Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a jogállamiság...

Azok, akik a jogállamiság mellett vannak, miért nem fogadják el a Fidesz kétharmados győzelmét?

Figyelt kérdés
A Fidesz jogosan megváltoztatta a törvényeket, a választási rendszert és a választókörzeteket is, miután a választópolgárok erre felhatalmazták. Miért nem tudják ezt az ellenzékiek elfogadni? Ezek szerint mégsem fontos nekik a jogállamiság és a törvények betartása?
2022. dec. 24. 16:44
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
 161/225 A kérdező kommentje:

"Én azért is adom össze, mert amikor azt mondom, hogy a szavazólakosság 40-50%-a nincs képviselve, attól az állítás továbbra is igaz marad, akárhány pártról beszélünk."

Meg kellene már tanulni, hogyan működik a demokrácia. A választásokon mindenki hozzájárulhat ahhoz, hogy a végeredmény számára pozitívan alakuljon, de ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek az általa legjobb eredmény jön ki. Attól, hogy valakinek az elképzelése nem érvényesül, nem lesz még egy ország antidemokratikus.

A német választásokon összesen 8,6% választott olyan pártokat, amelyek nem érték el a küszöböt. Akkor nekik is mindannyiuknak sírniuk kéne, hogy nem ér semmit a szavazata?

És mi van az AfD-vel, akik ugyan 10% feletti eredményt értek el, de senki nem fog össze velük a szélsőjobbos retorikájuk miatt? Akkor ez nem antidemokratikus?

A demokráciának megvannak a maga szabályai. Attól, hogy nem az általad kedvelt párt kapja a legtöbb szavazatot, el kell fogadnod az eredményt, ez sajnos ilyen.

2022. dec. 26. 16:22
 162/225 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy jön egyáltalán szóba, hogy összesen hány %-ot kapott az összes többi párt?"


Úgy, hogy nem értetted meg amit mondani akarok. Nem az a kérdés, hogy hány %-al lehet kormányt alakítani. Istenem, csak 2%-kal is lehet kormányt alakítani, ha mindenki más 1%-ot szerzett, nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy a gyakorlatban mennyire vannak arányban a szavazatok aránya a képviseleti joggal.


A finneknél 17%-al alakítottak kormányt, de a parlamentben csak 20%-nyi mandátumuk van. Tisztán látszik, hogy a társadalom másik 83%-a, akik nem a kormányra szavaztak, rendelkeznek képviseleti joggal, övék a mandátumok 80%-a. Hogy milyen megoszlásban az egyes pártok között, az most egyáltalán nem érdekes. Hozzáteszem még egy csomó olyan szabályozás lehet, ami a mandátumoktól függetlenül is biztosítja az a lakosság közügyekbe való beleszólását. Pl. hogy népszavazás nélkül nem lehet alkotmányt módosítani. Vagy hogy kiemelt kérdésekben a parlamenti kisebbségnek vétójoga van. Ilyen és ehhez hasonlók. Magyarországon ezek közül egyetlen darab sincs.


Szóval újra: Nem az az álláspontom lényege, hogy ki mikor alakíthat kormányt, vagy hogy pontosan mekkora befolyást érdemel az ellenzék X% támogatottság után. Ennél sokkal, de sokkal, de sokkal egyszerűbb dologra hívtam fel a figyelmet. Arra, hogy a lakosság fele Magyarországon semmilyen értelemben sincs képviselve. Nem is csak egy kicsit, hanem semmennyire. A gyakorlati és az elméleti befolyásuk a magyar jogrendszerből adódóan 0, azaz nulla.


Nem fogtok tudni nekem olyan másik országot mondani, ahol ha a lakosság fele a kormány párt ellen szavaz, annak az az eredménye, hogy a lakosság fele képviselet nélkül is marad, függetlenül a mandátumkiosztás eredményétől. Ilyenkor vagy az van, hogy az ellenzéknek igenis biztosítanak néhány jogi lehetőséget, jogosítványt a parlamenti képviselethez (hogy ez a "hatalom" pontosan hogy van felosztva pártok között, ha egyáltalán felosztható, az egy másik kérdés). Vagy az van, hogy eleve valamilyen ellenzéki, vagy összlakossági aktív beleegyezés nélkül (pl. népszavazás nélkül) bizonyos kérdésekben eleve nem dönthet a kormánypárt, nem számít, hogy mennyivel nyerték túl magukat. Ilyen és ehhez hasonló szabályozás Magyarországon nincs, nálunk az az alapállapot, hogyha úgy jön ki, akkor a lakosság többsége mindenféle képviselet nélkül létezhet.

