Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért is sírják vissza Gyurcsá...

Miért is sírják vissza Gyurcsányt?

Figyelt kérdés

Mikor is zárt be az OPNI ?

Ki volt akkor a miniszterelnök?

Ki is volt akkor a köztársasági elnök?

Ki is a DK elnöke?

Kell nekünk ez az ember akinek az uralkodása alatt bezárták az OPNI -t?



2023. máj. 29. 18:21
1 2 3 4 5
 31/43 Feketeruhasember ***** válasza:

Akkor végülis teljesen minden mindegy. Maradjon abból eddig se volt baj :)



Egyébként ha a DK megszűnik az arra szavazó nyugger had nem fog a Fideszre szavazni.


Ha már ebben nem értünk egyet hogy a 0.lepes az hogy annak az embernek el kell tűnnie a politikai életből akkor bármi nemű további vita teljesen felesleges. Most borítékolom neked a 26 os Fidesz 2/3-ot is, vagy 4/5-öt 🤣

2023. jún. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

"Akkor végülis teljesen minden mindegy. Maradjon abból eddig se volt baj :)"


Javíts ki, ha tévedek, de ez eddig sem és ezután sem rajtad és rajtam múlt/fog múlni.



"Egyébként ha a DK megszűnik az arra szavazó nyugger had nem fog a Fideszre szavazni."


Az elég nyilvánvaló. A nagy kérdés, hogy bárki másra fog-e?



"Ha már ebben nem értünk egyet hogy a 0.lepes az hogy annak az embernek el kell tűnnie a politikai életből akkor bármi nemű további vita teljesen felesleges."


Nem tekintem ezt vitának, csupán eszmecserének. Te elnondtad, hogy te hogy kátod, én elmondtam, hogy én hogy látom.


"Most borítékolom neked a 26 os Fidesz 2/3-ot is, vagy 4/5-öt 🤣"


Nagy újságot nem mondtál vele, magam is így gondndolom.

2023. jún. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 Feketeruhasember ***** válasza:

"Javíts ki, ha tévedek, de ez eddig sem és ezután sem rajtad és rajtam múlt/fog múlni"


Hát már hogy p. #$@ba ne rajtunk múlna? Nyilván nem úgy értem hogy majd mi nem szavazzuk be a Gyurcsányt és akkor nem lesz, hanem ez egy elvi kérdés. Amiben szerintem egyet kellene érteni.


"Az elég nyilvánvaló. A nagy kérdés, hogy bárki másra fog-e?"


Mivel a politikailag leg aktívabb társadalmi rétegről van szó így természetesen fognak szavazni másra. Ők mindig szavaztak.


"Nem tekintem ezt vitának, csupán eszmecserének. Te elnondtad, hogy te hogy kátod, én elmondtam, hogy én hogy látom."


Elég kár, hogy nem látod annak.



Én nem tudom ezt a hozzá állást hova tenni. KB olyan mintha szív műtét közben látnánk hogy valaki félre húzza az orvosi maszkot és 5 percenként egyet bele köp a műtéti területre. Az egyik asszisztens meg szól hogy ezt azért talán nem kéne, mire a többiek le hurrogjak hogy "áá ez egy nagyon veszéjes műtét ne azzal foglalkozz valószínűleg úgy sem éli túl... Hát így biztosan nem.


Kezdem azt hinni hogy nem is Orbán ilyeszteget Gyurcsánnyal hanem a hozzád hasonlók képletesen értve hogy" majd ha nem lesz majd ők akkor is azt mondják hogy van"



Hát bszus először ne legyen. Aztán a többi utána kiderül mennyire fog sikeresen kampányt építeni rá újfent a Fidesz.

Szerinted miért is nem lett elszámoltatva? Miért nem ül börtönben? Elarulom mert kinnt hasznosabb mint bennt. És különben sem akarnak precedenst gyártani belőle hogy volt korrupt miniszter elnököket tesznek hűvösre.

