Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mondja el nekem valaki, hogy...

Mondja el nekem valaki, hogy mire jó az oltás? Úgyis pozitív fertőzött lehetsz, kórházba kerülhetsz, és meg is halhatsz. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szlovákiából származom.


Munkában a kollégáim nagyon felzaklattak. Mert mondták hogy Ausztriában csak beoltottak mehetnek dolgozni, és hogy jól teszik. Hogy így soha nem lesz vége ennek a járványnak, ha nem lesz mindenki be oltva. De azt nem fogják fel épp ésszel, hogy aki be van oltva úgy szintén kórházba kerülhet, pozitív fertőzött lehet, még hordozó is lehet. Szeretném tudni mennyi beoltott ember fertőzött, nagyon szeretném tudni. Mert a beoltottakot nem tesztelik minek, hisz véd az oltás. Ha tényleg véd az oltás akkor miért pozitív fertőzöttek az oltottak is? Miért vannak kórházba oltottak? Aztán azt mondják, hogy az oltatlanok a veszélyesek, a hordozók, és az oltottak azok nem?

Eddig csak 2 oltás kellett, már 3ik oltás is kell. Magyarországon ahogy hallottam kB 2 millió lakos be van oltva 3ik oltással, és gondolkodnak a negyedik oltásról itt a cikk ahol olvastam a negyedik oltásról : [link]

[link]


Mit tudtok a negyedik oltásról? Igaz? Vagy az egész csak hazugság?


Mi a véleményetek?

Nem vagyok oltás ellenes, nem vagyok beoltva, de gondolkodtam rajta. De amit csinálnak az már röhej, nevetséges. Rá jöttek, hogy a 2 adag oltás nem véd meg, akkor adták a harmadik oltást. Az sem véd meg, akkor már akarnak adni negyedik oltást.

Mennyi adag lesz ebből?


2021. nov. 4. 08:46
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
69%

#48-#50

„De miéééééért kell ekkora regényeket írni, miért kell minden mondatra külön akkurátusan reagálni???”

Mert így átláthatóbb, hogy melyik reakciómra mire vonatkozik, és minél kevesebb elvarratlan szálat akarok hagyni. Nekem így kényelmesebb írni. Ez a regény pedig, aminek a terjedelmén fennakadtál kisebb, mint a tiéd, ha kiveszed belőle a tőled idézett részeket.


“az oltottak hatalmas arányához mérjük már a halálozást mert ők jóval többen vannak.”

Persze, szerintem csak így van értelme nézni, mert így kiszűröd a létszámkülönbségből adód torzítást. Indokold meg, ha szerinted nem.


“Tehát ha megfertőződsz akár oltva akár oltatlanul akkor mennyi esélyed van! Ennyi a tábla. Az oltatlanok jobban teljesítenek, hogy fideszes szófordulattal éljek!”

Ez hülyeség. Miért teljesítenének jobban az oltatlanok? Minden korcsoporton belül az oltottak kisebb százaléka patkol el koronavírusban az oltatlanokhoz viszonyítva. Mi ez, hanem bizonyíték arra, hogy az oltás segít túlélni a koronavírust?


“Ekkor azt állapíthatjuk meg, hogy jó-jó, az oltás tényleg csinál valamit.......... szigorúan a rizikócsoporton belül!”

Ez egyáltalán nem igaz. Minél rizikósabb egy csoport, annál kisebbnek bizonyul az oltás hatásfoka. Nézd meg a Vaccina Surveillance Report Week 36-et, amit a 42-es kommentemben már fejtegettem. 80+-osok (legrizikósabb csoport 3,5x nagyobb eséllyel élnek túl, 70+-osok 5x, 60+-osok 6x és egyre lejjebb haladva, a minél kevésbé rizikósabb csoport felé átlagban 6x.


“Egy az egyben pontosan ugyanazt állapítja meg ami a táblázat igazsága is, az oltások hatásossága szinte kimutathatatlan a rizikócsoporton kívül.”

Ott van, a britek kimutatták. (Nem a brit tudósok! :D)


“mikor ez a tanulmány a manipulációt felfedte a te féléd nem győzte ezt is szétmagyarázni”

Milyen én félém? :D Az oltástálibok? Attól már oltástálib valaki, aki elhiszi, hogy az oltás hatékony valamennyire?


“Mert ha nem akkor a táblázat igenis bizonyítja, hogy oltatlanul több esélyünk van túlélni!”

Ez atom nagy baromság, nem tudom miért égeted magad vele. Teljesen nyilvánvaló, hogy oltottként nagyobb az esély túlélni, le van írva egyértelműen a brit statisztikában, és én is levezettem, de te még mindig kötöd az ebet a karóhoz.


“Ha viszont abbahagynánk a ferdítést akkor nem sterilizáló oltásról lévén szó azonnal be lehet fejezni a zsarolást és kényszerítést, nincs értelme.”

Ezzel egyetértek, azonnal abba kellen hagyni az oltatlanok szopatását, meg a védettségi kártyás bszkódást. Felnőttként mindenki el tudja dönteni, hogy számára mennyire rizikó. Viszont ha oltatlanként koronás megbetegedéssel kórházba kerül valaki, akkor a kezelés költségét megfizettetném vele.

