Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyerekesek nem érzik kelleme...

A gyerekesek nem érzik kellemetlennek hogy az emberek pénzéből őket támogatják?

Figyelt kérdés

Én egyedülálló vagyok, nincs gyerekem.


Konkrétan én egy forint támogatást nem kapok, mindent nekem kell megoldanom.


Ezzel nincs baj, vállalkozó vagyok, hozzászoktam hogy csak magamra számíthatok.


De azért azt egy kicsit felháborítónak tartom hogy aki bevállal 3-4 gyereket, az alanyi jogon majdhogynem minden alól mentesül, mindenféle kedvezményt igénybe tud venni.



2022. aug. 7. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
77%

Nem zavarja őket.

Élvezik hogy te fizeted az adót helyettük is.


Hiszen azért vállaltak gyereket hogy más tartsa el, nekik csak lakás kellett. Így meg hogy a gyerektelen fizeti tökéletes kényelemben vannak.


Amikor meg odadörgölöd az orra alá te adózol helyettük fel vannak háborodva "milyen nehéz szülőnek lenni" no de kérem szépen, ki vállalta?

2022. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 anonim ***** válasza:
76%

17:


"Azt,hogy ne hozzám menjenek lopni, azt a rendőrség dolga elrendezni."


Tévedés! Mert az már csak a tüneti kezelés.


Azon kellene munkálkodni, hogy ne jusson el a lopásig !!


Az a baj, hogy itt mindenki csak magára gondol, pedig ha a másikra is gondolnának, akkor a társadalom egésze látná hasznát!


Mások problémája igenis a mi problémánk is lehet, csak sokan nem értik azt, hogy minden mindennel összefüggésben van és kihat az egész világra !!

2022. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 anonim ***** válasza:
100%

"legvége közelében, kicserélik a pelenkádat egy idősek otthonában."


Ne haragudj, de ahhoz, hogy ma egy idős, beteg emberhez méltó életet élhessen és kicseréljék a pelenkát alóla, ahhoz már ma is igen komoly pénzeket kell fizetni, nem "jár" csak úgy az adóból finanszírozott szociális ellátásból. Ahogy lassan az egészségügy sem. Nem hiszem, hogy 50 év múlva, ha odajutok, akkor ez javulna, sőt...

2022. aug. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
61%
[ma 18:47]: A pelenkakicserélésnek nem csak anyagi aspektusa van. Kell egy konkrét ápoló, aki megcsinálja. Aki nem egy másik nyolcvanéves lesz, aki lehajolni se tud.
2022. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
17%

Nincs három gyerekem, de nem érzem kellemetlennek sem az adókedvezményt, sem a céltámogatásokat.


Ha kêptelen is vagy értelmezni, te is kapsz az emberek adójából. Példaként, amit

mindjárt kellemetlennek is tartok, az a te ingyenes oktatásodra feleslegesen áldozott összeg.

2022. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 anonim ***** válasza:
72%
Nem érzik kelemetlenek a családosok nem okos emberek elég csak a válásokat nézni ügyvédek jól meg élnek belölük de birok se panaszkodnak.Szerintem azt se értik miért kel fizetni a szülésért mert egy ilyrn élhetetlen helyre senki nem szül gyereket.A másik jó dolog akik egész életükbe magukra számitotak majd öreg korukra más gyerekeire lesznek rá szorulva.Mert aki egyedül él meg másnak adják az adóját biztos nem fog magárol gondoskodni hogy, ne szoruljon senkire.Mert aki egyedül él az csak loser lehet nem egy döntés ami arra épül hogy, ilyent mint a magyar társadalom nem kel fentartani.Én biztos nem szülnék föspán királyságba meg 30 éves autopálya szerzödésekbe de lehet jövöre már nem szégyelik a 50 évet se.Te meg ott leszel Mészáros királyságba a gyerekel azt ha nem vagy rokon nem élhetsz meg ki csinálnak majd meg érted miért nem kelet volna gyereket válalni.
2022. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
79%
Ja meg el felejtetem a fidesz most ki vág minden erdőt magyarán ívoviz se lesz meg ki szárat földek lesznek mindenüt.Aki ide gyereket válal én börtönbe raknám.De hát a fák nélkül is meg leszünk meg növényzet nélkül minek az.
2022. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
17%
2 gyermekem van, kapok adóvisszatérítést és a családit. Rengeteget költök a gyerekekre, hónap elején befizetem az ebédet, az egyik jár fejlesztésre, külön órák stb. már csak ezeknek az áfája több, mint a családi, hozzá adom a többi dolgot, ruhák, étel, játék, programok és kiszámolom ebböl mennyi az adó, szerintem még így is én fizetek be többet a gyerekek kiadásainak csak az adójára, mint amikt kapok.
2022. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
78%

"2 gyermekem van, kapok adóvisszatérítést és a családit. "

Na ezt a gyermektelen nem kapja


" Rengeteget költök a gyerekekre,"

Ezt benézted, a gyermektelen költ rá sokat, tudod nem? amit te megkapsz mi már leadózzuk legyen mit elköltened.


"már csak ezeknek az áfája több"


No akkor számoljunk.

Te pl kapsz 200 000 huf bruttót. Ennek a nettója 199.600 Ft (csp benne van) amit ha elköltesz 27% világrekord áfával számolva 54292 forintot ot adózol, nagyon mindegy mire vered el a fizud.


A gyermektelen ha 200 000 huf bruttót kap annak 133 000 a nettója.

Számoljam tovább vagy belátod badarságot beszélsz?


Elnézést hogy a gyermektelenek nem veszik meg a további dolgokat azon gyerekeknek akiket TE!!! vállaltál.


De szívesen adózunk legyen a gyerekednek gyerekorvosa, bölcsi, ovi, suli, stb amit ugye a gyermektelen nem vesz igénybe. Nem kell nagyon hálálkodni annak aki kenyeret ad a gyerekeid szájába csak +ba nem kéne baxogatni :)

2022. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
17%

Szívesen cserélnék veled! Te nyugodtan tudsz annyit dolgozni amennyit szeretnél és arra költöd a pénzedet amire akarod...

Tudom, fsznak szültem akkor - hát mert hlye voltam és nem gondoltam, hogy akkora szpás lesz, hogy munkanélküli leszek mert nincs olyan hely ami mellett meg tudom oldani ezt...

Hiába kapnak a sok gyerekesek ezt-azt, azok a gyerekek sokkal többe kerülnek, 1-2 gyerekesek meg csak aprópénzt kapnak amin nincs mit irigyelni.


Szóval nem.

ÉN 26600at kapot egy hónapban, cserélsz velem?

2022. aug. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!