Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon szól bele a...

Milyen alapon szól bele a munkahelyem abba, hogy mi a politikai véleményem az LMBTQ-val meg a feministákkal szemben?

Figyelt kérdés

Olvastam itt is egy kérdésben, de engem is zavar, hogy érzékenyítő hetet tartanak nálunk a közelgő Pride apropóján. Multicégnél dolgozom, de kisvállalkozások is kiküldik ilyenkor a felvonulásra a dolgozóikat - nem kötelező persze, csak hát erősen ajánlott... A levelesládám teli az érzékenyítő hírekkel, mivel amerikai a cég, kapjuk napi szinten, hogy hány meleget meg ázsiait vertek meg vagy mondtak rájuk csúnyát az USÁ-ban.

Korábban arról tartottak kötelező foglalkozást nekünk, férfiaknak, hogy mi számít zaklatásnak egy nővel szemben, mit szabad mondani neki, hol szabad hozzáérni, ha muszáj. Nem részletezem, hogy kb. arról szólt az egész, hogy mi mind potenciális erőszaktevők vagyunk.

Kérdezem én, erre van bármi jogalapja itthon egy cégnek? Ha engem megkülönböztetés ér azért, mert nem támogatom ezt a politikai irányt, netán fel is emelem ellene a hangom, akkor nekem nem jár jogi kompenzáció, ha ezért mondjuk kirúgnak? Tényleg azt érzem ilyenkor, hogy teljesen megszűnt a szolásszabadság.


2022. máj. 26. 11:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%
#9 Állíts be holnap a főnöködhöz és mondd azt neki, hogy kapja be a f@szodat. Nem követsz el vele bűncselekményt, mégis ki fognak rúgni. Hihetetlen, hogy a céges diktatúra végig itt volt velünk, ugye? XD
2022. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
80%
Nem szól bele a munkahely, hülyeség, nem halottam senkitől hogy beleszólna a munkahely.
2022. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%

Boooocs

A sexual harassment képzés általában abból áll, hogy "ne fogdosd a kollégádat" illetve "ne tegyél rendszeresen megjegyzéseket a külsejére akor sem, ha nagyon bejön".

Egyetlen kollegina sem érezte magát kellemetlenül, amikor megjegyeztük, hogy "de csinos vagy ma" vagy "szép a fülbevalód". De a trainingben elhangzottak nem is erről szólnak.


A véleményed meg az ami, a cég nem kötelez semmire. Van egy irány amit tolnak, de nem kérik számon, hogyte azt képviseled-e.


Persze ha odamész a meleg kollégádhoz és beszólsz neki, hogy "mivan färtúró?" akkor esélyes, hogy elő fognak venni, de ehhez nem kell LMBTQ lobbistának lenni, elég ha utálod a bunkókat.

2022. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

6 - neked is ugyanez: egy munkahely az nem külön állam, hogy saját törvényeket alkosson. Lehet dress kód, mert ezt meg lehet indokolni azzal, hogy az üzleti világban létezik egyfajta elegancia, mihez a cég imidzsének igazodnia kell.

De az, hogy mi az én világnézeti meggyőződésem és támogatom-e az LMBTQ-t vagy sem, ehhez a cégnek a világon semmi köze. Olyan nincs, hogy ő erre saját szabályokat alkot és engem kötelez, hogy alkalmazkodjak hozzá. Ezt hívják személyes szabadság korlátozásának.

2022. máj. 26. 11:54
 15/31 anonim ***** válasza:
89%

9

"egyetlen cég sem alkohtat szabályokat a berkein belül"

Tényleg?

Tudtommal ezt eszi minden társasház, iskola, bármiféle szolgáltatást nyújtó intézmény és bizony munkahely is.

De még a GYakoriKérdések.hu is, hisz ez az oldal is rendelkezik házi szabályzattal. Ami szerint a "färtúró" kifejezés (helyes betűzéssel) trágár szónak minősül, és nem engedi kommentbe írni:D

2022. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%

9-es, ez nem ilyen egyszerű. Nem vagyok jogász, de biztos nincs leírva a vonatkozó jogszabályokban a magyar nyelven alkotható összes mondat, hogy feketén-fehéren el lehessen dönteni, hogy ezt zaklatásnak tekinti-e a jog vagy sem. Vagyis van ebben egy jó adag szubjektivitás. Én sokféle munkahelyen dolgoztam már, ill. még sokkal többet láttam látogatóként. Van, ahol olyanok beleférnek, amitől egy igazi amerikai menedzser szívszélhűdést kapna.

Csak egy picike példa:

Sok gyárban a férfi melósok öltözőjében vagy pihenőhelyén simán belefér, hogy meztelen női képek vannak a falon. Tudok olyan amerikai tulajdonú cégről, ahol a cégvezetés, miután megvásárolta a gyárat, leszedette ezeket. Mert náluk ez nem fér bele.

2022. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen uszító kamukérdésért extra adag krumpli jár, gondolom.
2022. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%

15-ösnek nagyon igaza van!

Pl. egy iskola alkot házirendet.

De továbbmegyek: egy nem állami iskola előírhat olyat, ami állami iskolában elképzelhetetlen lenne. Pl. egy katolikus iskola előírhatja, hogy az iskolai miséken kötelező a részvétel. És ez nem ellenkezik a vallás- és világnézeti szabadsággal.

2022. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

"Korábban arról tartottak kötelező foglalkozást nekünk, férfiaknak, hogy mi számít zaklatásnak egy nővel szemben, ....."


Erről a Jobbikban tudnának mesélni

2022. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
89%
egy cégnek van policyja, értékrendje. ezzel nem kell egyetértened, mint ahogy ott dolgoznod sem, ha számodra fontos hogy ezt ki is nyilvánitsd
2022. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!