Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondja el nekem valaki, hogy...

Mondja el nekem valaki, hogy mire jó az oltás? Úgyis pozitív fertőzött lehetsz, kórházba kerülhetsz, és meg is halhatsz. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szlovákiából származom.


Munkában a kollégáim nagyon felzaklattak. Mert mondták hogy Ausztriában csak beoltottak mehetnek dolgozni, és hogy jól teszik. Hogy így soha nem lesz vége ennek a járványnak, ha nem lesz mindenki be oltva. De azt nem fogják fel épp ésszel, hogy aki be van oltva úgy szintén kórházba kerülhet, pozitív fertőzött lehet, még hordozó is lehet. Szeretném tudni mennyi beoltott ember fertőzött, nagyon szeretném tudni. Mert a beoltottakot nem tesztelik minek, hisz véd az oltás. Ha tényleg véd az oltás akkor miért pozitív fertőzöttek az oltottak is? Miért vannak kórházba oltottak? Aztán azt mondják, hogy az oltatlanok a veszélyesek, a hordozók, és az oltottak azok nem?

Eddig csak 2 oltás kellett, már 3ik oltás is kell. Magyarországon ahogy hallottam kB 2 millió lakos be van oltva 3ik oltással, és gondolkodnak a negyedik oltásról itt a cikk ahol olvastam a negyedik oltásról : [link]

[link]


Mit tudtok a negyedik oltásról? Igaz? Vagy az egész csak hazugság?


Mi a véleményetek?

Nem vagyok oltás ellenes, nem vagyok beoltva, de gondolkodtam rajta. De amit csinálnak az már röhej, nevetséges. Rá jöttek, hogy a 2 adag oltás nem véd meg, akkor adták a harmadik oltást. Az sem véd meg, akkor már akarnak adni negyedik oltást.

Mennyi adag lesz ebből?


2021. nov. 4. 08:46
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
Ha a mellekhatásokrol beszélünk sok a mellekhatásai az oltástól
2021. nov. 4. 09:04
 12/60 anonim ***** válasza:
88%

"Mert a beoltottakot nem tesztelik minek, hisz véd az oltás. Ha tényleg véd az oltás akkor miért pozitív fertőzöttek az oltottak is?"

Ez a két mondatod üti egymást, kérdező. Ha nem tesztelik az oltottakat, honnan tudják, hogy pozitív fertőzöttek?

2021. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:
Mert megbetegedhet az oltott is nem? És akkor aztán mennek AG pcr tesztre és aztán az eredmény pozitív vagy negatív.
2021. nov. 4. 09:06
 14/60 anonim ***** válasza:
86%

Az oltás sohasem arról szólt, hogy nem leszel fertőzött. A tüneteket mérsékeli csak.

Ezt miért nem tudtad kérdező? Kb a csapból is ez folyik.

2021. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
72%

Több mindenre jó.Aki fél azt megnyugtatja a tudat,hogy be van oltva.

Mondjuk szerintem sokan valószínűleg azért félnek mert a vakcinakampány vég nélkül mantrázott hangzatos szlogenei beleégtek az agyukba.Például:

"Aki nem oltat az az életét kockáztatja."Egyetlen esélyünk van a túlélésre...az oltás."..stb..stb.

Aztán jó még a vakcinák gyártóinak és forgalmazóinak is.

Meg bizonyára vannak olyanok akiket tényleg az oltás mentett meg.Nekik is jó.

2021. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
94%

"Minek kötöd be magad a kocsiban, ha akkor is baleseted lehet és akkor is meghalhatsz? Akkor meg minek?"

Érted? Nem, hiszem, hogy képesek lennétek felfogni, hgy pont ugyanilyen kérés alatt adjátok egymás alá a lovat. Inkább a suliban kellett volna jobban figyelni, hogy összetettebben, logikusan tudjatok gondolkodni. Hogy kifejlődjön a logikus gondolkodásotok. Hogy értsétek, hogy az a lényeg mindig, hogy milyen előzmények után, mire mekkora az esély!

Ahogy látom, idáig már nem jut el a nagy gondolatmenetetek, túl bonyolult, mi? :) Ilyen apróságokba már nem jut eszetekbe se, hogy bele kéne gondolni...

Tehát: ne is kössétek be magatokat a kocsiban, hiszen akkor is lehet balesetetek és akkor is kórházba kerülhettek és akkor is meghalhattok.

Értitek a hasonlatot? Mert nem úgy látszik.

2021. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:
Mert aki be van oltva és beteg marad szeretné tudni hogy csak sima megfázás vagy covid.
2021. nov. 4. 09:09
 18/60 anonim ***** válasza:
96%

17


Arra van a teszt.

2021. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk arra jo az oltas, hogy en masfel hetig 24 evesen atom szarul voltam, izlelesem sokaig nem jott vissza, a paromnak, aki be volt oltva meg csak a torka se kapart. Mindezt ugy hogy egyutt elunk es nem szeparaltam el magam.
2021. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
69%
A hollandok pont az ilyen kérdezők miatt nem adnak ki adatot, mert az adatokat úgy interpretálják hogy az OlTáS aKkoR méGseM véD!?
2021. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!