Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyomor szocializál, vagy a...

A nyomor szocializál, vagy a roma etnikummal alapvetően probléma van?

Figyelt kérdés

Tisztelet a számos kivételnek, teszem hozzá rögtön.


Ismerek olyan ember alatti nyomorban élő nem roma családokat akik nem hőbörögnek az utcán és nem okoznak különféle kellemetlenségeket a környező lakosságnak, ellentétben számos roma családdal. Úgymond tisztes szegénység, szégyenkező kisegzisztencia. Sőt mi több az előbbiek megítélése bizonyos értelemben még rosszabb is, mint az utóbbiéaké. A romákra jóformán már csak legyintenek.


Gyerekként átéltem a nyomort és meg tudom érteni mik lehetnek azok a buktatók ami miatt mások nem tudnak kitörni belőle, de a hasonló életszínvonalú romáktól sokkal kevésbé érzek szándékot, vagy szégyent ezt illetően. Én soha nem vetemedtem például arra, hogy elvegyem a másét. Mondjuk tőlem még azt a keveset is elakarták venni ami volt és itt nem csak anyagi javakra, vagy romákra gondolok, csupán visszautalás a tisztes szegénységre.


Amit alapvetően díjazok a cigányságban az az, hogy az összetartozás sokkal erősebb náluk. Egy szemtelen cigánygyerek kihúzta a gyufát egy fiatalembernél, aztán kapott a pofájára. Szinte egyből ott termett a roma lakosság egy része bevédeni ezt a szerencsétlent. Egy asszony el is sikitotta magát, minteg jajgatva, hogy bántsák a cigányokat.



#cigányság #struccpolitika #Etnikai bűnőzés
2022. febr. 12. 16:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kulák!!! Csak a telefon bele javított 😵
2022. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!