Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hajléktalanok, a csavargók,...

A hajléktalanok, a csavargók, és a romák hogyan maradnak életben, honnan van pénzük?

Figyelt kérdés
Ezzel a kérdéssel nem kritizálni akarom a társadalom ezen tagjait, csak érdekel, hogy nulla végzettséggel és minimális munkával hogyan tudnak annyi pénzt keresni, hogy ne haljanak éhen. Nem kérek gyűlölködő és rasszista válaszokat.
2010. nov. 2. 21:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ezt pedig hogy köztük éltem értem úgy hogy szinte hajléktalanként. Mikor Bpre kerültem három napig egy padon laktam. Aztán elmentem dolgozni ahol kaptam szállást is. És kb kéthónap múlva ismertem meg a későbbi élettársam aki büfés volt. Később aztán ott is dolgoztam a büfében ami törzshelyük volt. Sokan jártak el közülük is dolgozni. Rendszerint bejelentetlenül és a főnökük gyakran megengedte hogy ott lakjanak a telephelyén, pl egy rossz buszban, vagy valami műhelyépületben. Voltak akik pedig csak szimplán guberáltak, vagy kéregettek esetleg mindkettő. Ők már jobban kerestek mint a dolgozók. És voltak akinek vagy magasabb végzettségük volt és bejáratosak voltak vállakozókhoz ott adtak üzleti infókat tanácsokat amit a városban hallottak, vagy egyszerűen üzletrészük volt a vállalkozásban. Olyat is ismertem aki egy afrikát megjárt mérnök volt és egy Bpi vállalkozót ő tett milliárdossá. Na neki tényleg sok pénze volt, de mivel hajléktalan nemvolt bankszámlája sem így mindig a zsebében tartott magánál készpénzben gyakran többszázezret is.
2010. nov. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"MENNYI? átlag 15e/nap? az egy hónapban 450e ft! annyit senki nem keres az ismerőseim közül."


15kéregetéssel összejön egy nap aki jó helyen van. Természetesen ott is harcok folynak a jó placcokért. És ezt ne úgy értsd hogy mindenki! Vannak igazán siralmas hajléktalanok is. De az ügyesebbek ott is jól keresnek. Van amelyik szerencsétlenül járt elveszette a lakását munkáját és nem tud ebből a helyzetből kivergődni. Van viszont amelyik ragaszkodik ehhez az életmódhoz. Hiába viszok otthonba hajléktalan szállóra csak pár napig marad ott. Nem lehet általánosítani itt sem mind másképp él és más okból hajléktalan.

2010. nov. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
És ha most valakiben felmerül a kérdés, ha 15 vagy akár 5 ezret is szed össze valaki egy nap miért hajléktalan. Mert ennek jórészét azonnal bedobták a játékgépbe, a maradékból, ha volt ilyen vettek kaját és ittak. De mondom van olyan is aki semmiképp sem marad meg lakásban vagy otthonban. Ez az élete erre van berendezkedve.
2010. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az OK, hogy nem mindenki, de nagyon nehezen tudok elképzelni félmillát kereső hajléktalant.
2010. nov. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Voltak még a guberálók, tőlük én is vettem dolgokat. Pl hordtak be CDket (jópár éve, akkor ez még nagy szám volt) egyéb műszaki cikkeket, kávéfőző, hajvágógép, music center a büfébe és ott árulták. Ezeket mások már kidobták valami okból, gondolom mert a BPi panel kicsi és mikor vett újat már nem akarta tárolni. Ők ezeket összeszedik és eladják.
2010. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Pedig van olyan. És hangsúlyozom, mielőtt valaki félreértené, nem mind! És vannak köztün tényleg igazán csórók is.
2010. nov. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
*köztük
2010. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Elvileg vannak stricik is, akik futtatják a hajléktalanokat, főleg a jól menő kéregetőhelyeken. Amúgy erről a havi 300-400 ezerről én is hallottam.
2010. nov. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit off. de erdekelne ez a hajlektalan maffia. Nem tudod veltlenul, hogy a neten hol lehetne errol bovebben(nemikepp hiteles forrasbol) olvasni?


Amugy nagyon sok penzt kapnak, az egyetmistak peldaul minden reggel adnak neki(k). Amikor megyek be reggel, akkor ott ul a neni. Ha mar csak 10 ember ad neki szaz forintot( marpedig biztos tobb, belertve, mennyi diak jar be az elte-re reggel), mar megvan fél ora/ ora alatt egy ezrese.

En mar nem adok, mert mindig a zsebeb rakta a penzt, a kavespoharaba pedig csak 10-20 ft volt...


Engem meg az erdekelni, hogy honnan van nekik egyforma kartonpapirbol kivagott, sablonszoveges "kerem segitsenek" tablaja...

2010. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Hát szerintem üvegeket váltanak vissza és abból vesznek kenyeret vagy kannást vaqy mind2 őt XDXDXD

egyszer egy csöves bejött a kertünkbe reggel vettük észre,

agyba főbe vertük azóta nem láttam a környéken de 3 szor adnám neki vissza mint Ludas Matyi XDXDXDXD

2011. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!