Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az új...

Mi a véleményetek az új oktatási rendszerről amit javasolnak?

Figyelt kérdés

[link]


Én a 60 órás társadalmi munkával és +1 értségi tantárggyal nem értek egyet.


2010. dec. 4. 11:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
82%
Szakiskolában nem fogják elszámolni a gyakorlatot az érettségi előtti 60 óra társadalmi munkának, mert a szakiskola nem ad érettségit.
2010. dec. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

"Természettudományos tantárgy érettségi rendben van, hülyébb nem lesz tőle senki. 3 nyelv viszont szenvedés lesz annak, akinek nincs hozzá érzéke, az 1 emelt óraszámú+1 normál óraszámú is megtenné. "

Mi van ha valaki a nyelvekben jó és nem a természettudományban? A fizikához, kémiához nem kell érzék?

És személy szerint reál beállítottságú vagyok, de azért +1 értségi tantárgyat nem akarnék. Ha a magyar és történelem követelményeket csökkentenék akkor már más a helyzet.

A nyelvel semmi bajom, de a 3-4 szerintem is sok. 2 az ami pont jó lenne. Angol(ma már ez a világnyelv, a politikai, gazdasági, üzleti szaklapok, kiadványok ezen a nyelven íródnak és általában ezt tanulják a legtöbben) + szabadon választható.

2010. dec. 4. 12:14
 13/38 A kérdező kommentje:
Ha valaki 60 órát ledolgozik az azért akarna pénzt kapni érte.
2010. dec. 4. 12:15
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
én 3 múlva érettségizek majd de nem fogok szemetet szedni társadalmi munka alcímen
2010. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
77%

"én támogatom, de hol fog 60 órát melózni egy diák amikor magas végzettségűeknek sincs mindig meló?"


Németországban.

2010. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
76%

60 órás társadalmi munkával éppen a társadalmi munkát, az önkéntes segítést fogják megutáltatni a gyerekkel.

Mivel benne van a nevében, hogy társadalmi munka, vsz. fizetés nem járna érte.

Az iskolának épp az lenne az egyik feladata, hogy ránevelje a gyereket a közösségért való munkára, nem az, hogy kötelezően előírja neki.

3 kötelező idegen nyelv sok. A 6 évfolyamos gimnáziumokban így is túl vannak terhelve a diákok, szinte minden nap 7-8 órájuk van, van amikor 9. E mellé kellene még jönnie az otthoni készülésnek... abszurd.

A +1 tt-s érettségi sem igazán szimpatikus, valóban ezekhez a tárgyakhoz erős érzék kell, főleg, amilyen most a tananyaguk.

2010. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
86%
nadenana, akkor lehet, hogy mégsem fogsz érettségizni...
2010. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a kényszeres társadalmi munkával nemhogy elősegítik, hogy a kétkezi munka visszanyerje a becsületét, hanem azt érik el, hogy már fiatalon úgy megutálja a tanulóifjúság, hogy ennek dacára nyugdíjas korukig is képesek lesznek tanulni, mindegy, mit, csak ne fizikai munkával teljen az élete, ebből kifolyólag annyi diplomás, túlképzett, 5-6 iskolával rendelkező egyén lesz, hogy az érettségi leminősül az elemi iskola szintjére ( mármint az elismerése) és a diploma lesz az alap, mint ahogy ma az érettségi.

Én ebben semmi nevelői célzatot nem látok, csupán még nagyobb néphülyítést.

2010. dec. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 doboszoli ***** válasza:
93%
"A rabszolga munkája, szükségképpen hanyag"-mondá egy ókori bölcs.
2010. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Félig egyetértek vele, félig nem. Pl. jó ötletnek tartom a természettudományos érettségit, de nem értem, hogy miért kéne ez 6.-nak? Miért nem lehet EZ a kötelezően választható, és ha még valaki szeretne mellé mást is (pl. dráma, etika, rajz stb), akkor az jönne hozzá 6.-nak. Középszinten a természettudományos tárgyak többségét megcsinálni nem nagy kihívás érzék nélkül sem (én pl. két természettudományos tárgyból csináltam érettségit az orvosi egyetem miatt biosz emeltet, és kémia közepet, ez utóbbihoz egyáltalán nincs érzékem, de a kémia közép annyira le van butítva, hogy 3-4 hónapnyi tanulással 85%-ra csináltam), és amúgy is az átlag diák tudása a béka feneke alatt van belőlük. Jónak tartom pl. hogy visszahozhatják a középiskolai felvételit, meg hogy végre akarnak valamit csinálni a pedagógusok helyzetével (bár az orvosokéval is akarnának, teszem hozzá magamban), másik kérdés, hogy ez a bizottságos dolog hülyeség, mert minden, csak nem objektív. Viszont ez a kötelező társadalmi munka iszonyú baromság. Egyrészt végzettség nélkül marad az ilyen, hogy szemétszedés stb. amivel megutáltatják a gyerekekkel a kétkezi munkát. Másrészt nekem orvosira készülés mellé egyáltalán nem fért bele a időmbe, hogy a nyelvvizsgára, meg az érettségire tanulás mellett 60 órát dolgozzak értelmetlenül. A plusz nyelv sem túl jó ötlet, mert még azt a kettőt sem tanítják meg normálisan.

Summa summarum, van néhány pozitív kezdeményezés a javaslatban, de a hülye ötletek sajnos elrontják a várható pozitív végeredményt.

2010. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!