2023. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

"Hát már hogy p. #$@ba ne rajtunk múlna? Nyilván nem úgy értem hogy majd mi nem szavazzuk be a Gyurcsányt és akkor nem lesz, hanem ez egy elvi kérdés. Amiben szerintem egyet kellene érteni."


Ez most eléggé nyitva hagytad. Azt magad is beláttad, hogy nem kettőnk szavazatán, pontosabban NEM szavazatán fog múlni. Na de akkor kién fog? Te is tudod: a szektás szavazókon. És pontosan erre utaltam.

Megvan az a fix szavazóbázis, aki ott tartja a helyén. De azért arra sem mernék nagy tétben fogadni, hogy akkor visszavonulna, ha bezuhanna a támogatottsága. '22 elég nagy pofon volt. Mégsem tűnik úgy, hogy megrázta volna.



"Mivel a politikailag leg aktívabb társadalmi rétegről van szó így természetesen fognak szavazni másra."


Na ez az, amiben én messze nem vagyok ennyire biztos. Ugyanazt a végletességet látom náluk, amit a fudeszeseknél is: Csak Gyurcsány! Amott meg csak Orbán.



"Elég kár, hogy nem látod annak."


Nem tudom és nem is szeretném annak tekinteni, miután bennünk csupán annyi a közös elvileg, hogy kormánykritikusak vagyunk.

Nem tudok és nem is akarok érzelemből politizálni, így nincs meg bennem az "Orbán mindenáron bukjon meg" attitűd. Miután jóformán semmiben nem értek egyet a politikájával, sosem szavaztam rá. Ez ugyanígy igaz Gyurcsányra is.

De az a sajnálatos helyzet, hogy az ellenzék szinte valamennyi pártjával szemben komoly ellenérzéseim vannak. És sosem adtam a voksomat oda, ahol nem láttam jónak.



"Én nem tudom ezt a hozzá állást hova tenni."


Mert nem érted. Mert teljesen mások a mozgatórugóid, mint az enyémek.



"KB olyan mintha szív műtét közben látnánk hogy valaki félre húzza az orvosi maszkot és 5 percenként egyet bele köp a műtéti területre. Az egyik asszisztens meg szól hogy ezt azért talán nem kéne, mire a többiek le hurrogjak hogy "áá ez egy nagyon veszéjes műtét ne azzal foglalkozz valószínűleg úgy sem éli túl... Hát így biztosan nem."


Ezt a hasonlatos speciel nem értem, de azt súgja valami, hogy nincs is jelentősége.



"Kezdem azt hinni hogy nem is Orbán ilyeszteget Gyurcsánnyal hanem a hozzád hasonlók képletesen értve hogy" majd ha nem lesz majd ők akkor is azt mondják hogy van""


Felesleges ezt hinned.



"Szerinted miért is nem lett elszámoltatva? Miért nem ül börtönben? Elarulom mert kinnt hasznosabb mint bennt."


Sosem szerettem feltevésekbe bocsátkozni.

2023. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 Feketeruhasember ***** válasza:

Én rendszer kritikus vagyok, nem kormány kritikus. Amíg udvari ellenzék van akit mindig le lehet győzni addig nem lesz változás. És az nem válasz a dilemmára hogy "úgysem attól fognak eltunni hogy mi azt mondjuk neki nem kellene lennie hanem a szektás dk szavazókon múlik". Igen ez így van de erkölcsi értelemben rajtunk is múlik hogy egyáltalán ezt az árukapcsolast felismerjük és azt mondjuk ennek változnia kellene. Az meg csak úgy fog ha egyet értünk benne hogy amíg Gyurcsány politizál addig biztosan vele fogja magát szembe állítani a Fidesz, mert ez az érdeke. Egy jól működő marketing stratégia. Hülye lenne bárkivel is vitatkozni bármiről is. A győzelemhez nem elég jónak lenni hanem az ellenfeled is jól kell megválasztani. Ez a pedig a végletekig lealjasodott politakai térben sincsen másképp (főleg ott).


"Felesleges ezt hinned."


Ha te mondod..


"Ezt a hasonlatos speciel nem értem, de azt súgja valami, hogy nincs is jelentősége."


Szerintem meg érted.

