Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új oktatási rendszerről amit javasolnak?

Figyelt kérdés

[link]


Én a 60 órás társadalmi munkával és +1 értségi tantárggyal nem értek egyet.


2010. dec. 4. 11:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
51%
nem menteni akarom, de gondolom a 60 órát a 4, 6 év alatt kell összehozni, nem 12-ben
2010. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
74%
mivel 10. osztályban töltik a 16ot ezért 2,5 év alatt kell megcsinálni
2010. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
91%

Annyi reformot átéltem/túléltem, hogy a két kezemen sem tudnám megszámolni. A mostani legbosszantóbb eleme az, hogy még a látszatra sem adtak: semmi szakmai vagy társadalmi vita nem volt - persze lehet, hogy még lesz:)- csak összehívtak néhány egyházi intézményben tanító szakembert, s velük csevegtek. A mai magyar közoktatás állapotát nem igazán tükrözi az egyházi elit iskolák helyzete.

Három idegen nyelv? Kettővel sem bírnak el az átlag gyerekek, s különben is, honnét varázsolnának elő ennyi nyelvtanárt? A hatodik érettségi tárgy természettudományos tantárgyból a pedagógiai hozzá nem értés ékes bizonyítéka.

A tervek szerint emelkedik az óraszám a harmadik nyelvvel, és emelni kell az új érettségi tárgy óraszámát is. Minek a terhére? A hozzászólások között olvastam, hogy a magyar irodalom felesleges. Nem állítom, hogy nem férne rá egy alapos reform, de megszűntetni? Már most sem tudnak értelmesen, összefüggően beszélni szegény gyerekek.

2010. dec. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

"A hozzászólások között olvastam, hogy a magyar irodalom felesleges. Nem állítom, hogy nem férne rá egy alapos reform, de megszűntetni? Már most sem tudnak értelmesen, összefüggően beszélni szegény gyerekek."

Nem megszüntetni, de egy reform ráférne.

Az irodalom órákon nem beszélni tanítják az embert, hanem verset elemezni és költők életrajzát és vers elemzéseit kell megtanulni.

2010. dec. 5. 15:29
 25/38 anonim ***** válasza:
53%

60 óra közmunka-nekünk volt olyan 5.től 8.ig ,hogy műhelyóra, csütörtökön 8tól 10ig. A fiuk egy műhelyben barkácsoltak vasból fából különféle hasznos dolgokat az iskola számára vagy eladásra. A lányok pedig varrni, kézimunkázni, neadjisten főzni tanultak.

9. és 12. közt 2hét volt minden félévben amikor ilyesmikkel foglalkoztunk.Osztályzatot is kaptunk rá.

Három idegen nyelv- sok .Jó lenne ha egyet megtudnának tanítani a nebulóknak tisztességesen 10 év alatt.Az ,hogy 3nyevlből alig tud valamit , annak semmi értelme.

Abban nem látok semmi kivetni valót, hogy a tanárokat, tanítókat is lehessen ellenőrizni, mert lássuk be kb egynegyedük ( ha nem több)alkalmatlan erre a hivatásra.

Az ellenőrzésnek a módjáról, bizottságokról még lesznek viták .Talán videó felvételeket kellene készíteni az óráikról és az alapján de akkor sem 3tag hanem valamivel több kellene kiértékelje.Amúgy is be van már kamerázva minden cég , pont ez ne legyen.

A felvételi azért is jó , mert az érdemjegyek szubjektívek és legalább volna esélye elválnia a víznek a cartól.

Érettségizni ilyen sok tantárgyból fölösleges. Elég volna 4 is ami annak függvényében válaszható, hogy melyikre van szüksége a továbbtanulásához.

Valóban túl vannak terhelve a diákok .Valahogy célratörőbben kellene oktatni őket a mellet, hogy a nélkülözhetetlen alapokat jobban el kéne sajátítsák.

Nyolcadikat végzik és félanalfabéták. De ez nemcsak a tanárok kritikája hanem a szülőké is akik már 3.ban nem tudnak segíteni a lurkóknak mert egyszerűen nem tudnak hozzászólni a tananyaghoz.

Annak sincs értelme, hogy ennyi főiskola ,egyetem legyen tele közepes képességű tanulókkal.Nincs szükség ennyi diplomásra , mert ide nem fognak jönni a törökök ,marokkóiak, stb elvégezni a munkát.Ami egyáltalán nem piszkos!!Bár annak hiszik sokan.

Nem is olyan rég egyetemre bejutni nagyszó volt ám!Ma már szinte semmi.És ez nem azért van mert annyival felkészültebb a mostani generáció....

2010. dec. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
86%
Kabaré.
2010. dec. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez már elég brutál. Nekem 6 tantárgyból lesz érettségi plusz 2 emelt szintű valamelyikből. Szerencsére nem kell két nyelvet tanulnom, de így is nyelviskolába járok, hogy meglegyenek az érettségihez a segédpontok vagy mi. 3 nyelv...beszarás. Szerintem ennek semmi értelme Magyarországon így is sokkal magasabb szintű az oktatás mint sok országban.
2010. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
90%
Három idegen nyelv (+fakultatív). Csodálatos. Szerintem a diákok először ismerjék meg a saját anyanyelvüket, annak nyelvtani rendszerét, helyesírását, hangsúlyait, és azután kezdjenek el idegen nyelvet tanulni. Egyszerre egyet, hogy értelme legyen.
2010. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
84%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__135..


ebben a topicban ugyanerről van szó.jó hogy megint szóba kerül csak azért linkelem mert én például ide írtam a véleményeimet amit lusta vagyok idekörmölni

2010. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

"Három idegen nyelv (+fakultatív). Csodálatos. Szerintem a diákok először ismerjék meg a saját anyanyelvüket, annak nyelvtani rendszerét, helyesírását, hangsúlyait, és azután kezdjenek el idegen nyelvet tanulni. Egyszerre egyet, hogy értelme legyen"

És mikortól kezdjenek el idegen nyelvet tanulni?

A 2 nyelvre azt mondom, hogy jó.

2010. dec. 6. 17:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!