Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyerekvállalás a fontosabb,...

A gyerekvállalás a fontosabb, vagy az LMBTQ-k jogai?

Figyelt kérdés
A Fidesz szerint legyen minél több gyerek a mindegy miből, balosok szerint az ország legnagyobb problémája a melegházassáh és hogy a férfiak is mehessenek a női mosdóba.

2022. febr. 1. 10:51
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
100%
Én pl arra vagyok büszke, hogy anyám csípőficammal bevállalt 4 fiút... és természetesen úton szült meg, de emellett arra is, hogy tanított ilyen lábbal, és hogy apámmal együtt csodálatosan ellátták a háztartást, és csodálatosan gondoskodtan anyám szüleiről, és bátyjáról...
2022. febr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
80%
36-os vagyok, amit leírtam, az nem büszkeség, hanem szimplán az én véleményem és döntésem megindoklása volt. De akkor annak sem kell büszkének lenni, akinek kimerül minden tudománya abban, hogy lepottyant 3-4 gyereket a támogatásokért, de amúgy a nagy semmire, és tisztességesen fel se tudja majd nevelni. Akkor erre sem kell büszkének lenni, mert szaporodni sokkal többen tudnak, mint ésszel gondolkozni. És igen, szerintem is van az életnek más értelme is a gyerekvállaláson kívül is, és nem mindenkinek ez az egyetlen életcélja. Attól, hogy te ezt nem tudod elképzelni, attól még létező dolog, akkor is, ha csak személyeskedni sikerül, mert értelmesen érvelni már nem megy.
2022. febr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

42: aki lepottyant 4 gyereket (mintha ez lenne az átlag) a támogatásokért is többet tett mint te, aki egyet se nevelsz majd fel. Miről beszélsz, hogy szerinted hogy kell a gyereket nevelni, mikor te nem is tervezel? Bírom ezt, amikor önérzetes gyerektelenek oktatnak ki családosokat arról, hogy hogyan kéne a gyereket nevelni.

Én el tudom képzelni mi a célod, csak nem szívesen: karriert építeni, sikeresnek lenni, pénzt csinálni és elutazgatni az éppen aktuális partnereddel, majd 40 évesen a macskáddal összeköltözni és gyűlölni a férfi nemet.

2022. febr. 3. 14:26
 44/53 anonim ***** válasza:
83%
Sok szőlő nem tudja nevelni a gyerekét, keserítette már meg a pihenésemet ilyen család, a szálláshely értékelésénél nem felejtettem el megemlíteni. Ilyen szülők semmivel sem tesznek többet, mint az, aki tudatosan nem vállal gyereket, hanem más hasznos dologban válik hasznára az emberiségnek.
2022. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban mikor az én anyám gyereket vállalt, még nem voltak ilyen támogatások, de egyébként se ezért szült... eléggé materiális dolog így szemlélni, habár ez a támogatások se fedik az extra felmerülő költségeket, tudod mennyibe kerül évente a tanszer? minőségi étel? kb 18 éves korig számolva 3 gyerekre?
2022. febr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
3%

#44 "Sok szőlő nem tudja nevelni a gyerekét, keserítette már meg a pihenésemet ilyen család, a szálláshely értékelésénél nem felejtettem el megemlíteni."


úristen, te aztán egy megkeseredett hülyep*csa lehetsz, gondolom, párod sincsen, nemhogy gyereked.


Mit tehet a szálláshely arról, hogy valaki nem neveli meg a gyerekét? Menjél gyerekmentes szállásokra, vannak ilyenek.

2022. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
3%

#45 teljesen igazad van, a gyerekmentesek azt képzelik, hogy tömegével vannak olyan emberek, akik csak a támogatások miatt szülnek, mert ebből élnek. Hát, a támogatások egy csepp a tengerben, amennyit a gyerekek felnevelése elvisz, maximum az életkezdésben jelent egy kis segítséget.


Hát ez maximum az SZDSZ alatt volt, most már csak a tisztességesen dolgozó emberek kapnak támogatást, akik fel is tudják nevelni a gyerekeket normális körülmények között.


Jellemző BTW a balos logikára, hogy azért is szidják a Fideszt, hogy a "szegényeknek" nem elérhető a támogatás, és itt meg azzal vádolják az embereket, hogy csórók és a támogatásokból akarnak megélni.

2022. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
46-os A szüleimet is zavarták, pedig ők 2 gyereket felneveltek. :-D A szálláshely annyit tehetne, hogy jobban hangszigeteli a falakat mondjuk, meg hogy nem néz el mindent a fizető vendégnek csak mert kifizette a szállást.
2022. febr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek természetesen fontosak, de rabszolgát nem szülök. Mire egy gyereket felnevelsz, egy lakás árát kifizeted a gyerek ellátása címén. Én szeretném, ha az én gyerekem legalább olyan oktatásban részesülne, mint amilyenben nekem részem volt, de állami oktatásban ez jelenleg nem valósul meg, a magánoktatás meg drága. Szerettem volna gyereket valamikor, de nem ilyen körülmények közé, mint ami ebben az országban van, és semmiképpen sem CSOK-ra. Örülök, hogy annak idején a szüleim annyi gyereket vállaltak, amennyit úgy gondoltak, hogy fel tudnak nevelni, és nem vállalták túl magukat, pedig mindketten nagyobb családban nőttek fel.
2022. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

42-es kérdező, ez nagyon nem talált. Évek óta férjnél vagyok, a férjem sem akar gyereket, a karrier sem izgat, de természetesen dolgozok, mert meg kell élni. Utazni évente egyszer szoktunk 1 hetet, ez szerintem nem kirivó. A macskákat pedig kifejezettem utálom, a férfi nemet viszont egyáltalán nem:)

Na boldogabb életet kívánok, mert nagyon keserű vagy.

2022. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!