kitéve a figyelmeztetes, nem volt olyan nap, hogy mindig mindenkin volt maszk vagy ne az allan hordja. Az emberek ilyenek. Ezert nem működik.

2021. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!