Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Ukrajna megtámadná Magyaror...

Ha Ukrajna megtámadná Magyarországot akkor beállnál az ukránok mellé harcolni Orbán ellen?

Figyelt kérdés
Most a kérdés nyilván azokhoz szól akik szerint Magyarország = Orbán. Tehát tipikusan a liberálisokhoz, mert szerintük aki Magyarországot támadja az Orbán ellen van, és aki kicsit is pozitívan vélekedik Magyarországról az szerintük biztos orbánista, így az ő véleményük érdekel.

márc. 14. 19:54
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/119 Jeffrey Spender ***** válasza:
60%

# 44


Háború az 2014 óta van.


A Krím az például átállt az oroszokhoz, nem pedig Ukrajna mellett tartott ki, ezen is mit nem tudnak elfogadni az illetékesek ?


A másik, mennyire ismered a Honvédség eszköz és fegyverparkját ?


A BMP-inket, a Gvozgyikáinkat, és az Akácijáinkat ezeréve kivontuk.


A T-72-eseink nagy részét is elpasszoltuk, és ami van, a hótaposáson kívül másra nem alkalmas.


A Mi-24-eseink is tönkre mentek, Oroszország adott használt, de elfogadható állományú példányokat, mert a Néphadsereges példányokat a szabad ég alatt tárolás tönkre tette.


A MiG-29-eseink is szabad ég alatt mentek tönkre.


A JAS 39-es Gripen-eket lízingeljük a svédektől, továbbá az ukránok most Gripen-t, vagy F-16-os Falcon-t szeretnének ?


A Leó 2-esekből is csak 15 van, és azokhoz lőszert is a németek adnak, nem mi gyártjuk magunknak.



Akkor Mivel kéne támogatnunk őket ?

márc. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/119 anonim ***** válasza:
34%
Jó, ennek a vitának tényleg semmi értelme. Az biztos, hogy mivel Putyin folyton az oroszajkúak megmentésével jön, miközben az ukrán önkéntes alakulatokban is sok az oroszajkú, én nem fogom Oroszország pártját fogni sosem. Ezt csak úgy mondom.
márc. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/119 anonim ***** válasza:
36%

#51


Nem úgy gondoltam a támogatást. Nyíltan bratyizunk Putyinnal, miközben Ukrajnára folyton köpködünk. Semmi együttérzést nem kapnak tőlünk.

márc. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/119 Jeffrey Spender ***** válasza:
60%

# 52


Van irodalmi orosz, és irodalmi ukrán. Mindkettő cirillbetűs, de ebben ki is merül a hasonlóság, eléggé mások olvasva, mert én is tudok cirill betűt olvasni.


Ukrajnában a történelem évszázadai miatt mindenki tud oroszul, és csak kevesek ukránul.



A különbségek így állnak elő:


- vannak olyanok, akiknek orosz az anyanyelvük, mégis ukránnak vallják magukat,


- vannak olyanok, akiknek orosz az anyanyelvük, és orosz identitásúnak vallják magukat, mégis Ukrajna a szülőföldjük,


- vannak olyanok, akik orosz nyelvűek, orosz nemzetiségűek, Oroszországból valók, és mégis Ukrajnába kezdtek egy új életet,


- és olyanok is vannak, akiknek orosz az anyanyelvük, és mindegy, hogy orosz, vagy ukrán zászló lobog a városházán, mindegy az állampolgárság, a nemzetiség az az állampolgárságot követi.



Ukrajnában ami van, az tudatzavar, mindkét fél részéről, értelmetlen háború, az amerikai politikusok uszították egymásra a kettőt, és voltak buták, hogy bele is mentek.

márc. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/119 A kérdező kommentje:

Nekem az ukrán ismerőseim nagyrésze oroszajkú.

Az oroszajkúságnak és ukránpártiságnak semmi köze egymáshoz. Még Zelenszkij is a beszédeiben egy csomószor orosz kifejezéseket használ ukrán helyett.

márc. 16. 02:38
 56/119 anonim ***** válasza:
77%

"Nem akarok goromba lenni, de szerintem neked kicsit elmentek otthonról."

hát annak mentek el otthonról aki a náci eszméket favorizáló felfegyverzett szerveket élteti, mint te is. ez akkor se bocsánatos ha pl még nem tanultál történelmet mert pl kb 9 éves lennél, de gyanítom hogy többszöröse vagy ennek a kornak. a világ legnagyobb bűne ez az ideológia.


