Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért állt bele most...

A Fidesz miért állt bele most ebbe az abortusz témába? Ettől várnak újabb szavazóbázist?

Figyelt kérdés
Világszerte igen megosztó téma ez az abortusz ellenesség. A vallási fanatikusok általában előszeretettel tüntetnek az abortusz ellen, mondván ez az Isten elleni vétek (én mondjuk az írni-olvasni nem tudást is oda sorolnám, de erről hallgatnak..), szóval mivel Magyarországon egyre erősebbé válnak a különböző vallási szekták, így idehaza is leginkább ez a réteg hőbörög az abortusz ellen?

2022. jún. 13. 08:50
1 2 3
 11/23 Dzsonszi ***** válasza:
75%

"megértem az abortuszpártiak érveit,"

akarom mondani abortuszellenesekét

2022. jún. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

10-es:

Értem, hogy mit akarsz mondani, de én úgy vélem, hogy ha az edukációba (szexuális felvilágosításba) több energiát fektetne a kormány (és nem pont hogy tiltaná, hogy 18 alatt erről szó essen a suliba, ahogy a legutóbbi törvényjavaslatnál - ami nem tudom végül érvényesült-e) mintsem az abortusz rosszallásába, akkor az költségvetés és életszínvonal, létfenntartás és minden téren jobban jönne ki minden és mindenki.


Mindig felkapom a fejem arra is, amikor valaki azt mondja az abortusz egy védekezési mód. Az a helyzet, hogy ezt intelligens körökbe senki se hiszi így. Normális ember belátja, hogy ez egy szükséges rossz, amit vállalni kell egyes esetekben. Pl. ahogy írtad, egyetemista pároknál ez nagyon betenne. Ahogy a megerőszakolt 17 éves kamasznak is "betenne". És számtalan ilyen eset van.

Ez a "abortusszal védekezünk majd ha összejön" tényleg csak a c kategóriás emberek agyszüleménye, így tényleg csak ők szaporodnának el jobban, semmint az intelligens réteg.

2022. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%

Jaj, én ezt a szívhangos dolgot annyira nem értem.

Van egy terhes nő. Rájön, hogy baromira nem kéne gyereket szülnie ilyen vagy olyan okokból. De ugye a dolog már megesett, azt visszacsinálni úgy már nem lehet. Marad az abortusz.

Elmegy. Meghallgattatják a szívhangot vele. Tulajdonképpen csak növelik benne a bűntudat érzését, ami amúgy is ott van a legtöbb abortuszra jelentkező nőben. Mi történhet?

1. A szívhang hallatán eláll az abortusztól és megszül egy gyereket akit nem akar és valójában nem tud kívánatos körülmények között felnevelni. Megy állami intézetbe vagy majd neveli az utca.

2. A szívhang hallatán sem tántorodik el, mert érzelmek ide vagy oda, de racionálisan tudja, hogy jobb a gyereknek, ha nem születik meg. Cserébe ez a szívhang csak rátesz egy lapáttal arra, hogy szarul érezze magát. Persze pszichológusi ellátását nem biztosítanak a szívhang mellé, szóval csak jobban megnyomorítják lelkileg a nőt, hogy akár egy életre elmenjen akedve a gyermekvállalástól. Értem itt azt, hogy akkorra is, amikor már megfelelő körülmények között is tudná vállalni.


Ez a szívhang nem több, mint egy érzelmi zsarolás. Az abortusznak nem érzelmi, hanem racionális döntésnek kellene lennie. Pont hogy egy felfokozott érzelmi döntés hozta a nőt ebbe a helyzetbe, és akkor tetézzük azzal, hogy még egy érzelmi döntéssel tereljük tovább a szar élet felé?


Ehelyett a kedves Mi Hazánk kidolgozhatna valami megoldást arra, hogy az állami intézményben nevelkedő gyerekek gyorsabban és nagyobb mértékben legyenek örökbe fogadva, aki meg marad, annak is emberi élete legyen az intézményben és utána.

