Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a gyermekvédelmi népszavazá...

Ha a gyermekvédelmi népszavazás egyértelmű eredményt hoz, azt el fogják fogadni az LMBTQ-k?

Figyelt kérdés

2022. jan. 4. 01:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 A kérdező kommentje:

60: valóban, egy transz se kívánja senkinek, hogy átalakításra szoruljon, de azért ha bármi apró "jele" felmerül egy kiskorúnál, hogy esetleg legbelül más neműnek hiszi magát, akkor máris hormonkezelnétek, megvonva a szülő jogát attól, hogy ebbe beleszóljon. Ez ma Skóciában a valóság.

És ezt akarjátok ide is behozni, és ezért kell időben felvilágosítani erről a népet. Nem pedig 4 éveseket a nemváltó műtétről.

2022. jan. 6. 10:24
 62/89 anonim ***** válasza:
89%

#61 Kérdező, nem kopogtat be a gyermekvédelem minden gyerekes szülőhöz és kérdezi meg Pistikét hogy ,,Ugye még mindíg kisfiúnak érzed magat?".

Valószínűleg a gyerek valamilyen okbók el kellett hogy jusson pszichiáterhez(depresszió, viselkedészavar stb.), csakis ők állapíthatják meg hogy valakinek gender dysphoriája van, amit mint említettem előző kommentben sok év mire valakiről ezt a diagnózist felállítják.


És a legtöbb országban 16(Köztük skóciában is)(néhol 12) éves kor a hormonterápia lehetséges kezdete, szükséges a kiskorú és legalább 1 szülő(vagy nevelő) beleegyezése.

Itt lehetnek a bökkenők ha a másik szülő nem megy bele és ebből szokott a legtöbb vita lenni, nem abból hogy mindkettő szülő nem egyezik bele.


Természetesen a diagnózis maga előbb is megtörténhet, de a legtöbb esetben a tinédzser kor elejétől lehet konkrét diagnózist felállítani a legtöbb országban(Ugyan úgy ahogy van egy alsó korhatár limit abban hogy ki lehet klinikailag pszichopata).

Ha a diagnózis megszületett és a szülő nem hajlandó elfogadni(Általában nem azzal van a gond hogy nem fogadják el hanem konkrétan bántják a gyermeket miatta vagy fizikai vagy lelki formában) ÉS a gyermek vagy másik nevelő jelenti ezt a gyámhatóságoknak na akkor vehetik el a szülő jogát

Ugyan úgy ahogy bármilyen másik esetben amikor egy gyereket fizikálisan vagy mentálisan bántalmazza a szülő.


Senki nem akar 4 éveseket felvilágosítani,(Biztos vannak balfaszok de nem ez az átlag). Mint írtam ha mentális gondja van a gyereknek akkor pszichiáter feladata megoldani, hogy mi a gondja, nem a tudatlan szülőnek meg nem az átlag embernek.


Akiket fel akarunk világosítani azok a szexuálisan érett tinédzserek, heteroszexualitásról és homoszexualitásról egyaránt, mert fontos az hogy aki nem hetero érzései vannak azok tudják hogy nincsenek egyedül és tudnak segítséget kérni és biztonságban maradni, akik meg heterok azok hasonlóan jó ha tudnak arról hogy hogyan tudnak biztonságba maradni és jó ha tudnak arról hogy más szexualitás is létezik.

2022. jan. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 A kérdező kommentje:

62: "Senki nem akar 4 éveseket felvilágosítani"


Akkor ezt mivel magyarázod?


[link]


Ez nem "elszigetelt eset" mint látod, van egy pár. Én a felvilágosítát támogatom, de ehhez semmi szükség LMNBTQ aktivistákra. Ott van a védőnő, iskolaorvos, és a szülő.

Vagy úgy gondolod, a szülőnél alkalmasabb lennél te arra, hogy neveld a gyerekét? Te, akinek nem is lehet?

2022. jan. 7. 10:23
 64/89 anonim ***** válasza:
89%

#63 "Senki nem akar 4 éveseket felvilágosítani" Az előzö kommentben leírtam, hogy:

,,Biztos vannak balfaszok de nem ez az átlag"


Én sem támogatom azt hogy drag queenek szaladgáljanak óvodákban, meg úgy általában nem hiszem hogy felvilágosítani kéne óvodásokat akik azt se tudják honnan jön egy gyerek.

Angloszférában ami kb 800-900 millió emberből áll fogsz találni jópár olyat akinek annyi esze van mint egy marék keksznek, ettől még nem ez lesz az átlag. Vannak olyan szülők is akik szexuálisan bántalmazzás a SAJÁT gyereküket, sajnos nem is egy, de ez nem azt jelenti hogy a szülők 99.9%-a ilyet tenne, viszont több 100 millió ember között lesz pár százezer aki ezt meg fogja sajnos tenni.

Sőt van aki a 12-3 éves gyerekének növekedési hormonokat meg szteroidokat ad hogy egy adott sportban jobban teljesítsen, sajnos lehet hallani ilyenről is nem kevésszer, de megint csak nem ez az átlag.


