Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valyon a magyar orvosok hány...

Valyon a magyar orvosok hány százaléka szabotálja a munkáját, mert úgy érzi nincs megfizetve?

Figyelt kérdés
2010. dec. 14. 22:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Vagy ma délelőtt a kékfényben a tv-ben azt mondja a nyomorult pedofil, aki miután letöltötte a börtönbüntetését meg akart gyógyulni, hogy számos pszichiáternél járt terápiás beszélgetést akart igénybe venni, és mindenhol annyiból állt a gyógyító munka, hogy kb. annyit mondtak neki, hogy "Ne csinálja többet!"... aztán érdemben nem törték magukat, hogy leki segítséget nyújtsanak... De pl. egy skizofrén beteg se nagyon kap több lelki támaszt... hallottam kivéve ha ő, vagy a hozzátartozó paraszolvenciát ad... Maszek rendelőben persze 5-7 ezerért szintén más a helyzet. Akkor is ez van, ha üres a szakrendelő az állami ellátásban.
2010. dec. 14. 23:32
 12/17 anonim ***** válasza:
83%
Én orvosnak tanulok, és szomorú ami az egészségügyben folyik, de az orvosok és a nővérek keservesen keveset keresnek, és ugye nem mindenki tud maszekolni (egy patológus, vagy egy radiológus hova maszekoljon). A kezdő orvosi fizetés még az önellátásra is kevés, nemhogy családalapításra. Meg tudom érteni azokat, akik külföldre mennek, de én nem szeretnék, és csak várom, hogy valamennyire rendeződjön a helyzet. Amúgy szabotálni, biztos hogy nem szabotálnak, legfeljebb csak az alapellátást kapja a beteg, ami szomorú, de szerencsére nem jellemző minden orvosra...
2010. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Igazság szerint senki nem akar külföldre menni, kényszerből teszik, és sokszor 10-20 év után szinte mindenki hazajön, és ott van még az is, hogy ismerős orvos házaspár is kb. 15-20 évet volt külföldön (Német o.-ban), és amikor hazajöttek azt mondták, hogy hiába kerestek többet, nem érezték jól magukat, mert idegenek voltak, és nem fogadták be maguk közé a Németek őket külföldön soha, bár a munkájuknak örültek... De mások is mondták már, hogy a külföldiek mindig érzik idegenben, hogy nem oda születtek.
2010. dec. 14. 23:54
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Az én házim olyan kedves doki...ha akkor éppen nem tudtál neki adni(mert neki mindig kell)képes emlékeztetni ha legközelebb mész,hogy bizony tartozol pajtás!!!
2010. dec. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
63%
Az én házi dokim szabályosan emlékeztet ha mondjuk nem volt pénzem (rá)a következő alkalommal,hogy bizony tartozok....
2010. dec. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy egy orvos nagyon sokat tanul, de azért is írtam kommenteket, hogy ennek ellenére meg kéne becsülni a (szegény) magyar embert is, meg a (kicsi, de biztos) magyar fizetést, ennyit tud(unk) adni... Annyi fájdalom, meg nyomor van a betegségek miatt, bár a szabotál szót jelképesen használtam, tudnék még sok esetet példaként említeni, amikor a pénz miatt elégedetlen orvos nem látja el (maximálisan) a munkáját, sajnos, tisztelet a kivételeknek, biztos sok van. A betegség legtöbbször fájdalommal, szenvedéssel jár... Sokan az életüket féltik. Kicsit rémisztő ez az anyagiasság, amikor a beteg embernél szinte nincs kiszolgáltatottabb tagja a társadalomnak...
2010. dec. 15. 00:48
 17/17 anonim ***** válasza:
73%
Az én háziorvosom "viccesen" célozgatott rá, hogy ha legközelebb megyek, legalább vigyek már neki egy üveg befőttet. Fogtam az adást, úgyhogy anyámtól kértem egy üveg meggy befőttet és mikor mentem odaadtam neki, igencsak lebiggyesztette a száját :)
2010. dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!