Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon szól bele a...

Milyen alapon szól bele a munkahelyem abba, hogy mi a politikai véleményem az LMBTQ-val meg a feministákkal szemben?

Figyelt kérdés

Olvastam itt is egy kérdésben, de engem is zavar, hogy érzékenyítő hetet tartanak nálunk a közelgő Pride apropóján. Multicégnél dolgozom, de kisvállalkozások is kiküldik ilyenkor a felvonulásra a dolgozóikat - nem kötelező persze, csak hát erősen ajánlott... A levelesládám teli az érzékenyítő hírekkel, mivel amerikai a cég, kapjuk napi szinten, hogy hány meleget meg ázsiait vertek meg vagy mondtak rájuk csúnyát az USÁ-ban.

Korábban arról tartottak kötelező foglalkozást nekünk, férfiaknak, hogy mi számít zaklatásnak egy nővel szemben, mit szabad mondani neki, hol szabad hozzáérni, ha muszáj. Nem részletezem, hogy kb. arról szólt az egész, hogy mi mind potenciális erőszaktevők vagyunk.

Kérdezem én, erre van bármi jogalapja itthon egy cégnek? Ha engem megkülönböztetés ér azért, mert nem támogatom ezt a politikai irányt, netán fel is emelem ellene a hangom, akkor nekem nem jár jogi kompenzáció, ha ezért mondjuk kirúgnak? Tényleg azt érzem ilyenkor, hogy teljesen megszűnt a szolásszabadság.


2022. máj. 26. 11:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
57%
Köszönjük szépen, a krumplit átveheted az xy fidelitasirodában
2022. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
28%
Olyan alapon, hogy már nem demokráciában élünk. Ezt csak a liberálisok és a tájékozatlan emberek nem látják.
2022. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
38%
Semmilyen alapon. Én is dolgoztam nemzetközi multi cégnél és nálunk is volt hogy nyomták ezt a propagandát. Én megmondtam nekik, hogy nem vagyok hajlandó vonagló buzzancsokat nézni. Erre a főnököm elkezdett grimaszolni akkor felmondtam azonnal. Így járt. Mellékesen jegyezném meg azóta sem talált a helyemre megfelelő embert, akik jönnek mennek is. Folyamatosan cserélődnek. Kb a saját sírját ásta meg.
2022. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

A második bekezdésre reagálnék. Az egyáltalán nem baj, ha tudod, a munkahelyeden mit tekintenek zaklatásnak, mert akkor nem kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy azt hitted, annyi belefér, a cégvezetés meg közli, hogy náluk nem fér bele. Kicsit olyan ez, mint a dress code. Ne legyen félreértés, milyen öltözködést várnak el, mert az mindenkinek kellemetlen.

Olyanról mondjuk nem hallottam, hogy bármelyik cég is előírná, vagy akár csak erősen ajánlaná, hogy a Pride-on vegyen részt a dolgozója. Ha nem munkaidő, akkor eleve nem írhat elő semmit.

2022. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
31%
Ja és még annyi, hogy az enyém eléggé megterhelő munka volt. Idegileg nagyon legyalázza az embert. Nem volt abban a helyzetben hogy fickándozhasson. Én meg ugyanannyi pénzért szerencsére találtam sokkal nyugisabbat.
2022. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
63%
Minden munkahelyen van egyfajta írott vagy íratlan értékrend. Azzal, hogy elfogadod a munkavállalási szerződést, elfogadod, hogy a munkahelyed értékrendjét követed. Ha én például anti-alkoholista vagyok, és nem vagyok hajlandó az alkoholizmust támogatni semmilyen formában, akkor értelemszerűen nem a kocsma a legmegfelelőbb munkahely számomra. Ha a multicég, amelynél dolgozol, egy toleráns, sokszínű munkahelyi kultúrát szeretne ápolni, azzal a te LMBT- és feministaellenes nézeteid nem férnek össze, így a munkáltatónak minden joga megvan ahhoz, hogy elbocsátson téged a munkahelyi kultúra védelme érdekében.
2022. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
23%
#6: Mondjuk egy techcégnek mi köze van a homókhoz?
2022. máj. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
64%
#3 Hát hogyne, a multicégek arról híresek, hogy senki se akar náluk dolgozni. Biztos miattad fog bedőlni majd a Microsoft is. XD
2022. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
4 Mi az, hogy a munkahelyem mit tekint zaklatásnak? Világos törvények vonatkoznak rá, hogy mi számít annak. Ezt normális országban egyetlen cég sem bírálhatja felül, nem alkothat saját szabályokat, törvényeket a berkein belül. Ha a törvény szerint nem zaklatás az, ha én egy nőnek azt mondom, "csinos vagy ma", akkor az nem válhat zaklatássá csak azért, mert a nő ezt mégis így érzékeli és a cég ebben mögé áll.
2022. máj. 26. 11:50
 10/31 anonim ***** válasza:
80%
#7 Annyi köze van hozzá, hogy úgynevezett, homók is dolgoznak ott, és nekik is szeretnének békés és nyugodt körülményeket teremteni, mert ilyen az optimális munkakörnyezet. Aki nem képes tiszteletben tartani a másik embert, az menjen vissza az iskolába.
2022. máj. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!