2023. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

"És az nem válasz a dilemmára hogy "úgysem attól fognak eltunni hogy mi azt mondjuk neki nem kellene lennie hanem a szektás dk szavazókon múlik". Igen ez így van de erkölcsi értelemben rajtunk is múlik hogy egyáltalán ezt az árukapcsolast felismerjük és azt mondjuk ennek változnia kellene."


Te most követkwzwtesen rajtam kéred ezt számon, pusztán azéet, mert leírtam, mi a helyzet. Kinelented, hogy az nem válasz a kérdésre, de nem mondod meg, mi akkor a válasz? Én győzzem meg a dk szektát, vagy hogy képzelted?


Felvázolsz egy megfoghatatlan ideológiát, folyamatosan ignorálva a tényeket, amik akadályt jelentenek az eljépzelésed valóra váltásában és amin sem te, sem én nem tudunk változtatni.



"Az meg csak úgy fog ha egyet értünk benne hogy amíg Gyurcsány politizál addig biztosan vele fogja magát szembe állítani a Fidesz, mert ez az érdeke."


Egyrészt nem tudok ezhel egyetéeteni, mert nem így látom. Másrészt, ha egyet is értenék vele, akkor mi tórténne? Semmi. Miután eddig sem volt Gyurcsányé a szavazatom. Evyetértést a dk-s szektából jellene kicsikarnod. És akkor lenne egy elvi döntés, amivel nagyjából annyira törölhetjük ki, mint a Rákosi rendszer elvi döntéseivel.



"Szerintem meg érted."


Köszönöm a bizalmat, de nem értem. Nem szokásom mellébeszélni.

2023. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 Feketeruhasember ***** válasza:

Felejtsd el a többi embert nem ez a lényeg. Egy jelenségről beszélünk ami szerintem létezik. Szerinted meg nem. Azt hogy miért nem azt egyszer már elmondtad különféle félelmen alapuló jóslásokba bocsátkozva azt illetően hogy miért nem számítana. Ezeket az érveidet én úgy gondolom megcáfoltam. Egy példával szemléltettem is mi a baj ezzel a nemtörődömséggel és ráhagyással. Azóta pedig már nem mondasz újat csak azt hajtogatod hogy "Én nem így gondolom, én nem értek egyet, én másképp látom stb stb.

Akkor fejtsd ki bővebben miért gondolod máshogy.


" Felvázolsz egy megfoghatatlan ideológiát, folyamatosan ignorálva a tényeket, amik akadályt jelentenek az eljépzelésed valóra váltásában és amin sem te, sem én nem tudunk változtatni."


Melyik tényt ignoráltam?

Az elképzelésem az hogy minél többen értenek ebben egyet hogy Gyurcsánynak mennie kellene annál előbb lehet meggyőzni a DK szektásokat. Én értem hogy te egy konkrét tervet várnál de ezzel nem tudok szolgálni, viszont emellett szerintem fontos ha az állampolgárok legalább elvi dolgokban egyet értenek. Ha nap süt akkor nappal van. Ha meleg folt kezd el nőni a nadrágunk ülepén akkor éppen behugyozunk.

Ha a fejünket homokba dugjuk és teljesen nyilvánvaló jelenségek letezeset letagadjuk és nem akarjuk észre venni azzal nem vagyunk előrébb.



Össze szedtem neked vázlatba hol érzem hogy el akad a kommunikáció.


-Szerintem Gyurcsánynak el kellene tűnnie mert zsinórban nyeri a Fidesz a választásokat és gyakorlatilag semmi mással nem kampányolnak azon kívül hogy gyurcsánnyal ilyesztegetnek..


-nem mert az nem oldana meg semmit ahhoz meg kéne halnia amíg életben van addig úgyis vele riogatnak.


-Hát öhm izé.. Azért szerintem ez igenis számítana. Gyakorlatilag nincsen semmi a kezükben Gyurcsányon kívül.


-Hát én nem értek egyet.


-Miért nem? most akkor azt mondod semmi köze hozzá hogy a Fidesz választásokat nyer vele 2/3-al? Ezt nem gondolhatod komolyan.



