Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mihez kezdenek a lecsúszó...

Mihez kezdenek a lecsúszó rétegek, akiknek egyre nehezebb a megélhetés?

Figyelt kérdés

Egyre drágább az élelmiszer, rezsi, lakhatás, jóformán minden. A fizetések nem emelkednek ilyen ütemben. Szóval egyre többen lesznek, akik negatívban jönnek ki a hó végére. Mit tesztek?

Kiváncsi vagyok a véleményedre, főleg ha ilyen vagy vagy ismersz ilyet.



2022. szept. 6. 08:11
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
77%

#32 "Már az is óriási változás lenne, ha csak szimplán nem akarnál rosszat másoknak."


Azzal, hogy a fidesz eltakarítását szeretném, valójában nekik is jót akarok. Mindenkinek jobb lenne, ha nem ez az inkompetens rablóbanda ülne az ország nyakán. Ha ehhez az kell, hogy végre fájjon nekik is a saját döntésük következménye, akkor az kell, erről nem én tehetek. Az, hogy nem segítek nekik többé, az a "nem-bántás" kategória. Az, hogy kárörvendek? Az már talán bántás, de kár engem utálniuk a saját döntéseik következményei miatt, mivel nem én taszítottam őket szegénységbe. Meg azt is vedd észre, hogy a civil szervezetek is voltak már a kormány ellenségei, így nyilván a hívek ellenségei is. Azok a civilek, civil szervezetek, akik ezeken a híveken segítettek. Akkor is ők voltak utálva, most is ők vannak utálva, amikor egyre többen döntenek úgy, hogy nem segítenek többé. Szóval lehet őket kenyérrel dobálni, csak attól nem fog változni semmi - mivel már voltak kenyérrel dobálva és csak a sz.r konzerválása lett az eredménye.

2022. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
35%
33, igenám, de hogy lesz változás, azaz hogy lesz a Fidesz elmozdítva, ha egy kárörvendő, "mostmár fájjon neked is" csürhe az alternatíva? Ki akarna ilyen ellenzékre szavazni?
2022. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
77%
#34 Meg foglak lepni, de nem én vagyok az alternatíva, nem vagyok politikus, főleg a teljes ellenzék nem vagyok, nem rám kell szavazni. :D Úgy lesz változás talán, hogy leesik a fideszeseknek, hogy sz.rik rájuk a kormányuk és hogy illúzióvilágban éltek eddig - amely illúzióvilág egyik pillére a civilek segítségnyújtása volt. És amit tévesen orbán segítségnyújtásának hittek. De szerintem ezt már elmagyaráztam.
2022. szept. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
89%

34# Ha rajtatok múlik sehogy, egy 5 gyermekes keresztény apát se szavaznátok meg mert a fidesz gépezet annyi hazugsággal tömné tele a fejeteket egy hét alatt, hogy nácitól, komcsitól, terroristátol, sorosig mindent rákiabálnátok.


"Várjuk a jobbat de azt a médiát istenítjük és kezeljük tényszerűen amit a jelenlegi rendszer mutat"

2022. szept. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
35%

35, tudom, hogy nem te indulsz a választásokon, de te képviseled pl ebben a kérdésben az ellenzéket. Aki ide téved kételkedő fideszes és meglátja, hogy "na, ilyenek az ellenzékiek", nem fog megjönni a kedve, hogy közéjük tartozzon.

Ezt egyébként a választásokkor is sokan kifejtették. Amilyen ordenáré csürheként viselkedett az ellenzék - és azok szavazói - nem csodálom, hogy sokak kiábrándultak belőlük. Milyen alternatíva ez? Semmilyen.


És megint csak alternatíva. Az, hogy a lecsúszott fideszesek rájönnek, hogy a Fidesz mélytorokra húzta őket évek óta, még nem jelenti azt, hogy történik változás. Mert felvetül a logikus kérdés, hogy okkké, de akkor ha nem a Fideszre, akkor kire szavazzanak? És... erre bizony nincs válasz, hisz nincs jelenleg a politikai színtéren olyan politikus és párt, akire hányás nélkül tudna szavazni az ember. Akkor meg marad a Fidesz.

2022. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
86%

#37 Ha azért szavaz valaki továbbra is a fideszre, mert én kárörvendek azon, hogy a rablóbanda (akiket nekik hála nekem is el kell tűrnöm) megszívatta őket, akkor az meg is érdemli, hogy a fidesz éhendöglessze. Lehet engem utálni a véleményemért, de ezzel velem kevésbé b.szik ki a fideszszavazó, mint sajátmagával.


"nincs jelenleg a politikai színtéren olyan politikus és párt, akire hányás nélkül tudna szavazni az ember" - gondolod te, meg gondolom még jópár fideszes, de attól ez még nem igaz.

2022. szept. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
14%
38, nem vagyok fideszes. Kutyapárti vagyok. Nem véletlenül.
2022. szept. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
86%

#38 Akkor nem értem ezt a kijelentésedet:


"erre bizony nincs válasz, hisz nincs jelenleg a politikai színtéren olyan politikus és párt, akire hányás nélkül tudna szavazni az ember"

2022. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
86%
Bocs, #39-re ment.
2022. szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
14%

40, lássuk be, az MKKP nemigazán van a politikai színtéren. Azoknak alternatíva, akik ha ők nem lennének, el se mennének szavazni. Utolsó mentsvár azoknak, akik szeretnének foglalkozni a politikával, csak a sok gyökér közül nincs kire szavazni.


Deeee másrészről összességében igazad van, az az állításom nem korrekt, hisz alternatívaként tekintek az MKKP-ra. Csak sajnos ha arról van szó, hogy ki válathatná le a Fideszt, ebből a szempontból abszolút nem potens alternatíva.


Kinek van erre esélye? Mármint kik jönnek szóba a Fidesz helyére? Hát a Mi Hazánk, meg az Összefogás különböző alegységei. Jó lenne bármelyik is? Ugyan már...

2022. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!