Ez szerintem inkább csökkentené az abortuszok számát, hiszen ha tudod, hogy a gyerek jó helyre kerül akkor is, ha te nem vállalod a felnevelését, akkor már sokkal kevésbé döntesz úgy, hogy meg kéne ölni még mielött megszületik.

2022. jún. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
90%
Btw a faxikának kéne megtanulni az óvszerhasználatot, nem a 15 éves terhes kiscsajnak. Ez pont nem az ő felelőssége.
2022. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A kedves apukának is meg kellene hallgatnia a szívhangot, vagy csak a nőket szabad kitenni lelki terrornak?
2022. jún. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
90%

Én még az egész felvetést sem értem. Egyetemen több olyan kutatási tervemet dobta vissza a kutatásetikai bizottság, mert “a nyugalom megzavarására alkalmas képi és/vagy hanganyagot tartalmaz”. És csak abban az esetben lehetett volna ezt végigcsinálni, ha mellé biztosítunk valamilyen módot, hogy a felkavartságot, és kellemetlen érzelmi állapotot le tudjuk nyugtatni, pl egy pszichológusi beszélgetéssel. És ha jól értem ez a javaslat ennél még százszor durvább érzelmi terhet jelent, és nem is biztosítanának lehetőséget a trauma feldolgozására. Szóval ott tartunk, hogy egy ilyet, ha tudományos kutatásról van szó, csak nagyon szigorúan szabályozott keretek között lehet, de egy mindennapi beavatkozásnál meg egyenesen kötelező lenne. Amellett hogy értelmetlen, még diszkriminatív is, mivel a férfire (aki nélkül mondjuk nem is jöhetett volna létre a nemkívánt terhesség) semmilyen felelősség, vagy következmény nem hárul.

Emellett igaz, hogy a nemkívánt terhességek és az abortuszok számát gyönyörűen le lehetne csökkenteni színvonalas, és alapos szexuális felvilágosítással, valamint a különböző fogamzásgátló eszközök könnyebb és olcsóbb elérhetővé tételével. De neeeem, a nők pszichés kínzása logikusabbnak tűnik egyes nagy zseniknek. Gratulálok. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

2022. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatom az abortuszt, de sem ez a szívhang-dolog, sem szigorúbb törvény nem megoldás. Az abortusz jogi betiltásával csak azt érnék el, hogy akkor feketén csinálnák - ki tudja milyen körülmények között.

A legtöbb abortusz nem azért van, mert valakit megerőszakolnak vagy mert beteg a magzat. Hanem egyéjszakásból úgymaradt. Sokszor tinik, akik épp rácsodálkoznak, hogy a szexből gyerek lesz. Edukáció kéne minél szélesebb körben. Na meg az örökbefogadói hálózat gördülékenyebbé tétele.

Ezzel a szívhangos történettel csak az amúgy is sokkolt, nyomorult nőt alázzák meg és keltenek benne bűntudatot. Bezzeg a férfit nem, az mint aki jól végezte dolgát odébbáll. Őt miért nem vegzálja senki, mikor ugyanakkora a felelőssége?

2022. jún. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
77%

Hogyan állt bele a fidesz az abortusz témába?

Lemaradtam valamiről?

2022. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

Azért álltak bele ebbe mert egy megosztó téma amint az egész ország pörög pár napig és amíg ez folyik a csapból is addig sem a 20%-os infláció...


Ti hol voltatok az elmúlt 12 évben? Úgy csináltok, mintha ez lenne az első gumicsont amit nép elé dobtak...

2022. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Milyen érdekes, hogy nagy abortuszellenesek többsége "vallásos" férfiak, akik megmondják a nőknek hogy nekik mi a jó.

Nem a életkörülményeket javítják, hogy minél több gyermek születhessen

és nőjön fel emberi xxi századi 2022-nek megfelelő körülmények között.

2022. jún. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!