Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a dohányzás...

Mit gondoltok a dohányzás tiltásáról kocsiban?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tudok állást foglalni ebben. A kocsi belső tere valóban privát szférának számít ahova nem tuti, hogy beleszólhat bárki is. Viszont ha belegondolunk, senki sem értene egyet azzal sem, hogy egy gyereket megerőszakoljon bárki a saját lakásában, vagy megölje, bántalmazza, csak azért mert személyes légtér.


tehát végső soron mégis egyet tudok érteni ezzel a javaslattal. Rühellem ezt a bagázst, de nem ellenkezek olyan javaslatokkal amiben némi értelmet látok.


2011. márc. 3. 13:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott kezdődik, hogy ilyen dologgal az államnak kell foglalkoznia.

Egy kulturált társadalomban minden embernek tudnia kellene, hogy hol dohányozhat úgy, hogy azzal másokat nem zavar, veszélyeztet. Ezzel a kérdéssel megint jól össze lehet ugrasztani a dohányosokat a nem dohányzókkal.


Több kultúrája volna inkább szükség. Aki eddig nem volt hajlandó az írott és íratlan illemszabályokat betartani, az a törvényi tiltás után sem fogja.

2011. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az én autómban eddigis tilos volt a dohányzás. Mellesleg szerintem hasonlóan balesetveszélyes, mint például a mobiltelefon.
2011. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Milyen kocsiban?
2011. márc. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
14%

"elméletileg csak gyerek utas mellett lenne tilos ha jól tudom."


De mán a kölök mellet a 2*2méteres konyhába dohányozhatok itthon. Gratulálok ügyesek vagytok. xD

2011. márc. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

"A sofőr ne dohányozzon, mert balesetveszélyes és ennyi"



Az alvás százszor balesetveszélyesebb, azt is betiltod?

2011. márc. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
3%

"Tiltsák azt, aminek értelme van, pl. a szórakozóhelyeken"



Aki nem dohányzik és zavarja a füst szórakozzon otthon.

2011. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"De mán a kölök mellet a 2*2méteres konyhába dohányozhatok itthon. Gratulálok ügyesek vagytok. xD"


végül is, lehet, hogy be lehet jelenteni a gyámhatóságnak, hogy veszélyeztetik a gyereket. nem tudom bevállna e, persze bizonyítani is kellene.



"Mindenki, az én apám is dohányzott mellettem. Semmi a bajom sem lett. A mai kölkök már ennyire fosok?"


mert? honnan is tudod? felvágtad a mellkasodat és megnézted a tüdődet?



"Az alvás százszor balesetveszélyesebb, azt is betiltod?"


Volán mögött igen be, tudtommal nem is szabad vezetés közben aludni ugye?

2011. márc. 3. 17:49
 18/25 A kérdező kommentje:
mi lenne, ha nem kommentelnél minden sorhoz, hanem egyben válaszolnál? pontokat gyűjtesz vagy mi?
2011. márc. 3. 17:50
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

@ 17:45

Aludni eddig sem lehetett, csakis beszámítható, kipihent és józan állapotban szabadott a volán mögé ülni. Hosszabb távokon pl. buszokon megadott időközönként váltani kell a sofőrt, mert bizony el lehet fáradni ott is és ez balesetveszélyes. Ha valaki fáradt, akkor parkoljon le, igyon egy kávét és szedje össze magát, mielőtt tovább vezet. Aki vezet, annak elég sokfelé kell figyelnie: táblák, hangok, lámpák, visszapillantó, a kocsi kijelzői, a kezelőszervek használata, stb. Ez már így is épp elég sok. A mobilozást headsettel is tiltanám. Találkoztam olyan emberrel is, aki kifejezetten kérte, hogy ne nagyon beszélgessünk vele, mert úgy nem bír rendesen figyelni a vezetésre.

2011. márc. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
28%

0%-os hozzászólásom lesz:

"Találkoztam olyan emberrel is, aki kifejezetten kérte, hogy ne nagyon beszélgessünk vele, mert úgy nem bír rendesen figyelni a vezetésre."


Ilyen ember mellé se ülnék be. Halálfélelmem lenne, ha ennyire megy neki a vezetés.

2011. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!