Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A turbó magyarok többsége...

A turbó magyarok többsége miért utálja azokat akik nem itthon akarják le élni az életüket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 11:21
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
58%

"Nálunk az ilyeneket maffiózóknak hívják."

Mert nálunk nincs olyan életszínvonal.

2011. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy gondolom, hogy azon kívül, hogy magyar állampolgár vagyok, európai állampolgár is vagyok, számomra nem nagyobb különbség (ilyen téren) egy másik országba elköltözni, mint mondjuk Kőszegről Szegedre költözni. De azon kívül, hogy európai vagyok, még "földlakó" is vagyok, de legfőképp ember. Ahol emberek élnek, ott én is élhetek. Ennyi erővel a megyéből, a városból, sőt, az utcából se költözzön el az ember, ha nem tetszik neki, mert az is a hazája. Ha mindenki elköltözik egy olyan városrészből, ahol mondjuk valami gond van, akkor ki marad ott? Ugyan már, ez az élet rendje.
2011. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
72%
Kik azok a turbó magyarok?
2011. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
16%

"az utcából se költözzön el az ember, ha nem tetszik neki, mert az is a hazája. Ha mindenki elköltözik egy olyan városrészből, ahol mondjuk valami gond van, akkor ki marad ott? Ugyan már, ez az élet rendje."


Azért van különbség egy komplett ország meg egy utca között.


Az utcának nincsen saját nyelve, saját kultúrája, saját politikai rendszere, saját gazdasága. Az utcának nincsen kormánya, nem lép háborúba, és nem köt békét más utcákkal.



"Ahol emberek élnek, ott én is élhetek."


Élnél Észak-Koreában? Élnél a Nemzetközi Űrállomáson? Élnél az eszkimók között, vagy a szovjet gulágban? Élnél börtönben? Élnél olyan országban ahol nem munkaszünet és nem ünnep mondjuk a karácsony? Olyan országban, ahol cecelegyek élnek? Ahol anarchia van? (pl. Szomália)


A te logikád szerint ezek közül a helyek közül bármelyikre teljes közönnyel el lehetne menni, hisz ott is élnek emberek.



"európai állampolgár is vagyok"


Itt közép-kelet-Európában még csak-csak úgy érezhetjük, hogy egy szomszédos országban viszonylag otthon vagyunk pl. Szlovákiában, Romániában vagy Lengyelországban, de mondjuk el tudnád képzelni az életedet Ausztriában, Svédországban vagy Franciaországban? Ilyen nyugati országokban ahol teljesen más a kultúra és a társadalom?


"még "földlakó" is vagyok"


A delfinek, a cápák és a sasok is földlakók. Ha szerinted nem különbözöl tőlük, ugorj le egy szikláról szárnyaidat kitárva, éld az egész életedet a tengerben, megnézzük meddig bírod.



"de legfőképp ember"


Sztálin, Hitler és Pol Pot is ember volt. Szerinted ugyanolyan vagy, mint ők?

2011. jan. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
20%

A válasz megírásának időpontja: ma 13:53


Ezzel egyet értek. Legjobb lenne, ha nem is lennének nemzetek, vagy legalábbis nem ilyen szinten. Emberek vagyunk mindannyian.

2011. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
8%

"Itt közép-kelet-Európában még csak-csak úgy érezhetjük, hogy egy szomszédos országban viszonylag otthon vagyunk pl. Szlovákiában, Romániában vagy Lengyelországban, de mondjuk el tudnád képzelni az életedet Ausztriában, Svédországban vagy Franciaországban? Ilyen nyugati országokban ahol teljesen más a kultúra és a társadalom? "

Ja HOGY MI CSAK OLYAN HELYEN TUDUZNK ÉLNI AMI NÁLUNK ROSSZABB VAGY VELÜNK EGYENRANGÚ?

2011. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
25%

"Ja HOGY MI CSAK OLYAN HELYEN TUDUZNK ÉLNI AMI NÁLUNK ROSSZABB VAGY VELÜNK EGYENRANGÚ?"


Én úgy tapasztalom, hogy olyan helyeken, amik az ilyen nézőpont szerint "jobbnak" számítanak, ott olyan nyakatekert, korlátozó, sznobizmustól bűzlő illemszabályokat kell betartani, ami nekünk nem való.

2011. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
52%
Oké, értjük, te korlátolt vagy és nem tudsz sehol máshol élni. Más meg tud, ennyi.
2011. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
55%

"sznobizmustól bűzlő illemszabályokat kell betartani, ami nekünk nem való."

Azért mert te nem tudsz betartani illemszabályokatz még nem az ottani hely a szar.

Képzeld más bebírja.

2011. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
39%

Meg ha akkora szabadság van Nyugaton, akkor hogy lehet, hogy csak liberális, újságokból állhat a média, esetleg van 1-2 gazdaságilag konzervatív, talán 1 kommunista, de pl. be vannak tiltva szélsőjobboldali vagy fasiszta újságok.


Meg pl. vannak országok ahol legális a fű, ennek ellenére tilos részegen énekelni az utcán meg kannásbort árulni.


Németországban lehet éltetni az NDK-t, de tilos éltetni a nácizmust.


Hol ebben a logika? Hol ebben a szabadság, amiről annyira népszerű a Nyugat?

2011. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!