Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet a célja Orbánnak...

Mi lehet a célja Orbánnak azzal, hogy megszünteti a nyelvvizsga kötelezettséget felsőoktatási felvételiknél?

Figyelt kérdés
Ezzel még tanulatlanabb emberek kerülhetnek be a felsőoktatásba, és úgy is jönnek majd ki. Úgy diplomáznak, hogy nem fognak tudni nyelveket beszélni. Egy lépés megint előre a fideszkirályságba?

2022. júl. 29. 12:04
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
47%
Tudod - 39#,- ha én eltolom akárhová is a kofferomat, akkor veszem a fáradtságot és minimum egy szótárat és egy térképet viszek magammal oda, ahová szándékozom menni, de az adott ország nyelvén azt megtanulni, hogy "Kérem!", "Köszönöm!", "Jó napot!" sem tartozik a szentségtörés kategóriába és nem tekintek furcsán az ott élőkre, hogy nem hajlandóak az anyanyelvüktől eltérő nyelven megszólalni, velem kommunikálni. Én alkalmazkodom, ők segítenek, ha tudnak, akarnak! Teljesen irreális elvárni egy idegen országban, hogy az általam ismert nyelven szólaljanak meg! Én mentem oda! Én élvezem a vendégszeretetüket! Én veszek igénybe ilyen-olyan szolgáltatást ott! Én megyek be vásárolni egy élelmiszer boltba - vagy máshová! Tehát ÉN ALKALMAZKODOM! Csak ebben az országban elvárás, hogy ha kell, ha nem "körbe kell ugrálni mindenkit", aki nem magyarul szólal meg!
2022. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

41, öhm, oké

De attól még, hogy tudsz köszönni, még kommunikálni nem tudsz. Márpedig ha valamit kérdezni akarsz, nem árt, ha beszélsz egy nyelvet. És innen nyugatra senkinek sincs nehezére angolul megszólalni.

Külföldön nem elvárás, hogy beszélj angolul? Elmondom, pl Hollandiában szinte nem létezik a szinkronizált film fogalma. Ott simán eredeti nyelven (gondolom felirattal) nézik a filmeket. És a 12 évesek jobban beszélnek angolul, mint itt az érettségiző:D


De mondom, nem kell ahhoz külföldre menned, hogy szükséged legyen a nyelvtudásra.


Én szeretek pl játszani.

-Videójátékok nincsenek szinkronizálva, és a magyar feliratok sincsenek túlzásba véve már manapság. De ha van is, elég élményromboló, amikor irányítás közben még arra is figyeljek, hogy mi villan fel a képernyő alján.

-Társasjátékok reneszánszukat élik, egy halom jó játékot lefordítotak magyarra.... de nagyon oskat nem. Pedig baromi jók.

-Szerepjátszom is. A D&D ugyan kb 40 éves játék, de magyar verziója még mindig nem született. Tavaly jött volna, de elkaszálták végül a sorozatgyártást jogi okokból. A szabályrendszer, minden létező kiegészítő, segítség hozzá angolul van. Persze, létezik magyar szerepjáték is, de az Isten óvjon a M.Á.G.U.S.-tól, örülünk, hogy végre magunk mögött hagytuk azt a rendszert.


Filmek, sorozatok szintén egyre kevésbé és egyre gyatrább minőségben vannak szinkronizálva.


De ha már a politika kategóriában vagyunk. Külföldi híreket egyszerűen nem érdemes magarul olvasni, mert vagy jobbra, vagy balra, de torzítják a fordítást. Egyszerűen a magyar sajtó nincs olyan állapotban, hogy támaszkodni lehessen rá.


De még a YouTube tartalmai között is sokkal könnyebb válogatni, ha nem szorulsz rá a magyar nyelvre.


Vagy pl miről szólnak a kedvenc zenéid amiket hallgatsz....


Van egy albérlőnk, az sem tud magyarul....


Sógorom barátnője sem tud magyarul...


Szóval akár tetszik, akár nem, nem egy buborékban élünk.

2022. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

42#-re: a Te személyre szabott SAJÁT VILÁGODHOZ sokkal jobban illeszkedik az idegen nyelv ismerete, - ebben nincs vita, felteszem megadóan a kezeimet!

Azonban nem kellene törvényszerűen tömegeket kitenni számukra (!) teljesen felesleges kihívásoknak, nem kellene számukra teljesen felesleges akadályokat megugratni velük csak azért, hogy pusztán csak megélhessenek, dolgozhassanak! Bízzuk ezt a személyre szabott igényekre és érvényesítésükbe fektetett akaratra, hogy szeretne-e bárki is akármilyen idegen nyelvet akármilyen szinten is elsajátítani és ne kényszerítsünk ebbe bele senkit szabad akarata ellenére! Nyilvánvaló, hogy akit az idegenforgalom vagy a külkereskedelem vonz, az idővel saját magától is be fogja látni, hogy idegen nyelv ismeretére van szükség és borítékolható, hogy idejében meg is fogja tenni az ismeret elsajátításához szükséges lépéseket a megfelelő időben, de azt továbbra is túlzásnak tartom, hogy olyan embereket kíngyolnak ilyesmivel, akiből a vak is láthatja már gyerekkorában, hogy valamilyen gyári szalagmunkánál nem fogja többre vinni. Később eldönti, hogy másképp gondolja-e vagy sem!

2022. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

43, nem értek egyet veled.

Te továbbra is a munkáról beszélsz. Én azt mondom nem azért tanulunk egy készséget az iskolában, hogy feltétlenül azt használjuk a munkánkban.

Ha így lenne, minden egyéb tantárgyat is mellőznie kéne az adott embernek, mert az ő munkájához nincs szükség pl kémia, fizika, biológia, földrajz vagy épp nyelvtan tudásra.