2022. dec. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/225 anonim ***** válasza:
52%

162, ti mindihg mindent kimagyaráztok. Hiába tudja mindenki, hogy a DK-t leszámitva minden ellenzéki pártnak 1-2-5 % a támogatottsága, továbbra is vered a melled, hogy akkora nagy tömegek állnak az ellenéki oldalon, akiket senki nem képvisel, hogy a lakosság 40 %-át kiteszik.


Van erre vaalmilyen bizonyiték vagy csak azért nyomatjátok, hogy úgy tűnjön, tényleg majdnem a fél országnak tetszik az ellenzék ?


A technikai koalicióra lépés idején a választásokkoa mindig elérnek 33-44 ot, DE ez csak egy rövid életű eredmény !


Mindegyik választási koalició szétesett az elmúlt 12 évben a választások után, sőt a pártok is mind kettészakadtak 12 év alatt.


A 40 %-os támogatottság, amiről te beszélsz, a választások előtti pár hétben-hónapban igazak, a köztes négy évben NEM.



Add össze, milyen mérhetetlenül alacsony pl, most az ellenzéki pártok támogatottsága, a parlamentbe sem jutnának be, a DK-t leszámitva.


Ne azon rugózz, hogy amikor összeállnak és feltüzelik az embereket, akkor kapnak 33-44 %_ot, hanem azon, hogy a köztes időben négy éven át alig van támogatottságuk.


Ha annyira népszerűek lennének, a támogatottságuk ugyanakkora maradna négy éven keresztül. De nem. Sőt, még az összeállt pártok is kettészakadnak meg egyszemélyes (!) mozgalmak alakuknak.



TUdod minek köszönheti szerintem azt a 33-44%_os támogatottságot is a technikai koalició a választásokon ? Az ellenzéki sajtónak, ami nagyon olvasott, felkapott, népszerű. Nélkülük erre az ellenzékre még 10 % sem szavazna.... gyakorlatilag az úhságirók hozzák nekik a szavazatokat a sok kormánykritikus videóval, poszttal, cikke.

2022. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/225 anonim ***** válasza:
75%

Szakadj már le a pártokról, nem erről beszélek. Arról beszélek, hogy elméletileg sincs semmilyen hatalom, amit aztán meg kéne, vagy lehetne osztani pártok között. Ezt értsd meg, ezt próbáld megcáfolni és utána tudunk miről beszélni, de egészen addig csak az igazamat bizonyítod.


Ha nincsenek válaszaid, akkor egyszerűen ne fáradj.

2022. dec. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/225 anonim ***** válasza:
56%

Mi az, h szakdjak le a pártokról ???? A parlamentáris rendszerben pártokra szavaznak az emberek.


Dehogy szakadok le a pártokról ! Te szakadj le arról, hogy itt bizonygatod, hogy a mérhetetlen támogatottságú minipártok mellett micsoda embertömegek állnak, akik a lakosság 40% - át teszik ki. Add össze a támogatottságukat és látni fogod,a felét sem, azt is csak a DK-val együtt.


Eddig semmiben nem volt igazad, amiket itt bizonygatsz, csak te érzel szellemi és erkölcsi fölényt önmagad felé a vitában....


A demagóg matekod is ilyen, hogy adjuk össze azokat, akik passzivak és nem szavaznak, meg akik az ellenzékre szavaznak és akkor már kijön, hogy a kormányt a kisebbség támogatja .))

Nevetséges, ahogy politikai apátiában lévő semleges emberek nevében beszélsz, meg az egymással vitázó 5-6 párt táborát mindig önkényesen összeadod. Pont azért szakadnak mindig kétfelé, mert nemhogy egymással , de még párton belül is rengeteg vitájuk van.

2022. dec. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/225 anonim ***** válasza:
52%

"ezt próbáld megcáfolni és utána tudunk miről beszélni, de egészen addig csak az igazamat bizonyítod.Ha nincsenek válaszaid, akkor egyszerűen ne fáradj."


Te mégis kinek képzeled magad, a tévedheteteln atyaúristennek , akinek szellemi és erkölcsi fölénye van minden vitapartnerével szemben ?

2022. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 167/225 anonim ***** válasza:
75%

"Te mégis kinek képzeled magad, a tévedheteteln atyaúristennek , akinek szellemi és erkölcsi fölénye van minden vitapartnerével szemben ?"


Ez nem erkölcsi fölény, csak egyszerűen szellemileg nem akarod megérteni, amit írok. És ezt úgy kezeled, hogy még háromszor leírod azt, ami rohadtul nem releváns.