2021. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
48%

Csak a lényeget ragadom ki és szomorú, hogy végül ez a lényeg:

"ha oltatlanként koronás megbetegedéssel kórházba kerül valaki, akkor a kezelés költségét megfizettetném vele."


Itt jöttem rá, hogy nemcsak ostoba vagy aki nem érti az adatokat akármilyen egzakt módon mutatják a tényeket, nemcsak gerinctelen aki nem tud szembe nézni azzal, hogy valamiben nincs igaza hanem ez bizony a szekta mentalitás, ráadásul esetedben a gyűlölködő verzió. Nem gondoltam, hogy egy ilyen emberrel beszélgetek. Persze mondhatnám, hogy jó akkor én meg az oltástól szenvedő embereket hagynám ellátás nélkül, jóval többen lennének a tavaszi tapasztalatok alapján, de csak a szintedre süllyednék. Kérlek nézd meg ezt, rólad szól. [link] Neked nem számokra és kimutatásokra hanem lelki segítségre van szükséged. :)

2021. nov. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
77%

#52

“Itt jöttem rá, hogy nemcsak ostoba vagy aki nem érti az adatokat akármilyen egzakt módon mutatják a tényeket,”

Te nem érted, töki. Egzakt módon fel van tüntetve, hogy 100ezer főre vetítve mennyien haltak meg oltottak és oltatlanok. Az oltatlanok minden korcsoport esetén az oltottak töbszöröse. Nem tudom, hogy ezt miért olyan nehéz felfogni. Mutassál már egzakt adatot, ami igazolja, hogy oltottként nagyobb valószínűséggel halsz bele! Nem először kérem, persze reakció nélkül hagyod, helyette csak hablatyolsz alaptalan hülyeségekről.


“ Persze mondhatnám, hogy jó akkor én meg az oltástól szenvedő embereket hagynám ellátás nélkül,”

És még szalmabábozol is. Ki beszélt arról, hogy ellátás nélkül hagynék bárkit is?

A járvány leterheli az egészségügyet, ami pénzbe kerül az államnak, minél több a kórházi ellátásra szoruló, annál szigorúbb korlátozásokat vezetnek be, ami még több pénzbe fáj, főleg a vendéglátósoknak. Az oltatlanok egyértelműen nagyobb arányban járulnak hozzá at egészségügy leterheléséhez. Ha egy ingyenes felvehető oltás beadásával nem hajlandóak hozzájárulni hogy ezt elkerüljük, fizessék hát meg az árát, ha tényleg odakerülnek és leterhelik. Ez azokra persze nem vonatkozik, akik egésszégügyi okokból nem vehetik fel az oltást.

Amúgy meg nem értem a felháborodás. Az oltásellenesek bíznak annyira az immunrendszerükben, hogy elbánjon egy kis náthával. Akkor meg mi ez a hőzöngés, hogy meg kell fizetni, ha estleg mégse? Hát úgy tudtam, ilyen nem fordulhat elő, hogy egy oltásellenest leterít a korona! :D


“…én meg az oltástól szenvedő embereket hagynám ellátás nélkül, jóval többen lennének a tavaszi tapasztalatok alapján”

Mi már megint ezt a fogyatékos lózung, öcsi? Nem fejlődsz. Volt itt már negatív immunitás, de aztán már-már beismerted, hogy azért a rizikócsoportokon belül vna értelme az oltásnak, most meg ez, hogy az oltástól többen szorulnak ellátásra, mint a koronavírustól. Honnan szoptad ki ezt a hülyeséget? :D

2021. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
48%
53. ..... a videót megnézted? ;)
2021. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
77%

#54

Nem. :) Elég volt megnyitnom a linket, és látni a thumbnailt, hogy kitaláljam miről van szó. A szokásos "Kifogytam az érvekből, és nem tudok mit reagálni, ezér hozok egy naaagy mindent leleplező taralmat, és megpróbálok úgy tenni, mintha én lennék a helikopter."

2021. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
48%
Szedd össze magad és nézd meg légyszi aztán beszéljünk, érdekelne magára ismer-e ilyenkor a kovidszektás hacsak részben is, vagy az elméjében ő teljesen kívül helyezi magát a valós helyzetén.
2021. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
77%

#56

Miután megválaszoltad a kérdéseimet/kéréseimet, amikkel tele a padlás. Majd ha ez megtörtént videózunk, de egyelőre túl sokkal vagy adós. :)

2021. nov. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
48%
Amit egy értelmes tiszta elme felfogna azt visszaolvashatod újra mert már leírtam. Ezekre reagáltál te a kimagyarázomúgyishabeledöglökis szinten. A valóság meg a számok letagadása, hivatalos adatok covidszekta hitűre interpretálása nem kérdés és nem kérés csak vergődés. Sakkozhat még a verébbel az ember de egy ponton már megírtam: "Neked nem számokra és kimutatásokra hanem lelki segítségre van szükséged." Nézd meg a videót és mondd el milyen gondolatokat ébresztett benned.
2021. nov. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
71%

"Mondja el nekem valaki, hogy mire jó a biztonsági őv? Úgyis balesetet szenvedhetsz, kórházba kerülhetsz, és meg is halhatsz. Mi a véleményetek?"