"Minek kéne intézkedni, meg egyáltalán mi van?" remélem egyszer a TEK tényleg rádrúgja az ajtót, nekik nem fog bejönni ez az értetlenkedésed :D


az összes többi válaszod meg hazugság, butaság és trollkodás egyvelegye. felesleges neked magyarázni, leállni vitázni, látszik csak unalomból írod ezeket.

márc. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/119 Jeffrey Spender ***** válasza:
60%

# 47


" Na jó, hagyjuk ezt. Annyi biztos, hogy még ha nem is személyesen,


de megismertem pár Azov-tagot, akik szimpatikus, szerethető emberek. Nem vagyok hajlandó utálni őket, mert Orbán Viktor és követői ezt várják tőlem. Ha meg ilyenért lecsuknak, elég súlyos problémák vannak ezzel az országgal. "



Te örülnél, ha a lakóhelyed környékén a Magyar Nemzeti Arcvonal, vagy épp az Azov Zászlóalj gépkarabélyokkal, géppuskákkal, és RPG-kel felfegyverezve mászkálna az utcán fel alá ?

márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/119 Jeffrey Spender ***** válasza:
60%

# Kérdező



Nekünk a szomszédban vannak ukránok, vendégmunkások, akik menekültek lettek, eszük ágában nincs visszamenni Ukrajnába.


Találkoztam velük, elsőnek angolul próbáltam hozzájuk szólni, sajnos sem a 22 éves, sem az 50 éves nem tud angolul, még egy full alap szinten sem.


Másnap összefutottam velük, addigra bevágtam egynéhány alap orosz kifejezést, azt már értették, és örültek neki, hogy végre valaki beszéli a nyelvüket. Ukránoknak vallják magukat, de attól még oroszul beszélnek a legnagyobb természetességgel.


Természetesen ők sem örülnek Putyin háborújának, szidják őt is, de attól még Zelenszkijt sem szeretik, különben nem léptek volna le az országukból a háború előttről is. És ha valaki oroszul szól hozzájuk, nem veszik sértésnek, nekik az az anyanyelvük, miattuk megtanulok oroszul.

márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/119 anonim ***** válasza:
0%

Megint én vagyok (úgyis tudni fogjátok, ki).


Nem akartam már ide írni semmit, de meggondoltam magam, mert nagyon felzaklatott, amit nekem írtatok. Amikor azt láttam, hogy itt valaki legszívesebben lecsukatna a véleményem miatt, durván felkaptam a vizet, akkor írtam ezt a "neked elmentek otthonról" szöveget. Röstellem a dolgot, és ezért most szeretnék elnézést kérni a barátságtalan stílusért.


Sajnos teljesen félreértitek, amit mondok, és nagyon bánt, hogy úgy kezeltek, mint egy nácizmust mentegető bűnözőt. Különösen azért, mert ki nem állhatom a tipikusan szélsőjobbos dolgokat, bosszant, amikor valaki burkoltan cigányozik a neten, vagy hőbörög a nem létező LMBTQ propaganda miatt. Ez még persze nem a nácizmus kategóriája, de mindig ehhez hasonló dolgokkal kezdődik az ilyen fajta gyűlölködés.


Írtam már itt egyszer Azov/náci témában választ egy kérdésre, azt most belinkelem. Lehet, hogy már láttátok, de ha nem, kérlek, olvassátok el. Ott másképp és higgadtabb fejjel fogalmaztam, mint ennél a kérdésnél, talán valamivel érthetőbbé teszi az álláspontom. Enyém az utolsó válasz (a 13.).


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


Ha elolvastátok a linkelt választ, talán most már elhiszitek, hogy nem vagyok az ellenségetek, már csak azért sem, mert igazából nem is tudom elítélni azokat, akik náciknak tartják az azovosokat. Elvégre sokáig én magam is éppen ezt gondoltam róluk, igyekeztem is távol tartani magam tőlük, nem akartam, hogy bármi közöm legyen hozzájuk... de aztán az élet meglepett:)


Köszönöm, ha időt szántatok ennek az emocionális kifakadásnak az elolvasására. Ki kellett ezt eresztenem magamból. Ha esetleg még így sem hisztek az őszinteségemben, sajnálom. Nem tudok ennél többet tenni ez ellen. Mindenesetre jólesett egy jóindulatú választ is írni az előzőek után, mert akkor nagyon indulatos voltam sajnos.


U.i.: annak is örülök, hogy Ti is elítélitek a nácizmust. Ebből látszik, hogy nem vagytok rossz emberek, hanem egyszerűen csak nem értünk egyet bizonyos dolgokban. Talán tényleg volt értelme mindezt leírni.

ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/119 anonim ***** válasza:
0%
Csak egyetlen kérdésre válaszoljatok még, ha lehet... tényleg azt gondoljátok, hogy trollkodom, vagy miért nem veszitek komolyan, amit leírtam?
máj. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!