Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új oktatási rendszerről amit javasolnak?

Figyelt kérdés

[link]


Én a 60 órás társadalmi munkával és +1 értségi tantárggyal nem értek egyet.


2010. dec. 4. 11:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%
én támogatom, de hol fog 60 órát melózni egy diák amikor magas végzettségűeknek sincs mindig meló?
2010. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%
A 60 óra társadalmi munkával nem értek egyet, kivéve, ha választhat munkák között, és ezt kifizetik neki, így viszont elég kommunista beütése van. A +1 természettudományos érettségivel az a gond, hogy nem felvételi követelmény, így nagyjából aki eddig sz*rt rá ezután is ezt fogja tenni. Amúgy helyes lenne kicsit jobban megtanítani ezeket a dolgokat, mert végül is ez viszi előrébb a világot.
2010. dec. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
92%
Én inkább a rabokat dolgoztatnám meg. Nekik úgysincs jobb dolguk ott bent.
2010. dec. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, mit takar a társadalmi munka, ámbár van egy olyan előérzetem, hogy ha csak nálunk akarják ezt bevezetni, ott vmi aljas indok áll a háttérben.

Azt akarják, hogy ennél birkább legyen a magyar?!

Így se képesek normálisan életképes embereket nevelni ebben az oktatási rendszerben, ezen nem segít 100 év előzetes társadalmi munka se...

2010. dec. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
54%

Kényszermunkától mi jót várnak? Tehát az addig elvben szépen néz ki, hogy választ a diák, de gyakorlatban oda mehetne, ahol van hely, meg ahol szenvednek a "zöldfülűvel"

A természetudománnyal igencsak egyetértek. Egyrészt, mert én is természettudományos végzettésgű vagyok, és TRAGÉDIA ami az emberek tudása ilyen téren. Gyakorlatilag aki nem termésszetudományt tanul, az tudományos analfabéta. Annyiban módosítanám viszotn a tananyagot, hoyg használható tudást kapjanak, mert pl sokkal fonotsabb a szív működést és annak rendelleensségeit ismerni, mint betéve tudni a részeit latinul-magyarul.

Másrészt tetszik-nem tetszik egy országot a tudósok visznek előre. Bölcsész eddig még nem nagyon talált fel semmi korszakalkotót...

2010. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

"Egyrészt, mert én is természettudományos végzettésgű vagyok, és TRAGÉDIA ami az emberek tudása ilyen téren."

Valamennyire én is jónak látnám, de akkor csökkentsék a többi tantárgyból megtanulandó anyagot.

Azért fontosabb a biológia mint a magyar irodalom. Melyik a fontosabb, hogy tud mi történik benned vagy tudd, hogy Petőfi vagy Arany merre élt mit csinált és tudni a műveinek elemzését.

2010. dec. 4. 11:42
 7/38 anonim ***** válasza:
68%
Még egy ok arra, hogy Magyarországon ne vállaljak gyereket
2010. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%
11.36: részben egyetértek, az országot a tudósok viszik előre. Én viszont ezt még kiegészíteném: az országot a tudósok viszik előre, a munkások pedig szinten tartják. Hiába lépünk egyet előre, ha utána meg kettőt lépünk vissza. A kétkezi munkának is vissza kellene állítani a becsületét. Ez nem megy úgy, ha mindenkit arra ösztönzünk, hogy diplomás legyen, mert az egyetemen nem munkásembert fognak nevelni belőle, viszont állás híján kénytelen lesz akár minimálbérből élni.
2010. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%

- 3 nyelv: az iskola számára gyakran megoldhatatlan, a gyerek számára megtanulhatatlan. Azt a két nyelvet tanítanák inkább rendesen, mert azokkal is baj van, egy 3. nyelv csak rontana a helyzeten

- hogy az iskolák egyéni felvételit is kiírhatnak nagyon jó, Hiller egyik baromsága volt, hogy nem.

- 6 érettségi: sok. Én teljesen reálos beállítottságú vagyok, és preferálom, hogy erősítsék a reálképzést, de ez nem fog szerintem sokat segíteni. A gyerekek eddig sem azért nem kedvelték a természettudományos tárgyakat, mert nem voltak érettségi tárgyak, hanem mert nem érdekelte őket, ami sokszor azért is lehetett, mert rosszul tanították őket, nincs elég kísérlet, stb.

Most ez nem javul semmit, szóval ettől nem fognak jobban viszonyulni a természettudományokhoz, csak majd szívnak egy jót az érettségin. Amennyire a matek egy alap és univerzális gondolkodást követel meg és tanít, így jogos elvárás még a leendő bölcsészektől is, addig a már "alkalmazott" természettudományos tárgyak már kimondottan érdeklődés kérdése.

- tanárképzés osztatlanná tétele jó.

- minősítő bizottságok: joggal akadtak ki ezen a tanárok, abszurd és minden, csak nem objektív, hogy egy 3 fős bizottság dönt a tanár előremeneteléről.

2010. dec. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
84%

Az USA-ban és Angliában is van ilyen szociális munka. Ők pedig minden, csak nem kommunista országok. Nem tudom, hogy fizetést kapnak-e. Ha benne lesz, hogy szakiskolában ez lehet szakmai gyakorlat is, akkor rendben lenne ez a "munka", ami ahogy nézem elég büdös (nem baj, magyarok vagyunk, ez itt szinte természetes (ING!)).

Természettudományos tantárgy érettségi rendben van, hülyébb nem lesz tőle senki. 3 nyelv viszont szenvedés lesz annak, akinek nincs hozzá érzéke, az 1 emelt óraszámú+1 normál óraszámú is megtenné.

Ahogy nézem, lehet, hogy a gimnáziumtól való elrettentés a cél a szakiskolák (szakmát adó iskolák) felé, ugyanis a (jó) szakemberekből állítólag hiány van.

2010. dec. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!