Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a jogállamiság...

Azok, akik a jogállamiság mellett vannak, miért nem fogadják el a Fidesz kétharmados győzelmét?

Figyelt kérdés
A Fidesz jogosan megváltoztatta a törvényeket, a választási rendszert és a választókörzeteket is, miután a választópolgárok erre felhatalmazták. Miért nem tudják ezt az ellenzékiek elfogadni? Ezek szerint mégsem fontos nekik a jogállamiság és a törvények betartása?
2022. dec. 24. 16:44
 171/225 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem épp azon kell elgondolkozni, hogy a sokpárti koaliciók negyedjére is kizárólag a választások előtti rövid időszakban kapnak 33-44%-ot . A választások másnapján felbomlanak és a köztes négy évben mindig legfeljebb feleennyi a támogatójuk.


Ebből két dolog szűrhető le :


- az embereknek sem tetszenek, nem őket akarják, csak Orbán ellen szavaznak


- nem tudnak együttműködni, kooperálni


mindössze akkor kapnak 33-44 %_ot, amikor összeállnak. Ez nem a valós társadalmi támogatottságuk. A valós társadalmi támogatottságuk ennek a töredéke.


Ha valóban képviselnének olyan dolgokat, ami miatt rájuk ikszelnek, nem zuhanna mindig felére, harmadára a támogatottságuk.

2022. dec. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/225 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném felhívni a figyelmet arra, hogy a Kérdező [ma 07:06]-ben képes volt leírni, hogy "(...) a társadalom felhatalmazta a kormányt a törvények módosítására." Ennyire van képben. Ilyen körülmények között teljesen felesleges arról vitatkozni, hogy a jogállamiság, mint elvont politikai-filozófiai fogalom mit jelent, vagy hogy mennyire valósul meg ma hazánkban.
2022. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 173/225 anonim ***** válasza:
100%

Szóval lényegében az a válasz, hogy nincsenek ilyen jogi garanciáink, DE nem is kellenek, mert nem hiszel bennük? Oké, ez is egy válasz, fair enough. Nem értek egyet vele, de fair enough.


Számomra Oroszország és Törökország esete bebizonyította, hogy ideig-óráig jó, ha egy kormány mehet a saját feje után, de elkerülhetetlenül magukba roskadnak egyszer, húzva magukkal az országot. Szóval ez egy amolyan mindent vagy semmit játszma. És elnézve, hogy a fejlődésünk nem volt olyan tündőklően kiemelkedő a régióban, magam részéről mégcsak azt sem mondanám, hogy nekünk megéri ez a kockázat.

2022. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/225 A kérdező kommentje:
172 - Igen, tudom, szerinted nem a választópolgárok döntik el, hogy kire bízzák a törvénykezést, hanem neked kell. Számodra az a demokrácia, ha a többség dönt, az pedig diktatúra :D
2022. dec. 26. 17:52
 175/225 anonim ***** válasza:
100%
[ma 17:52]: De, a választópolgárok döntik el, csak éppen nem a kormányt hatalmazzák fel a törvénykezésre, hanem az Országgyűlést. Annyira cuki: beidézem a konkrét hülyeséget, amit leírtál, mindössze - a névelőket nem számolva - öt(!!) szóban, és még ennyiből se vagy képes felismerni, hogy mi volt a hülyeség, amit leírtál. És azt hiszed, hogy a népakarattal van bajom. Nem a népakarattal, hanem a hülyeségeddel van bajom, de még arra is képtelen vagy, hogy ezt felismerd.
2022. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/225 A kérdező kommentje:

175 - "De, a választópolgárok döntik el, csak éppen nem a kormányt hatalmazzák fel a törvénykezésre, hanem az Országgyűlést."

És az országgyűlés szavaz a törvényekről is, nem csak a kormány. Elég kínos, ha ezzel nem vagy tisztában.

Az, hogy az országgyűlésben mekkora arányban vannak ellenzéki képviselők, már a szavazók döntése. Neked ez nem tetszik, ezért sírsz, hogy antidemokratikus a rendszer.

2022. dec. 26. 18:33
 177/225 A kérdező kommentje:
175 - Egyébként akkor te vagy az, aki korábban tagadta, hogy a választópolgárok felhatalmazták a kormányt a törvényhozásra? :D
2022. dec. 26. 18:40
 178/225 anonim ***** válasza:
100%

[ma 18:33]: "És az országgyűlés szavaz a törvényekről is, nem csak a kormány."

- Hogyhogy "nem csak a kormány"??? A kormány egyáltalán nem szavaz a törvényekről. Hol élsz te?


Az a kínos, hogy nem tudod, hogy az Országgyűlés és a kormány két különböző intézmény, és hogy a kormánynak nem feladata, hogy törvényeket alkosson, nem is teheti meg. És képes vagy olyanokat leírni, hogy "(...) a társadalom felhatalmazta a kormányt a törvények módosítására."


Lécci, valamelyik kormányszimpatizáns kommenttárs (látom, nemcsak ő kommentel a fideszes oldalról) világosítsa már fel a Kérdezőt, mert ez itt vérciki. Komolyan, legalább ebben legyünk már egy lapon, hogy Magyarországon melyik intézmény alkot törvényt, és melyik nem. (Az orvosi kamara nem, a főügyészség nem, az egyetemi rektorok konferenciája nem, stb. És a kormány sem. Magyarországon csak és kizárólag az Országgyűlés alkothat vagy módosíthat törvényt.)

2022. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/225 anonim ***** válasza:
100%

[ma 18:40]: "Egyébként akkor te vagy az, aki korábban tagadta, hogy a választópolgárok felhatalmazták a kormányt a törvényhozásra?"

- Igen, én vagyok. Magyarország kormányát senki nem hatalmazta fel törvényhozásra. Hol élsz te? Lécci, lapozz már bele az Alaptörvénybe! Hihetetlen, ami itt folyik, komolyan.

2022. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/225 A kérdező kommentje:

Na jó, szemmel láthatólag fogalmad sincs sem a törvényhozásról, sem a demokráciáról, úgyhogy további jó okoskodást :D

Csodálod, hogy 0 a politikai jelenlétetek ilyen ismeretekkel...

2022. dec. 26. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!