Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A turbó magyarok többsége...

A turbó magyarok többsége miért utálja azokat akik nem itthon akarják le élni az életüket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 11:21
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

jobb volt régebben, amíg volt tandíj.


a szegényeknek, meg akik jól tanultak nem kellet fizetnie.


most meg a másodiploma, vagy ha csúszol valahol, mondjuk, mert felveszel közben még egy szakot egyes szakokon nagyon drága (pl. orvosi, vagy művészeti egyetemek).


az meg a másik, hogy kitermelnek egy csomó felesleges diplomást, nagyon felhígult a képzés.

2011. jan. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
0%

de ha első diplomát szerzel ugyanúgy nincs tandíj, tehát állami van, meg a hátrányos helyzetűeket támogatják....meg plusz pontokat kapnak...na én ezzel nem értek egyet...jó az kapjon plusszot ok aki fogyatékkal élő, de könyörgöm annak minek kell aki terhes v kisgyereke van pontosan nem tudom...

gondolom a másoddiploma azért saját költséges, hogy az állam ezzel is csökkentse kiadásait, mivel többen tanulnak a felsőoktatásban mint mondjuk régen.

2011. jan. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
Az előnyben részesítős plusz pontokat azért adják, mert a statisztikai adatokat nézve pontosan kitűnik, hogy ezek a csoportok (pl. kisgyereket nevelők, vagy akiknek a szülei alacsony iskolai végzettséggel rendelkeznek) sokkal kevésbé tudnak elhelyezkedni, és nagy eséllyel válnak munkanélkülivé, tehát az államnak kell őket eltartani, méghozzá a dolgozók adójából. Így sokkal jobban megéri, ha plusz pontot kapnak, és 3-5 évig valóban állami támogatással tanulnak, de utána hozzájutnak egy diplomához, amivel már nagyobb esélyük van arra, hogy maguk is adófizető állampolgárok lehessenek. Szerintem ez teljesen logikus. A felsőoktatásnak amúgy is elég kis hányadát teszik ki azok, akik ebbe a kategóriába tartoznak. Pl. a kisgyereket nevelőknek járó plusz pont csak addig jár, amíg a gyerek után gyes-t vagy gyed-et kap az anya, szóval maximum annak 3 éves koráig. Amelyik szakra én járok, oda tavaly ősszel 70 ember iratkozott be, közülük én vagyok az egyetlen, akinek 3 év alatti gyereke volt, és még egy emberke, akinek a szülei alacsony iskolai végzettségűek. Hetvenből kettő. Máshol is hasonló arányok vannak. Nem olyan számottevő tehát az a réteg, aki él ezzel, vagy élhet vele. Nem emiatt nem jutnak be annyian. Különben meg kiszámoltam, engem pluszpontok nélkül is felvettek volna ugyan úgy, szóval kár irigykedni.
2011. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

az első diploma is lehetne önköltséges úgy általában ( a szegényeknek, vagy tehetségeseknek ingyenes lenne).


az extrém magas tandíjak azután lettek, hogy az első diplomát szinte mindenki megkapja ingyen.

2011. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!