Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet a célja Orbánnak...

Mi lehet a célja Orbánnak azzal, hogy megszünteti a nyelvvizsga kötelezettséget felsőoktatási felvételiknél?

Figyelt kérdés
Ezzel még tanulatlanabb emberek kerülhetnek be a felsőoktatásba, és úgy is jönnek majd ki. Úgy diplomáznak, hogy nem fognak tudni nyelveket beszélni. Egy lépés megint előre a fideszkirályságba?

2022. júl. 29. 12:04
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
74%

Fejlesztőmérnök.


Na ja, aztán magyarul nem tudsz.

2022. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
0%
Angol klaviatúràn nehéz..De téged mit zavar aldis proli?
2022. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
13%

32.


Nem aldis proli vagyok.

Veled ellentétben.

De részemről a vita lezárva, az év vicce vagyok.

2022. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
A mérnökök megint belekeverik a többi szakot, mintha erre valami kényszert érkeznének. De hiába terveznek autót meg ezer kütyüt, ha az emberek képesek lennének látni, hogy nincs szükségük annyi sz*rra. Telefont én is használok, de ahhoz, hogy félévente el tudják adni a sok elektronikus cuccot, jó marketing is kell, sőt… én évtizedekig használom a telefonokat. Kocsi meg nem kell, de a többségnek szintén nem, de a marketing, jó reklám miatt szinte exponenciálisan nő a városban (is) az autók száma. Nem azért, mert 10 év alatt hirtelen egymillióval több embernek lett rá szüksége, hanem azért, mert a marketing “jól” működik. A bölcsészeket egy kalap alá nem is lehet vonni, annyira sokrétű, szóval ez meg értelmetlen. A kérdésre válaszolva, szerintem most a pedagógushiány olyan égető probléma (bár a szociális szektor is ilyen), hogy bár fizut nem akarnak emelni, így viszont azért többen bejuthatnak a valaha nagyobb presztízst jelentő képzésre is.
2022. júl. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
48%

A szimpla józan ész!

Ha te WC-pucoló akarsz lenni, akkor evidens, hogy te sem rajonganál azért, ha "mongol felsőfokú nyelvismeretet" szabnának meg számodra munkakör betölthetőségéért.

Ha itthon akarsz házakat tervezni és terveket értékesíteni, akkor is teljesen felesleges akadály egy angol felsőfok!

Teljesen felesleges szükségtelenül akadályokat gördíteni - pláne zsaroló stílusban - olyan emberek elé akik nem gondolkodnak idegen nyelv hasznosításában!

Aki kereskedelmi összekötőnek készül - a példa kedvéért, - annak meg van annyi sütnivalója, hogy az általa választott vonalon elkezdi tanulni már idejében a karrierjébe illeszthető nyelvet a megfelelő szinten.

Nem kellene hülyének nézni az embereket, de belekényszeríteni sem szükségtelen kihívásokba, kiadásokba!

2022. aug. 1. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

És még egy gondolat:

Engem is belekényszerítettek egy alapfokba annak idején, amit több, mint 10 éve nem kellett használnom abban a munkakörben, amihez követelménykánt támasztották! Ha megmondja valaki, hogy ennek mi volt az értelme - azon kívül, hogy a nyelvtanárok, vizsgaközpontok jól érezték magukat, - "nyer egy hangszórót!" Azóta is helyt állok a munkámban még pedig nem is alacsony szinten, - nincs 30 ember az országban összesen abban a munkakörben, amit végzek és "csodával határos módon" meg vannak elégedve a főnökeim a munkámmal (idegen nyelv használata nélkül is)!

Tehát, - hogy befejezzem a gondolatot:

Nem a bizonyítványok száma, típusa határozza meg, hogy van-e valakinek munkaintelligenciája, rátermett-e az általa végzett munkára, kellően hatékony-e vagy lojális-e a munkahelyéhez.

2022. aug. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%

36.


Az a baj, hogy ennek a fajta "értelmiséginek" vagy nevezzük őket fejlesztőmérnöknek, hiába beszélsz, együgyűek és ostobák, mint a segg.

2022. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
16%
Ostobànak nevezhetsz de én megyek haza a 15 milliós kocsival te meg a ladàval..:-)
2022. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
0%

36, értem, hogy a munkába nincs rá szükséged...

De internetet csak használsz, nem? Ha csak a magyar nyelvű forásokra támaszkodsz, valami elképesztően szűk a tartalom ami a rendelkezésedre áll.

Ráadásul akár akarod, akár nem, ha egy városban laksz, külföldiekbe fogsz botlani. Ha meg te utazol el, akkor meg pláne. És bizony az Activity és a kiabálás nem nyelvtudás. Bár tudjuk, minél hangosabban mondja az ember, annál nagoybb az esélye, hogy a külföldi megérti amagyart..:D

2022. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
16%
Szóval elfogadom, hogy valakinek a munkájához nem kell, de 2022-ben a puszta életminőség és életképesség növeléséhez elengedhetetlen, hogy beszéljen az ember konyhaszinten angolul. Felsőfokra nincs szükség, de amúgy a diplomához sem kell felsőfok. De konyhanyelvre igen, azzal meg már megvan a B2.
2022. aug. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!