Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyerekesek nem érzik kelleme...

A gyerekesek nem érzik kellemetlennek hogy az emberek pénzéből őket támogatják?

Figyelt kérdés

Én egyedülálló vagyok, nincs gyerekem.


Konkrétan én egy forint támogatást nem kapok, mindent nekem kell megoldanom.


Ezzel nincs baj, vállalkozó vagyok, hozzászoktam hogy csak magamra számíthatok.


De azért azt egy kicsit felháborítónak tartom hogy aki bevállal 3-4 gyereket, az alanyi jogon majdhogynem minden alól mentesül, mindenféle kedvezményt igénybe tud venni.



2022. aug. 7. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2022. aug. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
36%
Szavazz arra ki neked szimpi, többség dönt, ez a demokrácia.
2022. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
23%
De, mikor anyumék fagyit vesznek öcsémnek, mindig elfog a bűntudat, hogy annak a pénznek egy egyedülálló férfi zsebében lenne a helye, aki egy akkora retardáció, hogy magát sem tudja eltartani.
2022. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
20%
A gyermekvállalás, nevelés nagy felelősség, nem árt az anyagi segítség.
2022. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
25%
Nem, de nem is érdekel az egyedülállók helyzete.
2022. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
88%
Engem nem ez bosszant hanem az hogy élteti ezt a rendszert.arra biztat másokat hogy szaporodjanak de abba nem gondol bele hogy honnan van az a pénz amit ő kap.
2022. aug. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
83%

Én egyetértek azért veled Kérdező.

Egyke vagyok, egy gyerek után a szüleim sem kaptak szinte semmit, régebben sem. Szerintem helyesebb lenne az a szemlélet, hogy az emberek elsősorban gondolkozzanak, és mindenki annyi gyereket vállaljon be, amennyit fel is tud nevelni és nem csak anyagi, hanem minőségi értelemben is. Ismerek olyan 3 gyerekes családot, akik támogatás nélkül is meg tudnának mindent adni a gyerekeiknek. Az ilyet nem ítélem el. Az felelőtlenség, aki szinte a semmire potyogtat. És ha elveszi az állam a sok támogatást, ahogy most a rezsivel tette? Erre nem gondolnak? Egy gyerekkel 18 évre kell/kéne tervezni, nem 2-3 évre...

2022. aug. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
14%
Itt lenne, hogy megalapítsátok a Magyar Incel Pártot.
2022. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
88%
Nincs ezeknek önérzetük.
2022. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
15%

Engem az háborít fel, hogy egy-két gyerek az állam szemében nem gyerek, csak a min.3 és ők kapnak minden kedvezményt, a többiek meg le vannak xarva!


Szerintem mindenki sokkal többet fizet be az államkasszába, mint amennyit szükség esetén visszakap, de egyedülálló nem csak gyerektelen lehet, hanem gyerekes is és nem a gyerekesek tehetnek arról, hogy valakinek nem jött össze vagy nem akart.


Az tény, hogy ez a 3 gyerekes kivételezés igazságtalan a többiekkel szemben, de az is tény, hogy már egy gyerek felnevelése is SOKKAL több anyagi és más áldozattal jár, mintsem azt egy gyerektelen el tudná képzelni...!

2022. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!