Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzéki embertársaim,...

Ellenzéki embertársaim, mondanátok kérlek három pozitív tulajdonságot, Orbán Viktor politikai munkájával kapcsolatban, az elmúlt tíz évből?

Figyelt kérdés

Bár tudom, hogy sok a szomorú politikai harc körülöttünk... Azt gondolom, hogy semmi sem fekete-fehér az életben. És, hogy képesek a magyar emberek egymásról pozitívakat is mondani, még ha két különböző pártot támogat is az a két személy.

Én hiszek az emberiségben, és abban, hogy tudtok objektívan, pozitív véleményeket is mondani a miniszterelnökünkről is.



2022. dec. 28. 23:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 A kérdező kommentje:

Kedves #35-ös, a te kommenteden pedig szétnevettem magam! xD :D :D

Örülök, hogy humorosan fogod fel ezt a dolgot . . . Másrészt nagyon sajnálom, hogy keresztül kell ezen menned.

Sok erőt kívánok neked! Vigyázz magadra.

2022. dec. 30. 22:18
 52/70 anonim ***** válasza:
72%

#48

"megértem, hogy te dühös vagy"

Nem vagyok, tényeket írtam le, ennyi.


"a te véleményed sajnos nem fogja az álláspontjukat megváltoztatni"

Nem véleményt írtam, tényeket írtam.

Tessék, csodálatos világbank-os adat, ahol látszik, hogy az mszp alatt elég látványosan nőtt a GDP, a fidesz alatt pedig inkább stagnált:

[link]


"Pláne akkor nem, ha ilyen stílusban beszélsz velük. :S"

Nem velük beszélek, hanem neked írok le tényeket.


"A Momentum még nagyon új, és nagyon kicsit, baromi kevesen támgatják őket sajnos"

Csak pont ebből kellene gyanúsnak lennie, hogy mennyire értelmesek az ismerőseid.

Van a fidesz, aminek egy elég sötét múltja van és van egy viszonylag új, tiszta múlttal rendelkező párt és azt mondják, hogy a fideszben, aki többször leszerepelt, kiderült hogy hazudott stb, abban jobban bíznak, mint egy új pártban.


Leegyszerűsítve, olyan mintha azt mondhatod, hogy egy bíróság által elítélt tömeggyilkosra előbb bíznád a gyerekedet, mint mondjuk az első emberre, aki szembejön az utcán.

Jah, aki szembejön az utcán, az is lehet rossz, de az csak LEHET, hogy rossz, míg az előbbiről tudjuk, hogy az.


#49

"A fidesz soha nem kapott ennyi szavazatot az ellenzék meg ilyen keveset."

Mondjuk az ne zavarjon, hogy a kúria vagy egy tucat esetben kimondja minden választás után a választási csalást.

Csak a fidesz mindig sokszor csinálja ki körökben, ezért az ítélet az, hogy "csaltak, de nem befolyásolta a választást".

[link]


"Akkor most mit akarsz? A többség hülye és megtévesztett a kisebbség meg okos?"

Ez miért hihetetlen, amikor ez többször előfordult a történelemben?

Hányszor volt olyan, hogy tudósakat akartak élve elégetni, mivel amit felfedeztek az szembement az egyház tanításával?

Bizony, nagyon gyakran a többség hülye. A többség gondolta 500 évvel ezelőtt, hogy a Föld lapos.


"Ilyen gyenge ellenzék a rendszerváltás óta nem volt. Fél évvel a választások után sem lett más a helyzet."

Egyrészt, alapíts pártot és mutasd meg, hogy hogy kell. Azért mondom ezt, mivel akkor rájössz, hogy itt nem az ellenzékkel van baj.

Tegyük fel, hogy megalakul a legjobb párt a bolygón, 4 év alatt utolérnénk a nyugatot a programjukkal. Akkor sem szavaznának rájuk sokan, mivel nem csak jó program kell, hanem el kell jutni a választókhoz.


A momentum 2018-as programját elismert szakértők emelték ki és mondták, hogy EU-s szintén kifejezetten jó a program. Mi lett az eredménye? 3-4%.


Az ellenzék teljesítménye a választóktól is függ, pontosabban attól, hogy a választók mennyire megvezethetőek a fidesz által. Ha nagyon, akkor bármilyen jó az ellenzéki program, nem lesz sok szavazatuk.

Igen, a támogatottságuk a rendszerváltás óta nem volt ilyen alacsony, viszont minőségben pl. kifejezetten jobbak, mint amilyen régebben volt. (Nem mind, de átlag most léteznek ellenzéki pártok, amik tényleg ellenzéki pártok és nem kollaboráns pártok.)

2022. dec. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
63%
#52 bla bla bla
2022. dec. 31. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
88%

37: "Ha ő nem lenne, akkor Magyarországot megszállta volna az iszlám és afrikai néptömeg, és már nem is létezne olyan, hogy Magyarország."

Ki mesélte be neked ezt a baromságot?!

Nélküle európai, fejlett, demokratikus boldog ország lennénk!

Útban van ezknek a céloknak az elérésében, úgyhogy eltakarodhatna már.

2022. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 A kérdező kommentje:
#37-es, azt szerintem is túltoltad. Ez baromi egyoldalú így.
2022. dec. 31. 14:02
 56/70 anonim ***** válasza:

"Mindent lehet negatívan értékelni. Itt van például a nők 40 évei munkaviszony után nyugdíjba meneteli lehetősége. De a munkaviszonyba ugye nem számít bele a tanulmányok ideje. Az én párom az utolsó gimis találkozón egyedül volt munkaviszonyban, a többiek nem tanultak tovább, s így mind nyugdíjasok voltak. Nyugodtan lehetett volna károgni, hogy kérem, ebben az országban büntetik a képzettebbeket."


És azt hogyan értékeled pozitívan, hogy Mészárosnak több száz milliárdos vagyona van? Ez szerinted nem negatív, csak annak tartják?xDDDD

2022. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:
Azt nem lehet pozitívan értékelni #56-os. Az elszomorító...
2022. dec. 31. 15:09
 58/70 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy az teljesen természtes, hogy egy párt 12 év alatt nem csak szar dolgokat csinál, de ami pozitívum, az elhanyagolható a negatívumok mellett. A Fidesz szétlopta és szétverte az országot, de legalább visszaszorították a zárt térben bagózást.
2022. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:

Én a Gyurcsány korszak alatt itt minden héten tudtam volna miért panaszkodni. Most az Orbán korszak alatt is tudnék. De már beleuntam az állandó panaszkodásba..., mert semmit nem javított az a helyzetem most sem, régen sem.


A bagózás visszaszorítása, az nagy favorit lett ebben kommentszekcióban! :D XD :D :D

2022. dec. 31. 15:17
 60/70 anonim ***** válasza:
#56, ez egy teljesen értelmetlen hozzászólásod volt, akár magában nézzük, akár az enyémre válaszként (csak úgy meg még értelmetlenebb :D ). Azt nyilván senki.
2022. dec. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!