"

Egyrészt nem tudok ezhel egyetéeteni, mert nem így látom. Másrészt, ha egyet is értenék vele, akkor mi tórténne? Semmi."


Szóval akkor egyet értesz?

Nem igaz hogy semmi. Hidd el nagyon sokat jelent ha TE ezzel egyet értesz.

2023. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 Feketeruhasember ***** válasza:
Tudod mit hagyjad. Ne válaszolj mert csak felbaszom magam. 🤣
2023. jún. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

"Egy jelenségről beszélünk ami szerintem létezik. Szerinted meg nem. Azt hogy miért nem azt egyszer már elmondtad különféle félelmen alapuló jóslásokba bocsátkozva"


Bocsánat, de az, hogy mi történt 2022-ben, illetve addig mi történt, az nem jóslás, hiszen már elmúlt. Viszont kirajzolt egy világos tendenciát.



"Ezeket az érveidet én úgy gondolom megcáfoltam."


Nem cáfoltad meg, ezt nem is nagyon lehet, hiszen létező jelenségről beszélünk.



"Azóta pedig már nem mondasz újat csak azt hajtogatod hogy "Én nem így gondolom, én nem értek egyet, én másképp látom stb stb."


Ha tényleg csak annyit mobntam akkor miről beszélgetünk még mindig?


"Akkor fejtsd ki bővebben miért gondolod máshogy."


Elmondtam, miért gondolom máshogy. Ezt megkötelíthetjük még húsz másik irányból akkor sem tudok mást mondani.



"Melyik tényt ignoráltam?"


Most mondtam el. Azt, hogy Gyurcsány eltűnése nem rajtunk és az elvi döntéseken múlik.


"Az elképzelésem az hogy minél többen értenek ebben egyet hogy Gyurcsánynak mennie kellene annál előbb lehet meggyőzni a DK szektásokat."


Azzal akarod meggyőzni őket hogy egyszerre sokan mondjátok ki, hogy Gyurcsánynak mennie kell? Hát, sok sikert de ez merő naivitás!



" Én értem hogy te egy konkrét tervet várnál de ezzel nem tudok szolgálni"


Nekem elég lenne, ha racionális alapokra helyeznéd, hogy az elképzekésed hogy vezetne eredményre?



"Ha a fejünket homokba dugjuk és teljesen nyilvánvaló jelenségek letezeset letagadjuk és nem akarjuk észre venni azzal nem vagyunk előrébb."


Szerinted nyilvánvaló jekmlenség. Szerintem bűnbak keresés. Nézd végig a válayzrási eredményeket 2010-ig visszamenőleg, az összes létező ellenzéki formációval.



"Szóval akkor egyet értesz?"


Nem.

2023. jún. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 Feketeruhasember ***** válasza:

Hogyan remélhetnéd hogy nem fog 2 millió nyugdíjas újra a DK ra szavazni ha szerinted nem baj Gyurcsány jelenléte? Ez számomra egy logikai bukfenc.


Bűnbak keresés? Igen, de Orbán bűnbakja ami évről évre tendenciózusan felhasználható választási győzelemhez. Nézd vissza a választási eredményeket.


"Nekem elég lenne, ha racionális alapokra helyeznéd, hogy az elképzekésed hogy vezetne eredményre?"


Ott van minden rakd össze magadnak. Ha ez az ember eltűnik akkor nem lehet vele úgy ilyesztegetni a szavazókat.



" Azzal akarod meggyőzni őket hogy egyszerre sokan mondjátok ki, hogy Gyurcsánynak mennie kell? Hát, sok sikert de ez merő naivitás!"


Amúgy igen így gondolom. Ez ilyen naiv dolog. Minden változás naivitással kezdődik.

Ha neked ehhez nincsen fantáziád és szerinted ez így tök rendben van ahogy van arról nem tehetek.


" Most mondtam el. Azt, hogy Gyurcsány eltűnése nem rajtunk és az elvi döntéseken múlik."


Nincs több kérdésem. Ámen.

2023. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!