Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki embertársaim,...

Ellenzéki embertársaim, mondanátok kérlek három pozitív tulajdonságot, Orbán Viktor politikai munkájával kapcsolatban, az elmúlt tíz évből?

Figyelt kérdés

Bár tudom, hogy sok a szomorú politikai harc körülöttünk... Azt gondolom, hogy semmi sem fekete-fehér az életben. És, hogy képesek a magyar emberek egymásról pozitívakat is mondani, még ha két különböző pártot támogat is az a két személy.

Én hiszek az emberiségben, és abban, hogy tudtok objektívan, pozitív véleményeket is mondani a miniszterelnökünkről is.



2022. dec. 28. 23:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok jó dolgot tett, de harmat én is tudok:


- Kerítés felhúzása, határon való atlepes szigorítása

- Dohányzás eltörlése idegen helyeken

- Családok támogatása.


Én mondjuk a vacak forint árfolyamnak is örülök, mert dollarban fizetnek, ami 25 évesen nagyon király dolog.

2022. dec. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
100%

A 2010-16-os időszakban még viszonylag sok ilyen volt (egykulcsos SZJA, dohányzás kitiltása a klubokból, chipsadó, migrációellenes politika, határkerités, devizaalapú fogyasztói hitelezés devizajövedelemhez való kötése, Segélyek visszavágása, tanári jövedelmek mindenkori minimálbérhez kötése, stb.)


Nagy kár, hogy a Fidesz-feudalizmus kiépültével kiderült, hogy a pozitív intézkedések jó része parasztvakito szemfényvesztés volt. Pl. a hatarkerités és a “ha Mo-ra jössz, nem veheted el a magyarok munkáját” szlogen ellenére letelepedési kötvényeseket hoztak be tízezerszámra, durván meglopva az államot, nyaklo nélkül megy a vendégmunkások behozatala és letelepítése, nehogy bért kelljen emelni a magyar prolinak, a jövedelem vásárlóértékét a forint gyengitésével és a jövedelmek elinflálásával lerontották, az unió második legalacsonyabb mediánjövedelmét intézve a lakosságnak, az oktatási rendszert úgy alakították, hogy csökkenjen a társadalmi mobilitás, az állami egészségügyet lezüllesztve, a magánegészségugybe kényszerítik az embereket, és vég nélkül lehetne folytatni sajnos a sort)

2022. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:

Ja nem beszélve arról, hogy a tanári fizetésemelési mechanizmust az “évszázad legsikeresebb évtizede” alatt mégis - törvényben foglalt ígéret ellenére - elinflálták.


Es továbbra is várjuk a beígért egyéni nyugdíjszámlákat, amivel a 3000milliardos magánnyugdíj-vagyon államosításakor hitegették a népeket.

2022. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Számos pozitív dolgot tanultam itt a Fidesz-ről, amiket eddig nem tudtam. Pedig akarom róluk is a teljes képet látni!...

Persze további kommentek is jöhetnek, szívesen olvasok új dolgokat. :)

2022. dec. 30. 20:41
 45/70 A kérdező kommentje:

Ha már szándékosan eltérsz a kérdéstől tisztelt #22-es, akkor én is el fogok most.

Nekem vannak fidesz-es és ellenzéki barátaim is. Le kell szögeznem, hogy közülük egyik sem idióta.


• A fidesz-esek többnyire azért a fidesz-re szavaztak, mert nincs más párt, akiben bízni tudnak! Vagy a Fidesz, vagy semmi. Kész. :S El vannak keseredve. Sajnos nincs egy másik olyan baloldali vagy jobboldali párt sem ma Magyarországon, akire rá mernék bízni ezt az országot.


• Az ellenzékieket pedig szintén megértem, mert vannak jogos panaszaik és kritikájuk a kormánnyal szemben.

2022. dec. 30. 21:20
 46/70 anonim ***** válasza:
80%

#45

"Nekem vannak fidesz-es és ellenzéki barátaim is. Le kell szögeznem, hogy közülük egyik sem idióta."

Azért mert TE nem tudod őket cáfolni, még nem lesznek értelmesek.


"A fidesz-esek többnyire azért a fidesz-re szavaztak, mert nincs más párt, akiben bízni tudnak!"

Akkor sajnos kiderült, hogy nem értelmesek, mivel itt azt állítod, hogy pl. egy momentumban nem tudnak bízni, ami nem hazudott, de egy fideszben, aki már minden ígéretét megszegte, abban tudnak.

Ez szellemi fogyatékosságra utal.


"Sajnos nincs egy másik olyan baloldali vagy jobboldali párt sem ma Magyarországon, akire rá mernék bízni ezt az országot."

Ebből is kiderült, hogy nem normálisak, mivel aki normális az tudja, hogy a rendszerváltás óta a fidesznél nem volt rosszabb kormányunk.

2022. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 A kérdező kommentje:

Tisztelt #32-es és más hasonló gondolatokat kommentelő:

Igen, a (szomorú / nem szomorú ezt mindenki maga döntheti el...)

a valóság az, hogy az emberek 2/3-a a Fidesz-t támogatja már 12 éve. Ez a tény. Szerintem a válság miatt a támogatottságuk csökkenni fog valamennyit... De a Fidesz-t nagyon sokan támogatják. Én is sok embert ismerek közülük.

Csak az lep meg, hogy 12 év után vannak, akik még mindig azt mondogatják, hogy „a Fidesz-t a kutya sem szereti!...”, és „a Kormányt mindenki utálja”. Az összes ilyen embernek azt javaslom, hogy időnként bújjanak ki a saját kis privát buborékaikból, és nézzenek körbe.

2022. dec. 30. 21:53
 48/70 A kérdező kommentje:

Kedves #46-os, és megértem, hogy te dühös vagy, és sajnálom, de

a te véleményed sajnos nem fogja az álláspontjukat megváltoztatni. Pláne akkor nem, ha ilyen stílusban beszélsz velük. :S


Ez egy hosszú és bonyolult téma, te is tudod...

De egy dologra még reagálok az kommentedből. A Momentum még nagyon új, és nagyon kicsit, baromi kevesen támgatják őket sajnos. És bármit mondasz te, vagy mondok én, sajnos ezen nem fog változtatni.

2022. dec. 30. 21:59
 49/70 anonim ***** válasza:
100%

A fidesz soha nem kapott ennyi szavazatot az ellenzék meg ilyen keveset.


Akkor most mit akarsz? A többség hülye és megtévesztett a kisebbség meg okos?


Ilyen gyenge ellenzék a rendszerváltás óta nem volt. Fél évvel a választások után sem lett más a helyzet.

2022. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 A kérdező kommentje:
Tisztelt #34-es, köszönöm szépen a válaszodat! :)
2022. dec. 30. 22:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!