Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyerekesek nem érzik kelleme...

A gyerekesek nem érzik kellemetlennek hogy az emberek pénzéből őket támogatják?

Figyelt kérdés

Én egyedülálló vagyok, nincs gyerekem.


Konkrétan én egy forint támogatást nem kapok, mindent nekem kell megoldanom.


Ezzel nincs baj, vállalkozó vagyok, hozzászoktam hogy csak magamra számíthatok.


De azért azt egy kicsit felháborítónak tartom hogy aki bevállal 3-4 gyereket, az alanyi jogon majdhogynem minden alól mentesül, mindenféle kedvezményt igénybe tud venni.



2022. aug. 7. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
76%

Én a támogatást nem gyerekszámra, hanem jövedelemtől, bevételtől függően adnám.


Akiknek 3 van, de milliós a bevételük, azoknak nem adnék, mert nagyobb szüksége lenne annak rá, akinek még annyija sincs, hogy enni adjon a gyerekének rendesen és most mind1, hogy milyen okból. Nem a gyerek tehet arról!


Én azt tartom pofátlanságnak, ha olyan kap támogatást, akinek amúgy is bőven van és így attól veszi el, akinek kenyérre sem jut.

2022. aug. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
25%

11.


Te megint a kisebbség szaporodását pénzelnéd.

A szociális alapú családtámogatás a világon sehol sem működik jól, mert rengeteg a visszaélés.

2022. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
22%

25 alatti vagy?


Nem bosszant hogy adómentes vagy


Nyugdíjasok adókedvezménye sem bosszant, pedig dupla(nyugdíj és fizetés) pénzük van.


Négy gyerekesként nem tudom a teljes adókedvezményt igénybe venni, mert nincs annyi fizum, csokra babaváróra nem számíthatok, felújítási támogatásra sem, kocsit még féláron sem tudok venni, de egy gyermekem speciális oktatást igényel, amit az államtól nem kapunk meg, így marad a drága fizetős, és persze ha az egészségeseknek minőségi oktatást szeretnék akkor szintén fizetnem kell, több generációs régi építésű házban a gatyánk is a rezsire fog elmenni, a belemet is kidolgozom hogy kifizessük amit kell kaja rezsi suli ovi.


Ha gyermekeim felnőnek azért jó lesz ha valaki fizeti a nyugdíjadat?

2022. aug. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
23%

12: nem a szaporodást pénzelném, hanem az éhező gyerekeknek adnék enni, hogy pl. ne hozzád menjenek lopni !


A kisebbségieknek óvszert kellene osztogatni ingyen, mert nincs rá pénzük !

2022. aug. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
30%

Nincs autóm, mégis az adómból fizeti az állam az autósok hatósági áras benzinjét.

De igazából az autósok adójából meg az a tömegközlekedés van támogatva, amit én is hasnzálok.

Ritkán járok orvoshoz, mégis minden hónapban fizetem a TB-t. Nyilvánvalóan azoknak az ellátására megy el, akik gyakrabban járnak dokihoz.

Nincs gyerekem, az adómból mégis iskolákat tartanak fenn.

Sosem okoztam tűzesetet, az adómból mégis tűzoltókat fizetnek meg.

Jogkövető állampolgár vagyok, az adómból mégis rendőröket fizetnek.

Budapesten élek, az adómból mégis más városokban is történnek fejlesztések.

Nem kedvelem ezt a kormányt, az adómból mégis kapnak a fizetésükre.


Ez van, ha emberi közösségben, civilizált társadalomban élsz. Ha nem tetszik, költözz egy lakatlan szigetre, vay alapíts saját országot ahol az emberek nem adóznak.

2022. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
37%
14) sokra mész az óvszerrel mikor gyereket akarnak xD
2022. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim ***** válasza:
0%

14.


De, ezzel a lépéssel növelnéd a szaporulatukat.

Azt,hogy ne hozzám menjenek lopni, azt a rendőrség dolga elrendezni.



Lehet szidni a Fidesz családtámogatási rendszerét, de kirostálta ezt az élősködő kisebbségi réteget belőle, mivel minden munkaviszonyhoz van kötve.

2022. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
100%

"A kisebbségieknek óvszert kellene osztogatni ingyen, mert nincs rá pénzük!"

Nem használnák... Nálunk ez kulturális dolog, hogy a cigánylány férjhez megy legkésőbb 18 évesen és elkezd potyogtatni.

Edukáció kéne inkább, hogy ki tudjanak ebből törni. De az egy hosszú és nehéz folyamat.

2022. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
18%

Amikor öreg leszel, beteg és gyenge, akkor a társadalom éppen akkor aktív korú része fog eltartani. Most fiatal vagy, erőd teljében, vállalkozol, és úgy érzed, mindent megteremtesz magadnak. Talán így is van. Öregkorodban nem így lesz. Amikor ilyen-olyan transzferekkel a társadalom az általad megtermelt javakból átcsatornáz a gyereket nevelőkhöz (tipikusan úgy, hogy többet adózol, mint ők), akkor azok neveléséhez járulsz hozzá, akik egyrészt majd megtermelik a nyugdíjadat (vagy a mögötte álló fedezetet, akkor is, ha magánnyugdíjpénztári tag vagy, ugye nem gondolod komolyan, hogy a befektetéseidet meg lehet majd enni, vagy lehet vele fűteni: nem, a valóságban használható dolgokat majd akkor is meg kell termelni az éppen aktív korúaknak), másrészt fenntartják neked a nyugdíjasklubot, hogy idősként is még értékes éveket élhess, harmadrészt, a legvége közelében, kicserélik a pelenkádat egy idősek otthonában.


Van élet hatvan után is, hetven után is. Szerencsésebbeknek nyolcvan vagy kilencven után is. Még az az élet is lehet normális, érdekes, élvezetes, az időskor minden nyavalyájával együtt. Van, aki nyugdíjba menve, még jól bírván magát, akkor kezd el utazgatni. Mindez kizárólag azok jóvoltából történik majd a te öregkorodban, akik most az óvodaudvaron túrják a homokot a lapáttal, esetleg már a suliban törik a fejüket a matekórán. Talán próbáld ezt szem előtt tartani, és akkor jobban el tudod viselni a gyermekes családok támogatását.


Mi, amíg vártunk a gyermekáldásra, egy percig sem éreztük igazságtalannak, hogy a mi pénzünkből támogatják a gyerekeseket. Most pedig, a gyermekáldásban már részesülve, egy cseppet sem érezzük kellemetlennek, vagy szégyellnivalónak, hogy minket támogatnak más pénzéből. Nagyon is természetes dolog a társadalom részéről, a társadalomnak mindez jól felfogott érdeke.

2022. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
0%

"Ha gyermekeim felnőnek azért jó lesz ha valaki fizeti a nyugdíjadat?"


na, ez az!


Ha nem születne gyerek, akkor a kérdezőt se látná el senki sem öreg korára, mert nem lenne utánpótlás semmilyen szakmában és semmilyen területen.

2022. aug. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!