Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyerekesek nem érzik kelleme...

A gyerekesek nem érzik kellemetlennek hogy az emberek pénzéből őket támogatják?

Figyelt kérdés

Én egyedülálló vagyok, nincs gyerekem.


Konkrétan én egy forint támogatást nem kapok, mindent nekem kell megoldanom.


Ezzel nincs baj, vállalkozó vagyok, hozzászoktam hogy csak magamra számíthatok.


De azért azt egy kicsit felháborítónak tartom hogy aki bevállal 3-4 gyereket, az alanyi jogon majdhogynem minden alól mentesül, mindenféle kedvezményt igénybe tud venni.



2022. aug. 7. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
53%

"Szívesen cserélnék veled! Te nyugodtan tudsz annyit dolgozni amennyit szeretnél"


De rendes tőled, így is a jövedelmem 50,5%-át adózom a bruttómnak, de dolgozzak még többet hogy többet adózhassak. Amit te megkapsz nettoba azért a párom meg én ha együtt összeadom se kapunk annyit mint te.

Még egyszer elmondom. SZÍVESEN! Az egyikünk azért dolgozik 100%-ba hogy kifizessük kettőnk adóját, és még a másikunknak is 1%-a adó.


Te vállaltad a 2 gyereket! Mi nem vállalhatunk mivel nem telik rá.


Ne nekem panaszkodj, családbarát kormányunk senkit nem hagy az út szélén :)

2022. aug. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
82%
Akinek meg nincs gyereke annak nem kell a gyerekére költenie, na akkor ott az előnye.
2022. aug. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
48%
Nem, - született élősködők, akiknek szilárd meggyőződésük, hogy amit másoktól vesznek el számukra, az jár nekik! Saját erejükből egy használt pelenkát nem lennének képesek felmutatni, - azért választják azt az utat, hogy másokra telepednek.
2022. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
45%

A gyerekesek biztosítják az ország jövőjét.

Nem a gyerektelenek.

2022. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
72%
Ja! Hajléktalan gyár...
2022. aug. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
41%

Nem az ország jövője miatt van gyerekem.

Alig-alig veszek igénybe állami támogatást (adókedvezmény 10eFt/hó), viszont az állam által biztosított szolgáltatások színvonala miatt magán bölcsi, ovi, iskola és orvos volt, van.


Meggyőződésem, hogy többet kapsz az én adómból közszolgáltatásban, mint én a tiédből, de nem zavar.


Remélem, neked sem kellemetlen...

2022. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
19%

Plusz támogatás annak jár nemzettől, aki a nemzet érdekében többlet terhet vállal. Te, aki semilyen többlet terhet nem vállalsz, milyen alapon szólnál ebbe bele? A kibicnek semmi sem drága alapon?

A gyerekteleneknek meg kellene már érteniük végre, hogy a nemzet szempontjából az életüknek semmi értelme nincs. Jönnek, fogyasztanak, elhasználnak, majd mennek. Ennyi. Nem járulnak hozzá semmivel az ország fennmaradásához, fejlődéséhez. Azt a kis semmi adót, amit befizettek, fel is élitek. Minden infrastruktúrát, szolgáltatást amit használnak, más valaki gyereke működtet.

A szingli/agglegényadó bevezetését támigatom, hogy a normális családokat még erősebben lehessen támogatni!

2022. aug. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
11%

29.

Tanulj meg számolni, a fizetésem nem annyi, amennyit az anyukád a Tescoban keres. Havi 120 ezerrel indul a 2 gyerekem kiadása és erre még rájön a havi élelem, ruha, játék, programok. Ha kiszámolom ezeknek az áfáját, hát nem kapok több támogatást, ha nem lenne a 2 gyerek, ezekre nem költenek és nem is fizetnek rá adót. Pluszban én is és a gyerekeim apja is adózik, úgyhogy pont a te adod át nem használom fel. Én sem kiabálni rá a tömegközlekedés, az állami orvosokhoz károkra, betegekre, idősekre, pedig nekem aztán a jövőben nem lesz hasznos belőlük, nem úgy, mint neked, mert gondolom nem a 60 éves haverod fog tolni a kórházban a betegágyon, ha combnyaktörest szenvedsz.

2022. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
9%
37: egyetértek!
2022. aug. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
88%

Na...a sokgyerekesek,akik majd engem fognak eltartani öreg koromban.

Ezt az indokot sose értettem.

Én perkálom a nyugdíjjárulékot, fizetek magánnyugdíjpénztárat, függetlenül attól, hogy az előzőt is lenyúlták, mások megmentésére.

De majd a gyerekesek gyerekei engem eltartanak.

Lehet még saját magukat sem akarják majd, meg ugye ott van anyu, apu, aki a kedvezmények miatt saját magáról se tudott gondoskodni öregségére, sőt gyereket is csak úgy tudott nevelni, házat is így vett,hogy mások összedobták a rávalót és majd ők...hm?

Ez biztos??


Természetesen tisztelet a kivételnek!

Mert akad azért bőven.

2022. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!