Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyerekesek nem érzik kelleme...

A gyerekesek nem érzik kellemetlennek hogy az emberek pénzéből őket támogatják?

Figyelt kérdés

Én egyedülálló vagyok, nincs gyerekem.


Konkrétan én egy forint támogatást nem kapok, mindent nekem kell megoldanom.


Ezzel nincs baj, vállalkozó vagyok, hozzászoktam hogy csak magamra számíthatok.


De azért azt egy kicsit felháborítónak tartom hogy aki bevállal 3-4 gyereket, az alanyi jogon majdhogynem minden alól mentesül, mindenféle kedvezményt igénybe tud venni.



2022. aug. 7. 18:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
51%

51.

A szüleid kaptak önkormányzati lakást.

A másik, hogy nem a semmire adják ezeket a támogatásokat. Munkaviszonyhoz és bizonyos bér után járbak ezek, szóval, amit az egyik kommentelő írt, hogy henyélő anyák veszik igénybe, már téves.

2022. aug. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
37%

Hol írta ilyet, hogy kaptak?

Régen se volt egyszerű önkormányzati lakáshoz jutni.

Se vidéken,se Pesten nem volt ez evidens, hogy csak úgy kap valaki önkormányzati lakást, mert pl gyerekesek.

Azt elhiszem, hogy van olyan,aki kapott. Azt is, hogy van , akinek az ismeretségi körében mindenki hozzájutott.

De ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek adták, csak voltak olyanok, akiknek adtak.

A környezetemben, ismeretségi körben egyetlen családot tudok, ismerős testvére, akik így jutottak lakáshoz.

Fiatal házaspár voltak kb 30 éve és nem volt gyerekük.

Az ismerőssel egyszerre pályáztak, akiknek volt két kisgyerek, a másik házaspárnak nem volt. Majdnem egyidőben,egy helyen pályáztak és a gyermektelenek kaptak csak.

Szóval még azt se lehetett mondani, hogy logika alapján döntöttek vagy ismeretség kellett hozzá. Mindenesetre kevés szerencsés volt.

2022. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
37%
A szüleim nem kaptak önkormányzati lakást! Magas poziba dolgozó családom volt s kaptak pont emiatt egy olyan ingatlant ami most tobb 100 millió. S ezt az ingatlant a 90es évekbe meg kellett venni. De ahhoz h anno vki egy ilyen kecóhoz jutott Budán ahhoz ugyanugy le kellett tenni az asztalra. Nem csak úgy kapta pusziból. Anno a munkás réteg jutott önkormis tanácsi lakáshoz csak hogy azt jó része nem tudta megvenni viszont nem is volt ingyen adomány.Még jó h nem a semmire adják🤣🤣🤣azert mar egy tróger 200ezres melót anyuka tudjon felmutatni. A henyélő anyukaknak meg ezek a kedvezmények aprópénz mert a henyélő anyukák legtöbbszőr milliomos feleségek. Utóbbi 1 ft-ot nem is kellene h kapjon. A putrisoron meg amúgy is szaporodnak szegények,csak most még jobban mert jár 1 zsák krumplival több, meg magasabb a családi. Így mar nem csak pálinkára jut hanem káposztára is.😂😂
2022. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
41%
Itt az baj aki szegény családba születik az is marad ez.nem kapitalizmus ez feudális berendeszkedés.Aki meg dolgozik azt széjel adóztatják ne hogy, már pénze legyen.A másik az teljesen nem normális hogy, rossz életszinvonal marad csak pénzt adnak a szülésre hogy, legyenek meg a számok.Itt a menza kaja is halálos nem hogy, az oktatás.
2022. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
76%

Nem a 90-es években vehették meg a 2-3 milliót érő lakásukat 2-300 ezerért a benne lakók?

Amik most 25-40 millát érnek?


Akkor kerestem kb 40-50 ezret, most 250-et

2022. aug. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim ***** válasza:
37%

Biztos volt olyan is,csak én nem ismerek egyet sem.

De a tv-ben én is hallottam.

Ha meg a tv-ben bemondták, akkor biztosan igaz 🙄

2022. aug. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
0%

66.

Elég sok ismerős szülei éltek a vásárlással. Anyukám is, pedig nem melós, hanem jogász volt. Anno az 5. kerületben vett egyet, amit eladtunk, utána vett egy önkormányzati valami cseremegoldassal és azt is megvette valami jelképes összegért. Meghalt, de amit ingatlanokat örököltünk utána a testvéremmel, annak az összege most 200 millió forint, ezt az önkormányzati lakásból, amit megvehetett, ráadásul részletre. Akinek volt esze akkor, az élt a lehetőséggel

2022. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
78%

Hogyne élt volna vele.

A lényeget nem érted, hogy arányaiban nagyon kevés embernek adatott meg a lehetőség, hogy Önkormányzati lakáshoz jusson.

És itt elsősorban nem is a megvásárlásról van szó, hanem a kedvező bérlés lehetőségéről.

Nyilván akinek volt lehetőség, megvette, jól járt.

De nem alanyi jogon osztogatták az ilyet régen sem.

2022. aug. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!