Az ember nem robot, nem egy adott feladat elvégzésére születik.


És tény, hogy az összeszerelő üzemben nincs szükség nyelvtudásra. De kissé fordítva ülünk a lovon: amíg nem rendelkezünk nyelvtudással, nincs is más lehetőségünk, mint összeszerelő üzemben dolgozni.


Te akadályként tekintesz a tudásra, én hatalomként.

Ráadásul akármit csinálsz, 5 tantárgyból le kell érettségizned, amiből 2nél többet nem hasznosítasz egyetemen. AKkor a maradék 3 csak akadály?

2022. aug. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

44#-re: Ha követelmény volt egy adott ismeret megszerzése, megszereztem annak ellenére is, hogy a tanulmányok igen túlnyomó hányadával a mai napig nem tudok mit kezdeni. Az átlagember munkával keresi a kenyerét és amit kell, megtesz annak érdekében, hogy tudjon dolgozni. Azonban bármivel is érvelsz, nem fogsz meggyőzni arról, hogy szükséges teljesen felesleges akadályokat gördíteni olyan emberek elé, akik semmi mást nem akarnak kezdeni magukkal, csak tisztességes munkából megélni. Akármiket is sorakoztatsz fel érvként, erről nem fogsz meggyőzni! A munkán túlmutató problémák már egy teljesen más világot képviselnek, - mert az nem létszükséglet. Ezért is van az, hogy nem érdekel, mi mutat túl a munkán.

Aki látja értelmét - akármiért is, - tanuljon kedvére, amihez affinitása, energiái, anyagi lehetősége van, - én a teljesen felesleges akadályok emberek elé gördítése ellen vagyok és maradok is, akárki, akármit mond, illetve ír. Ne haragudj rám azért, mert ennyire "kötöm az ebet a karóhoz"!

És függetlenül attól, hogy 180 fokban eltérően szöges ellentétben áll az, amit képviselünk véleményben, őszintén köszönöm neked a kulturált hangvitelű vitát, kommunikációt - a legnagyobb tisztelettel, amit csak vadidegen ember tolmácsolhat ismeretlenül egy számára vadidegen Embernek az interneten keresztül! Részemről lezártnak tekintem ezt a kommunikációt!

Még egyszer: köszönöm!

2022. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

Hát jó. Nagyon máshogy látjuk az életet. Én nem azért tanultam és élek, hogy odlgozhassak, a munka csak másodlagos vag yharmadlagos az életemben.

De ja, köszi a vitát, ritka az ilyen ezen az oldalon:D

2022. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
28%
Ne vitatkozz vele kedves 46-os..Rengeteg ilyen magyar van aki baszik angolul tanulni..Aztan megy a rinyàlàs,hogy miért keres szarul...Miért csak egy Aldiba pénztàros..Eszem f.szom megàll ilyenkor..Mert piaci verseny van s a multi az értékes munkaerôt keresi a komolyabb munkàra..A betanitott majom meg mehet a szalag môgé.Anno a 78 éves nagymamàm mondta hogy ahàny nyelvet beszélsz annyi embert érsz..németül s angolul is perfekt volt..Diplomàs mérnök volt.El sem tudta volna képzelni a munkàjàt itthon sem a külföldi szakirodalom ismerete nélkül.Ez az orszàg nem csak a vezetôk miatt nem tud a nyugathoz felzàrkozni hanem mert a lakossàg jó 30-40%-a hasznavehetetlen selejt .Csak robotmunkàra idomítható..A követendô Ausztriàban az emberek 85%-a beszél minimum 1 idegen nyelvet ,és 49%-a diplomàs..Itthon ez 21%..Van majd 80 % akivel nem tudsz mit kezdeni..Csak tehet a tàrsadalom vàllàn..Kenyérpusztitàsra jók,s a baj hogy ez a réteg szaporodik s a nihilista életmódot àtadja a pulyàinak...
2022. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
#47-es : ne nézd le kérlek azokat akik gyárban dolgoznak , nincs diploma a kezükben vagy éppen "robot munkát " végeznek . Ők is hasznosak a társadalom számára , hiszen azt a munkát is el kell végezni . A péknek sincs diplomája de nélküle nem lesz kenyér az asztalodon. Értem a lényeget amit mondasz / írsz és egyben igazad is van de ne húzd rá mindenkire ezt ha éppen nem tud más nyelven vagy nincs diplomája . Ugyan olyan értékes ember/ emberek ők is . Lehet kisebb munkát végeznek ( bár ez nem mindig így van mert sokszor keményebben megdolgoztak és fontosabb is mint egy irodában tengő diplomás aki a nyomtató kezeléséért van ott ellenben pl egy kőművessel). Én is azt vallom , hogy tanulni , tanulni és tanulni de ne nézzünk le másokat .
2022. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Kenyeret én is tudok sütni..Fiatalon egyetem mellett mezôgazdasàgi munkàt is végeztem..Vakoltam is..Egy diplomas visszafele bàrmit megtanul..De ez fordítva nem igaz..Ezért is igeni ki kell mondani egy piacképes diplomàs nyelvet beszélô ember 4x többetér mint màs s a tàrsadalmat nem hàtràltatja..
2022. aug. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

Akkor sarkítok és így kérdezem : szerinted egy bölcsész/ vagy szociológiával rendelkező diplomás aki tételezzük fel 1 nyelven beszél az többet ér mint pl Józsi bácsi aki burkoló és van egy vállalkozása bár nem beszél egy nyelvet se de becsülettel dolgozik és saját lábán megáll , rentgeteg munkája van mert jól csinálja .


Mi a válaszod ?

2022. aug. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!