Olyan sötét emberek vannak, akik ennyire nem értik az egyszerű számokat sem és gondolkodás helyet egy másik hasonlóan szellemi fogyatékos videóit osztogatják és azt mondják, nézd meg. :) Nem azt kell megnézni, hanem gondolkodni kellene a videókeresgélés energiájával és érteni a számokhoz, amit pár hasonló emberen kívül az egész világ meg tud tenni.

Már várom, hogy az általam idézett verzióban is megkérdezze valami fogyatékos ezt a kérdést. És valaki hozzászóljon, hogy "biztonsági őv hívő szekta"... :)

Az emberek többsége tud értelmesen gondolkodni, érti, hogy miért kell biztonsági őv. Gondolkodás helyett hiába osztogatsz videókat egy hasonlóan matekból felmentett embertől, csak nevetségessé teszed magad. :) Hiába mondogatod ilyen videók alapján, hogy dehát kórházban vannak és halnak meg a "biztonsági ővet" használók és nem használók, akkor meg minek. Azt nem fogod fel, hogy hiába vannak oltottak is a kórháznam és halnak meg esetleg ők is, de sokkal többen vannak kórházban és halnak meg oltás nélkül, mint oltással. Főleg annak tudatában kellene, hogy érdekessé váljon ez a te fejedben is, hogy ez annak ellenére van így, hogy még kevesebben is vannak az oltatlanok, mégis ennek ellenére is ők kerülnek többségben bajba.

2021. nov. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
77%

#58

„Amit egy értelmes tiszta elme felfogna azt visszaolvashatod újra mert már leírtam.”

Nincs túl sok mindent visszaolvasni, mert a legtöbbre egyáltalán nem adtál semmiféle reakciót, a maradékra meg tettél egy alátámasztások nélküli kijelentést, olvasd vissza. :)


“Ezekre reagáltál te a kimagyarázomúgyishabeledöglökis szinten. A valóság meg a számok letagadása, hivatalos adatok covidszekta hitűre interpretálása nem kérdés és nem kérés csak vergődés.”

Öcsi, teljesen értelmes magyarázatokat adtam, nem tagadtam a valóságot. A valóság tagadása pl.: a negatív immunizációs baromság, amit PCR tesztekből vezet le az ipse. A forrásban, amire hivatkozik világosan le van írva, hogy 100ezer főre vetítve mennyi oltatlan/oltott kerül kórházba, szórul intenzív ellátástra és hal meg, az oltatlanok sokkal nagyobb valószínűséggel. Le is vezettem neked a 36. heti reportból, amire te csak annyit tudtál vergődni, hogy kicseresznyéztem egy nekem tetsző intervallumot. Erre szóltam, hogy minden egyes report ezt támasztja alá. Szóltam, ha nem értesz egyet, akkor cáfold meg. Még azóta sem láttam azt a “nemkicseresznyézett” heti reportot, ami a te álláspontodat védené.

Helyette guberáltál egy másik táblázatot, ami kimutatja, hogy a deltában elhalálozók 30%-a oltatlan. Én szóltam, hogy azt a 30% oltatlan halottat az emberek 10%-a adja, a 70% oltott halottat meg 90%, ezért fajlagosan jóval több az oltatlan halott. Neked erre a reakciód: Nem erről szólt a tábla (akkor miért emelted ki előtte, hogy 30% halott oltatlan?), hanem arról, hogy oltatlanul és oltottként mennyi esélyed van (ebbe szerinted nem tartozik bele a halálozás?) és hogy az oltatlanok jobban teljesítenek. Mire alapozva, honnan veszed? Reakció azóta sincs nem helyette elkezdtél szektázni. :)


“ Nézd meg a videót és mondd el milyen gondolatokat ébresztett benned.”

Már mondtam, majd akkor videózunk, ha választ adsz a kérdeseimre. Segítek, itt vannak kilistázva, ha esetleg elfelejtetted volna őket ;)

- Szerinted arányaiban az oltatlanok, vagy az oltottak halnak meg nagyobb valószínűségben koronavírusban?

- Hol van a félreértelmezésem az antivaxer oldalról szedett cikkeddel kapcsolatban?

- Nem gondolod, hogy az immunitás elsősorban a megbetegedések és halálozások valószínűségén múlik?

- Miféle számadatra alapozod, hogy az oltatlanok teljesítenek jobban a koronavírus halálozást illetően?

- Mutass egzakt adatot, ami alátámasztja, hogy az oltottak nagyobb valószínűséggel halnak bele. (Bocs az ismétlésekért, de köszönd magadnak, ennyiszer nem adtál választ. :D)

- Miféle tavaszi adatok alapján veszed, hogy az oltástól jóval többen szorulnak kórházi ellátásra, mint a koronavírustól?

2021. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!