Én is támogatnám azt, hogy professzionális emberek tartsanak felvilágosítást, de nem hiszem hogy gond lenne az sem ha pl egy meleg(akit az iskola azért lecsekkolt nem csak random ember az utcáról és nem is kell hogy aktivista legyen, csak egy átlag ember) el tudná mondani a történetét, azt hogy hogyan jött rá, mik voltak a következményei, mik az ő tapasztalatai. Ugyanezt lehet tinikorban teherbe esőkkel, erőszakolás áldozataival stb. Megint csak hangsúlyoznám, hogy nem alsó tagozatosoknak, meg óvodásoknak, hanem 7-8. felett.


Nem nevelni akarod a szülő helyett a gyerekét, hanem tájékoztatni, segítséget nyújtani, lehetőséget adni hogy kérdezzen.

Egy szülő jobb esetben semmit se tud, rosszabb esetben még el is ítéli a melegeket(és ha te mint gyereke meleg vagy akkor szívtál). Egy szülő azt se tudja hogy kell melegként védekezni, vagy hogy mire kell figyelni hogy biztonságban legyél. Kell valami ahol egy gyerek szabadon tehet fel kérdéseket, ha tudja hogy esetleg a dolog érinti, anélkül hogy attól kelljen félnie, hogy kidobja/megveri a szülő(Ami hidd el nem ritka).

Én pl szülőktől sosem mertem kérdezni, tudtam hogy szeretnek, de akkoriban a megnyilatkozásaik alapján elítélték a melegeket, vallásos iskolába jártam, megint csak felvilágosítás során biosz tanár kb azt mondta hogy veszélyes, HIV, szétszakad a beled stb stb hittan és egyéb ilyen órákon hallhattam hogy a pokolba égek el és társai. Közben többi gyerektől ment egymás b*zi zása ha nem tökéletesen férfiasan viselkedett épp az adott illető. Maradjunk annyiban hogy nem egy egészséges állapot ez egy tinédzser számára és statisztikailag 5-10% át érinti a populációnak ami baromi sok.


Visszatérve az eredeti kérdésre, ez a gond a népszavazás kérdéseivel, ahelyett hogy átgondolt, kompromisszumos megoldást keresnénk ahol védjük a gyerekeket, ugyanakkor tájékoztatjuk őket, ehelyett felteszünk kérdéseket, mindegyik kérdésnél a legrosszabb verziókat asszociáltatjuk reklámok/plakátok stb segítségével majd mutogatunk hogy na látjátok senki se ért egyet a dologgal. Mikor a valóságban a legtöbb ember egyetért, csak a kivitelezés formájával nem, amin pedig simán lehetne dolgozni.

2022. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 A kérdező kommentje:

"Nem nevelni akarod a szülő helyett a gyerekét, hanem tájékoztatni, segítséget nyújtani, lehetőséget adni hogy kérdezzen."


Ezt megkapja jelenleg is, és 10 éve is megkapta, amikor én voltam gyerek. Bejött védőnő, beszélt a melegekről is, és lehetett kérdezni. Soha, senkit nem bántottunk középiskolában sem azért, mert meleg, pedig igen erős "proli" környékről száramazom. A háta mögött összesúgtunk max, de nem szenvedett hátrányt semmiben.

Az LMBTQ célja nem a felvilágosítás, hanem az új típusú ember kinevelése. Mivel az agymosás felnőtteken nem, csak a legbutább egyedeken működik, így meg kell célozni a fiatal, befolyásolható réteget. Így csinálták a kommunisták (állami nevelés) és nácik is (hitlerjugend). Most pedig így csinálják a liberálisok is.

2022. jan. 7. 11:49
 66/89 anonim ***** válasza:
91%

A 63-as kommentre reagálnék. Én meleg vagyok, ezt én mégsem támogatom, viszont ezek nem óvodákban készült képek. Ezek parkokban, vagy könyvtárakban készültek és a SZÜLŐK vitték oda a gyerekeiket, önként. Ha a szülő kompetenciáit magasztaljuk, akkor elvileg ez a legjobb dolog, mert erről a szülő döntött.

Óvodákba nem mennek az ilyenek, szerintem a legtöbb nyugati országban sem lenne legális ez. Ténylegesen óvodából szerintem évi 1-2 esetnél nincs több a nyugati világban, pedig összességében lakják vagy 0.5 milliárdan, sőt még jóval többen is, attól függ, hogyan számoljuk.

2022. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 A kérdező kommentje:

66: gondolom jelentős különbség, hogy nem ovi, hanem könyvtár a helyszín :). Igen, szülők vitték őket oda, és akik ott élnek beszámolnak róla, hogy kinézik az olyan szülőt, aki nem viszi ilyen foglalkozásokra a gyerekét. USÁ-ban Kanadában, Svédországban ez már teljesen általános, ezt elmondom neked.

