Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet a célja Orbánnak...

Mi lehet a célja Orbánnak azzal, hogy megszünteti a nyelvvizsga kötelezettséget felsőoktatási felvételiknél?

Figyelt kérdés
Ezzel még tanulatlanabb emberek kerülhetnek be a felsőoktatásba, és úgy is jönnek majd ki. Úgy diplomáznak, hogy nem fognak tudni nyelveket beszélni. Egy lépés megint előre a fideszkirályságba?

2022. júl. 29. 12:04
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
67%

#6

Ember! Diplomásnak mondod magad, de a fogyasztói társadalom lényegét, a marketinget nem érted. Mintha kőműves Lajost hallgatnám sörözés közben. 😀

2022. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 10-es ha informatikusként végzed angol nélkül max.a meki...Nàlunk a munka nyelve is angol..11.A fogyasztói tàrsadalom sehol nem lenne mérnökôk nélkül..Egy kocsi eladja magàt de nem tervezi meg..Azért a sôpredék végzettségeket ne nevezzûk màr piacképes diplomànak..
2022. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%

A hatvanas évek elején Pimsleur hívta fel a figyelmet arra, hogy vannak tanulók, akik azért teljesítenek gyengén a nyelvórákon, mert olyan hallási deficittel rendelkeznek, mely megnehezíti az idegen nyelv beszédhangjainak kódolását illetve feldolgozását (auditív képesség).

A hetvenes évek elején Dinklage hasonló problémáról számolt be a harvardi egyetemen végzett kutatásai alapján, ahol számos olyan hallgatóval került kapcsolatba, aki egyéb tantárgyakban kiváló eredménnyel teljesített, de az idegen nyelvet képtelen volt megtanulni. Vizsgálatuk során rájött, hogy e hallgatók a diszlexiához hasonló tüneteket mutatnak, melyek reverzióval, illetve a beszédhang-észlelés és -feldolgozás nehezítettségével jellemezhetőek az idegen nyelven.

Vagyis emiatt a sok befejezett egyetem nyelvvizsga nélkül.

2022. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
39%

10es, aki nem tud angolul elmakogni B2es szinten, annak egy egyetemet is fölösleges megpróbálnia.

Nem kell anyanyelvi szintre eljutni, ezt senki nem kéri, de egy B2es szint összehozása nem olyan nagy megpróbáltatás annak, aki képes volt jó eredménnyel leérettségizni.

Ha meg nem tudott jó eredménnyel leérettségizni, akkor meg azért esélytelen az egyetem:D

2022. júl. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó,az ilyen ne menjen egyetemre..Húzzon a Lidlbe kasszàzni..
2022. júl. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
78%

12

Írtam, a leendő munka majd szelektál idegen nyelvtudásban.

De arra a megtörtént gyakorlatra sincs szükség, hogy valaki azért vizsgázzon lovári nyelvből, hogy megkapja a diplomáját.

2022. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
42%
Màr tiltott a lovàri..
2022. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
67%

Úristen mennyi proli ember van itt.:D

Mérnökök, infósok stb :D

Szerintem ti az érettségitől is messze vagytok.

Én például tényleg programozó vagyok, német nyelvvizsgával, de kb semmit nem beszélek belőle, az angolt meg alapszinten, mégis foglalkoztatnak.


Viccesek vagytok, ahogy vergődtök itt a nyelvvizsga miatt, közben meg szerezhettél cigány nyelven is papírt...

2022. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
72%

14

Olvasd a 13-ast. A harvardi egyetem hallgatói között is akadnak olyanok, akik képtelenek megtanulni egy idegen nyelvet. Persze van némi előnye, ha az anyanyelve az angol.

2022. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 18-as fejlesztômérnôk vagyok egy multinàl..A meetingek is angol nyelven vannak..Te angol nélkûl hogy boldogulsz?Vagy te is ilyen ônképzett honlapfejlesztô vagy?:)
2022. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!