Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mihez kezdenek a lecsúszó...

Mihez kezdenek a lecsúszó rétegek, akiknek egyre nehezebb a megélhetés?

Figyelt kérdés

Egyre drágább az élelmiszer, rezsi, lakhatás, jóformán minden. A fizetések nem emelkednek ilyen ütemben. Szóval egyre többen lesznek, akik negatívban jönnek ki a hó végére. Mit tesztek?

Kiváncsi vagyok a véleményedre, főleg ha ilyen vagy vagy ismersz ilyet.



2022. szept. 6. 08:11
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
80%
#22 Nem a 21-es vagyok, de egyetértek vele. A fideszesek ugyanígy kárörvendtek a választások után és nagy pofával alázták azokat az elkeseredett embereket, akik szerették volna, ha végre véget ér a fidesz rémuralma. Ezek után nem érdemelnek mást ők sem, mint kárörvendést. Nekem sem fog problémát okozni a rezsiemelés és én is várom, hogy megkezdődjön a katasztrófa-turista szezon.
2022. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
83%

#22

Tudod, van az a mondás, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

Ezek a tetvek 12 éve kárörvendenek minden egyes alkalommal, amikor a NER kib-szik azokkal, akik nem rá szavaznak.

Szóval menjenek a q anyjukba ezek a "honfitársaim", ők sem tekintenek rám honfitársként, és ugyanígy örülnek, ha velem van kib-szva.


(Ráadásul nem is én b-sztam ki velük, hanem a saját gazdáik, szóval még mindig nem vagyok annyira aljadék tetű, mint ők)

2022. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
81%
Hát én nagyon remélem, hogy megfagy a sok fideszes vidéki kcsg a 70-es évek óta szobánként épített 150 m2-es szigeteletlen putriban.
2022. szept. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
35%

24-25

Tehát ha a másik gci, te is lehetsz az? Kinek jó ez?

Egyfelöl megértem az álláspontotokat, még ha nem is értek vele egyet. Másfelöl viszont ez csak azt fogja generálni, hogy a másik oldal is azt fogja tartani, hogy te gci voltál vele, úgyhogy ő is az lesz. És ez így megy az örökkévalóságig.


Én azt vallom, hogy attól még, hogy a másik ember rossz, neked nem kell annak lenned. Mutass példát és törd meg a körforgást. És akkor talán változni fog valami.

Amíg ragaszkodsz a sérelmekhez, csak újabb sérelmeket fog szülni.

Ha úgy tetszik, "ha megdobtak kővel, dobd vissza kenyérrel".


Igazából csak az a kérdés: jobbá akarjuk tenni ezt az országot, vagy sem? Amíg a másiknak rosszat kívánunk, a válasz az, hogy nem.

2022. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
84%

#27 "ha megdobtak kővel, dobd vissza kenyérrel" - ennek a jelenlegi helyzet konzerválása lenne az eredménye. Kvázi segítsem ki a csóró fideszeseket, nehogy éhendögöljenek. Ennek lett most is az az eredménye, hogy ezek az emberek azt gondolják, hogy a civilek segítségét Orbántól kapják. Azért szavaznak a Fideszre, mert milyen jól esett nekik, amikor karácsonykor kaptak egy kis ajándékcsomagot "Orbántól" - amit egyébként a civil segélyszervezetek, civil emberek dobtak össze nekik a saját és más civil állampolgárok pénzéből.


Nem fogom én elvégezni az állam dolgát és olyan embereken segíteni, akik erre a kormányra szavaznak, hogy aztán Orbánnak legyenek hálásak és 4 év múlva megint a nyakamra szabadítsák a fidesz nevű sáskahadat. Dögöljenek csak éhen.

2022. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
71%

28, ha segítez valakin és ő nem tudja ki segített rajta, akkor elég rossz a marketinged. A példamutatás fontos része az is, hogy látnak.

De okés, elfogaodm amit írsz, csak szerintem kár érte.

Kár érted, akiben ennyi frusztráltság és gyűlölet gyűlt fel mások iránt, akiknek egy jó része egyszerűen meg lett vezetve.

És kár mindannyiunkért, amiért nincs igény a változásra.

2022. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
79%

"Én azt vallom, hogy attól még, hogy a másik ember rossz, neked nem kell annak lenned. Mutass példát és törd meg a körforgást. És akkor talán változni fog valami.


Amíg ragaszkodsz a sérelmekhez, csak újabb sérelmeket fog szülni.


Ha úgy tetszik, "ha megdobtak kővel, dobd vissza kenyérrel"."


Ez a csicska mentalitás soha a történelemben, semmilyen körülmények között, és semmilyen társadalomban nem működött.


"Igazából csak az a kérdés: jobbá akarjuk tenni ezt az országot, vagy sem? Amíg a másiknak rosszat kívánunk, a válasz az, hogy nem."


Értékelem ezt az országmegmentő idealizmust, de ez a mindenkinek jót akarok mentalitás szintén olyasmi, ami soha nem működött és soha nem is fog működni.

Egyszerűen lehetetlen, hogy mindenki elégedett legyen.

Épp ezért én nem akarok jót ezeknek a retardált barmoknak, mert nekik köszönhető, hogy ide jutott ez az ország.

És nem is akarom jobbá tenni az országot, ez az ország épp olyan, mint amilyet ez a többségi lakosság megérdemel.


Egyetlen út lenne, ami kicsit jobb lehetne ennél, ha az ország kettéválna.

Pár nyugati megye kiválna, és az épeszű embereké lenne, a maradék meg lenne a NERtardoké.

2022. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
69%
#29 Igény van a változásra, éppen ezért nem segítek. :D Hogy végre változzon valami. Hogy végre vegyék észre, hogy az imádott Orbánjuk magasról sz.rik a fejükre. Mellesleg te hiába próbálod megmagyarázni egy 1 bites, mélyszegénységben élő fideszszavazónak, hogy a kajacsomagot te vetted neki a saját pénzedből, ő abban a hitben él, hogy neki az JÁR, meg hogy azt Orbán küldi neki. Mehetsz és próbálkozhatsz rendet tenni a fejükben, sok sikert kívánok hozzá!
2022. szept. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
29%

30, Nem azt mondom, hogy állj az első sorban amikor a saját javaidat kell odaadnod másoknak. Már az is óriási változás lenne, ha csak szimplán nem akarnál rosszat másoknak.

Óriási a különbség a segítség, a nem-bántás és a bántás között. Te jelenleg az utóbbit promotálod. Én azt mondom már az is fejlődés, ha a középsőt választod.

Az értelmesebbik félnél van a döntési lehetőség. A butább csak arra fog emlékezni, hogy őt bántották, tehát ő is bántani akar. Ha te ragaszkodsz ahhoz, hogy bántsd a másikat a sérelmeidért, miközben meggyőződésed, hogy ő még nálad is butább, akkor ne lepődj meg, ha ő is azt fogja mondani jövőre, hogy te bántottad, szóval ő is bánt téged.

Jó szórakozást hozzá.

2022. szept. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
0%

32#... Hagyd nyugodni békében az ilyeneket.

Én pontosan ugyan azt látom itthon a legnagyobb problémának, amit írsz.

De sajnos megtanultam, hogy az ilyen mentalitáson nem lehet segíteni... mondjuk ezért is buknak minden választást.

Összefogás, ja, baloldali, és mű. Ők a valódi nemzeti összetartozást és összefogást szitokszónak tartják.

Ez sokkal nagyobb baj, mint a gázszámla, vagy infláció!

2022. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!