Az igazi kérdés nem az, hogy kell-e felvilágosítás (hiszen kell), hanem az, hogy azt ki tartja.

2022. jan. 7. 12:31
 68/89 anonim ***** válasza:
21%

#66 Az a baj, hogy amikor odateszünk eléd egy megtörtént dolgot akkor elintézed olyan általánosításokkal, feltételezésekkel, hogy "szerintem a legtöbb nyugati országban sem lenne legális ez", ahogy máskor is mások olyanokkal, hogy nem általános, meg biztos nincs így, ezek csak kiragadott példák, stb.

Ahogyan gyilkosságot sem követnek el mindenhol és mindenki, mégis van törvény ami tiltja, mert előfordul néha. Vagy egy étterem sem szolgál fel normál esetben romlott, 2 napos főtt húst, de ettől még van róla szabály, hogy hogyan kell kezelni a már elkészült ételeket és nem lehet 2 napos húst eladni. A szabálynak meg kell előznie a lehetőséget, különben minden étteremben azzal szembesülnél, hogy addig tartogatják a kész kajákat amíg már azok magától másznak le a tányérodról, hiszen nem tiltotta semmi hogy neked eladják.

Látjuk mi van más országban, látjuk mi történhet ha nem teszünk ellene és addig kell meghozni a szabályainkat amíg még nem válik megszokottá, általánossá. Mert az lmbtqxyz lobbi ezen dolgozik, hogy legyen általános és igenis menjenek be ezek a szervezetek minden iskolába, óvodába érzékenyíteni a gyerekeket.

nem számít, hogy amit láttál az egy könyvtárban van, a lényeg, hogy van, megtörtént. Ahogyan a tévében a gyerekcsatornákon találkozhatsz már velük, amiről azt se hitted volna hogy oda bárki be meri engedni őket. Iskolai foglalkozásokat végeznek, óvodai foglalkozásterveik vannak. Pont. Mindegy hogy nálunk volt-e már ilyen, nem akarjuk hogy lehessen. Ahogy nem számít, hogy hány ilyen eset van más országban, létezik és addig kell ellene tenni, amíg még csak ott létezik.

2022. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
89%

"Ezt megkapja jelenleg is, és 10 éve is megkapta, amikor én voltam gyerek. Bejött védőnő, beszélt a melegekről is, és lehetett kérdezni."

Na pont ennek az eltörlését akarja elérni ez a népszavazás.


"Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?"

Gyengébbek kedvéért, a heteroszexualitás is egy szexuális irányultság.

Szerinted mennyire reális, hogy 18 év előtt tilos legyen felvilágosítani?

(Ptk. 2:10.§ (1) Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be.)

"Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?"

Láttál már valaha ilyen reklámot? Akármilyen műtétről láttál már reklámot? Nem rémlik, hogy a TV tele lenne, akár mellnagyobbító, vagy orrplasztikai reklámokkal.

Mondjuk igen nyer, mi van akkor? Ha akarna se tudna egy kiskorú átműteni magát, de sehol a világon.

"Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozások nélkül mutassanak be?

Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?"

Utolsó három kérdés kb ugyanaz, de ütközhet egymással így pusztán jogilag ki se lehetett volna írni. Csak ugye pártkatonákkal van feltöltve a bizottság is.

Mi van olyan eredménynél, hogy szexuális reklám tiltott, de lehet nemátalakítást népszerűsíteni??? Mindfck.

Mindenesetre, lehet újdonság, de az egész világon létezik korhatárbesorolás, aminek meg kell felelnie a reklámoknak, filmeknek, minden terjesztett tartalomnak. Nálunk ezért tartjuk, 4 millás fizetésért, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóságot.


Abba amúgy belegondoltál, hogy egy érvényes népszavazás kötelezi az országgyűlést? Ha netán az igenek nyernek, akkor elfogadod? Elvégre akkor kötelező lesz ezeket bevezetni.

2022. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
86%

#65

Kérdező te biztos valami nagyon progresszív iskolába járhattál, mert nekem egy barátom/ismerősöm se kapott értelmes felvilágosítást pedig elég sok emberrel beszélgettem már életemben arról hogy Magyarországon mennyire szar a felvilágosítás, nem csak melegek de még heteroszexuálisok számára is.


Nem szenvedett hátrányt --> Háta mögött összesúgtunk

Asszem nagyon sok ember lehetett nyitottan meleg nálatok, főleg 10 éve...


Milyen agymosásról beszélsz? Amúgy meg dobálózol országokkal meg féligazságokkal, a 7 oldal alatt vagy 10 országot említettél random de semmi konkrétumot nem mondtál, csak hallottam és társai, a Skóciás példádnak konkrétan utánanéztem és kiderült hogy hülyeség, kisgyerekekről beszéltél majd kiderült h 16 alatt nem is lehet hormonterápiát legálisan végezni.


,,USÁ-ban Kanadában, Svédországban ez már teljesen általános, ezt elmondom neked." Lol baromira nem általános, nem tudom honnan veszed ezeket.

2022. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!