Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért hazudja azt,...

A Fidesz miért hazudja azt, hogy Nyugaton nem tudnak beilleszkedni a bevándorlók, amikor mindenki beszéli az adott nyelvet, nálunk meg senki?

Figyelt kérdés

A Nyugat-Európai országokban azt lehet mondani hogy a leggyengébb képességű bevándorló is beszéli a helyi nyelvet, utolsó török is a németet, utolsó néger is a franciát stb. El is várják kint mindenkitől, hogy beszélje a helyi nyelvet ha kint él, sokan meg sem hajlandóak szólalni angolul vagy csúnyán néznek rád ha angolul próbálsz velük egyből kommunikálni és meg sem próbálod az ők nyelvükön.

Itthon meg, szörnyű milyen a helyzet Budapesten például, a magyar nyelv temetője. Már lassan senki sem beszéli a fővárosban a magyart, még az sem aki magyar anyanyelvű, mert mindenki alkalmazkodik a bevándorlókhoz. Tehát gyakorlatilag mi illeszkedünk be a saját hazánkban a külföldiekhez, nem pedig fordítva. Nyugaton meg nem ez a helyzet, még a világvárosokban sem.

Na most ha én belegondolok, hogy a beilleszkedés legalapvetőbb, legelemibb dolga az hogy megtanulod a többségben élők nyelvét, akkor megint rá lehet jönni hamar, hogy át akar verni minket a Fidesz? Nyugaton mindenki beszéli az ottani nyelvet, nálunk meg senki aki idejön. Majd ha az utolsó filippínójuk is irodalmi szinten beszél magyarul, és gond nélkül elemez egy Petőfi verset, akkor talán elgondolkodok hogy nálunk sikeresebb az integráció. De a legtöbben még egy "Szia, hogy hívnak?"-ig sem jutott el a magyar nyelv tanulásban, szimplán azért mert nem is akar beilleszkedni közénk!

Akkor mit mutogat a Fidesz másokra, hogy máshol nem megy a beilleszkedés?


2023. nov. 29. 15:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
Beilleszkedik a sírba
2023. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Mondjuk én Budapesten is mindenkivel tudtam magyarul beszélni (szinte), és Párizsban sem nézett rám senki csúnyán az angol miatt, de a FIDESZ-nek pont ez a célja, hogy elhitesse azokkal akik amúgy a faluból nem találnak ki, hogy nekik majd milyen rossz lesz attól, hogy Párizsban sok a bevándorló. Ellenségkép kell.
2023. nov. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
Dehogy beszélik az adott nyelvet nyugaton ... A nagy városokban az állami iskolákban ahol 90%+-os a külföldiek arány apont azért nem lehetséges normális oktatás, mert bár a diákok közül sokan már ott születettt bevándorló hátterűek, mégsem beszélik majdnem egyáltalán az ország hivatalos nyelvét....
2023. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

3-as

Ezek szerintem csak a Fideszesek fejében léteznek, valóság alapja semmi. Bécsben nemrég voltak, eleve 90% fehér, de az a maradék 10% is prímán beszél németül.

Az itteni filippínókkal nem ez a helyzet.

2023. nov. 29. 16:11
 5/24 anonim ***** válasza:
65%

A beilleszkedés nem = azzal, hogy az illető beszéli a helyi nyelvet.

A legtöbb afrikai országban hivatalos valamelyik európai nyelv, úgyhogy ez nem nagy kunszt.

2023. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Jogos meglátás.

Pont most, munka után beugrottam egy vietnámi közértbe és automatikusan hogy láttam a ferdeszeműt/külföldit a pultnál úgy köszöntem hogy privét..


Nem értette mert vietnámi nyomorult.

Viszont ebből levezetve..

Ha a cégemnél dolgozik 500 ukrán, és 80 magyar..

Ami eleve egy tragédia.

Mivel a vendégünki után van állami támogatás, magyar után nincs...

Így magyarok kirúgva!


Akkor kinek is kell nyelvet tanulnia, hogy szót értsen a munkahelyén? És akk mindenki néz bambán hogy nincs 1 olyan ukrán se aki magyarul tanulna.

Mert miért is tennék ha mindenki oroszul vagy ukránul beszél egy adott helyen?


Viszont az számomra nagyon érdekes, hogy az ukránok nem akarnak magyarrá válni semmilyen szinten se.

Nem tanulják a nyelvet, miközben itt élnek.

nem akarnak 1 évnél többet itt dolgozni...

És a Kárpátaljai magyarok is egymás közt ukránul beszélnek.

Egyetlen ukrán se akar magyar lenni.

2023. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

4) Ennek semmi köze a Fifdeszhez,Pont Bécsben is az a helyzet, amit felvázoltak.Gyakorlatilag minden állami iskola már "Brennpunktschule" 95%-os (vagy 100%-os külföldi aránny), ahol alig lehetséegs normál oktatás. Antiszemitizmus, rendőrségi ügyek mindennaposak.

[link]

[link]

2023. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
7. ugye ezt te sem hiszed el...
2023. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
8) Elolvashatod németül... Kizárólag osztrák hírportálok...
2023. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
És? Magyar "hírportál" is van, ami csak hazudik, osztrák miért ne lenne?
2023. nov. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!