Figyelj, teljesen igazad van az ellenzéki pártokkal kapcsolatban, de én NEM ERRŐL BESZÉLEK. És amiért nem erről beszélek, nincs is hozzáfűzni valóm azonkívül, hogy tekerj vissza, olvasd el amit írtam és próbáld meg újra megérteni.


Mikor láttam, hogy nem érted, egy elméleti példával próbáltalak rávezetni, bemásolom:


"ha egyetlen ellenzéki párt birtokolná azt a nevezetes 40-50%-ot, akkor sincs a jelenlegi magyar jogrendszerben olyan jogi garancia, ami valós képviselettel ruházta volna fel őket. Nyugodtan cseréld le ezt az 5-6 pártot 1 pártra és ugyanazt az eredményt kapod, mert a jelenlegi magyar parlamentális jogrendszer úgy van kialakítva, hogy aki birtokolja a mandátumok kétharmadát, az a szó legszorosabb értelmében bármit megtehet. Amit pedig nem, akkor az arra vonatkozó törvényt, vagy alkotmányos pontot másnap átírhatja."


Látod? Erre azóta sem válaszoltál például. Márpedig ez egy jogállami deficit az én értelmezésem szerint, legalább is más demokratikus országokban erre még sosem láttam példát és ti sem tudtatok eddig ilyet mondani.


Te arról beszélsz, hogy az ellenzéknek nem jár ki semmilyen hatalom és befolyás, mert önmagukban kicsik és érdemtelenek. Oké, tiszta sor.


Én viszont arról beszélek, hogyha ezek 1 nagy pártot jelentenének, szóval ami nem lenne sem kicsi, sem érdemtelen, akkor sem történne semmi. Mert így van kialakítva a jogrendszer.


Nincs olyan hatalom, vagy jogi garancia, amit fel lehetne osztani az ellenzék között. Ha lenne és azért nem tudnak élni vele, mert felosztva nincs értelme, az egy másik eset. Én arról beszélek, hogy ilyen elméleti hatalom (értsd: valós képviseleti jog) sem létezik egyáltalán.


Újra: Elméletileg sincs semmilyen hatalom, amit aztán meg kéne, vagy lehetne osztani az ellenzéki pártok között.


Ha szerinted van ilyen hatalom, akkor NEVEZD MEG! Ha az ellenzék az elmúlt 13 évben 1 nagy 40-50%-os támogatottságú párt lett volna, de ugyanebben a mandátumkiosztásban, akkor milyen jogi lehetőségük lett volna, ami eddig nem volt? NEVEZD MEG!


Nem érdekel semmi más, nem is beszélek semmi másról, NEVEZD MEG ezeket a jogi garanciákat!

2022. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 168/225 A kérdező kommentje:

"Nem az a kérdés, hogy hány %-al lehet kormányt alakítani. Istenem, csak 2%-kal is lehet kormányt alakítani, ha mindenki más 1%-ot szerzett, nem ez a kérdés."

2%-kal kormány? Aha... Neki lehetne futni a választási rendszer szabályzatainak is, hogy ismerhesd, miről beszélsz...

2022. dec. 26. 17:32
 169/225 anonim ***** válasza:
52%

A franciáknál és a briteknél ez négyötödös kormányzás lenne, ami nálunk kétharmados.


Nem látom az okot, miért jobb pl. a sokpártiság, miért jobb nagyobb teret adni az ellenzék gátlsátalanságának, amikor szerte Európában látható, csak a baj van belőle. Elbukó kormányok 1-2évente, egy év alatt nagy nehezen megalakuló kormányok, belső feszültségek, a miniszterelnök helyet cserél a pénzügyminiszterrel, csak hogy ne buktassák meg őket..stb.


Legalább annyi hátrányt lehet felsorakoztatni az ellen, amiról beszélsz, mint amellett.


A hatékonyság akadálya, kerékkötője is lehet, ha van egy pattogós ellenzék, ami mindenféle felelősség nélkül ,akármikor mindrnt megvétózhatna pl.


A jelenlegi ellenzékben annyi buta , nagyszájú ember ül (legalábbis vezetőként), hogy inkább örülök, hogy nem kapnak több felelősségteljes feladatot.


Pl. Mellár Tamás egy intelligens karakter az ellenzében, ha mindenki ilyen lenne, a javunkra válna. De sajnos elnyomják őket az idióta nagyszájú megmondóemberek. Ez az ellenzék inkább oylan, mint egy Való Világos csapat, ami mindent bomlaszt , tombol, csapkod.

2022. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 170/225 anonim ***** válasza:

#151

Honnan szülted ezt a max 40-42%-ot?

2022. dec. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!