Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehet a célja Orbánnak...

Mi lehet a célja Orbánnak azzal, hogy megszünteti a nyelvvizsga kötelezettséget felsőoktatási felvételiknél?

Figyelt kérdés
Ezzel még tanulatlanabb emberek kerülhetnek be a felsőoktatásba, és úgy is jönnek majd ki. Úgy diplomáznak, hogy nem fognak tudni nyelveket beszélni. Egy lépés megint előre a fideszkirályságba?

2022. júl. 29. 12:04
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

13, emiatt?

Ha van egy felismerhető, diagnosztizált betegség, akkor simán rendszerbe építhető lenne, hogy egy szakértői vélemény ellenében eltekintenek a nyelvvizsga-kötelezettségtől. Ez létező gyakorlat egyéb fogyatékosságok esetén, hát pont a nyelvértéssel kapcsolatos betegség esetén miért ne működhetne?


"Ezért van" - ezért van? Ezt tudod, vagy csak rámondod, hogy szerinted ezért van?

2022. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
0%
Fogyatékos ne tanuljon.
2022. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
22, miért ne? Vagy aki nem hall elégségesen, az már nem lehet jó építészmérnök?
2022. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
78%

21

Idézni csak pontosan ... :

"Vagyis emiatt a sok befejezett egyetem nyelvvizsga nélkül."


Kézenfekvő, hiszen a diplomához előírt a nyelvvizsga. Ha nincs, akkor kap egy igazolást, hogy a tanulmányi kötelezettségei teljesítése után sikeres záróvizsgát tett.

Emiatt viszont pl. nem bírnak elhelyezkedni

2022. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

24 folyatása:

... mint csecsemő és kisgyermeknevelő.

2022. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
0%

24, iggen.... és?

Amire én rákérdeztem az az volt, hogy tudod-e bizonyítani, hogy a korábban említett nyelvtanulási-zavar miatt nincs annyi embernek nyelvvizsgája.

Mert oké, hogy van egy ilyen betegség, de ez még nem jelenti azt, hogy mindneki akinek nyelvvizsgahiány miatt nincs diplomája ebben szenvedne. Közel sem..

2022. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

26

Nyilvánvaló (de ezek szerint nem neked), hogy akinek előírt az idegen nyelvvizsga a diplomájához, azt leteszi ... ha, ha tudja. De sokan nem tudják és nem tudták, egyik felmérés szerint 25 ezer beragadt diploma van. Biztosan nem trehányságból hagyták ki a nyelvvizsgát, miközben befejezett sikerrel vizsgáztak tanulmányaikból.

2022. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
0%

Az lesz nyilvánvaló, amire van adat. Erre nincs, így csak megtippeltél egy okot.

Én is ismerek néhány beragadt diplomást. Az egyik konkrétan spanyoltanárként dolgozik, de angolul egy szót sem tud, spanyolból meg hiába beszél anyanyelvi szinten, nyelvvizsgát nem csinált. Úgy van vele, hogy minek diploma, a tudás megvan.

A másik ilyennek meg nincs szüksége nyelvtudásra a munkájához és sikerült elhelyezkednie félkész diplomával is a szkamában úgyhogy nem látja értelmét ütni a vasat.


Nyilván vannak egy cosmóan akik nem ilyen okok miatt ragadtak be.

Deeeeeee én nem mondanék olyat, hogy "nyilvánvaló" ha igazából semmilyen adatod nincs erre.

2022. júl. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

"Félkész" diplomával kevesebb a fizetés, mert nincs diploma. Akinek semmi gondja nincs, azaz köznapi nyelven van nyelvérzéke, az leteszi a vizsgát.

Kimagasló nyelvérzékkel, megtanulható 5-6 nyelv is, mindegyikből sikeres vizsgát téve. Csak az nem teszi le diplomájához a nyelvvizsgát, akinek hatalmas erőfeszítésébe kerülne, és ezt képtelen meglépni.

Amúgy ismerek olyat, aki majdnem négy év múlva tette le a diplomájához előírt felsőfokú angolt, és különtanárokra kifizetett közel kétmillió forintot.

2022. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:

"Félkész" diplomával kevesebb a fizetés, mert nincs diploma"


Nem feltétlen, munkahelye válogatja. Ahol én dolgozom, ot tpl nem ragaszkodnak a diplomához, megelégszenek azzal, ha értesz ahhoz amit csinálsz.



"Csak az nem teszi le diplomájához a nyelvvizsgát, akinek hatalmas erőfeszítésébe kerülne, és ezt képtelen meglépni."


Ez sem feltétlen. Pont az imént említettem kettő valós példát ami ennek ellentmond.



Az a gond, hogy te azt állítod, hogy csak és kizárólag ez a gond. Én azt nem kétlem, hogy van ilyen ember IS, de az, hogy csak és kizárólag ez a betegség lenne a beragadt diplomák mögött, az egyértelműen fals állítás.

2022. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!