Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a radikális,...

Mit gondoltok a radikális, jobboldali, Kádár kedvelő szubkultúráról?

Figyelt kérdés

A gyakorikérdéseket és youtube-videó kommenteket olvasva (különösen 80-as évekbeli dalvideók kommenjei pl. KFT -Afrika, régi rajzfilmek pl. Dr. Bubó, meg valami 1930-as évekbeli svéd dokumentumfilm Budapestről) egyre jobban beigazolódik bennem a gyanú, hogy létezik egy eléggé paradoxonokra épülő úgynevezett szubkultúra Magyarországon.


Általában 15-30 éves fiatalokból áll, jellemző, hogy szélsőjobboldali, radikális, kereszténységtisztelő világnézettel rendelkeznek, de valami furcsa módon ragaszkodnak a Kádár-rendszerhez is és azon kívül, hogy nyomatják ezt a kereszténységtiszteletet, tök úgy élnek, mint az ateisták.


A gyerekeiket 50-es évekbeli értékrendre nevelik, általánban olyan neveket adnak nekik, mint a Csenge és a Hunor, nem engedik nekik, hogy Bakugant, Hannah Montanat és Spongyabobot nézzenek, csak Dr. Bubót, Kisvakondot meg Mézga Családot.


Mindenféle "Koppány-Klothes" "Viking" meg hasonló fantázianevű boltokban vásárolnak, hogy a "hazai ipart" támogassák, lépten nyomon szídják a multikat és a McDonald's-t.


Érdekes módon állandóan kommunistáznak, de az ő értékrendjük is eléggé kommunista (vagy inkább nemzeti kommunista) és rajonganak a Kádár-korszakért, meg valamiért összemossák a kommunizmust a zsidókkal és a !Kapitalizmussal!, amit "Judeo-bolse-kapitalizmusnak" neveznek, és valami ősközösség keverve nácizmussal-szerű társadalmi rendszerben látják a jövőt, amiben a kereszténység leple alatt az ősmagyar táltos rendszert tisztelik, vagy mi a fene.


Nagyon anti-liberálisok is, végig sem gondolván azt a tényt, hogy egy nem-liberális rendszerben nem is engedné az állam, hogy ilyen csoportok létezzenek.


2011. máj. 17. 20:54
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
76%
úgy beszéltek mintha a befolyásolhatóság és tévhitek követése csak rájuk lenne igaz. pedig ahogy látom rátok, és a társadalmak jelentős hányadára igaz ez.
2011. máj. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 Ozmium42 ***** válasza:
84%

Csakugyan léteznek! Elmondom, hogyan alakult ki!


Kezdetben vala Magyarország, ahol mindenki keresztény volt nagyjából, és a vallási kisebbség sem ezotérikus őstáltossámán volt, hanem valamilyen kiforrott, valláshoz tartozott. Ezen kívül király uralkodott, és nem volt szavazósdi négy évente (illetve a cenzus magas volt). Az ország határozott értékrend szerint nevelte polgárait, a legalsóbb néprétegektől a legfelsőbbekig, sok száz éves gyakorlat szerint. Az oktatási rendszer is sokkal erősebb volt, mint manapság. Volt egyfajta szigor, és tiszta csapásirány.


Aztán az országot felforgatták. A szabadkőművesek megbuktatták a királyságot, volt pár (pár=2) világháború, Trianon, pár hónap hungarizmus, és végül szocializmus. Akikről beszélünk, többnyire ez utóbbi alatt születtek, és szocializálódtak. Ez teljesen népidegen ideológiát vezetett be. Az eddig mindennapi vallásosságot terror által tiltotta és üldözte. Az oktatást átalakította, az iskolákban politikai propaganda ment. Bár nem volt semmi értelme, menni kellett szavazgatni a királyság megdöntése óta. Szóval az emberek agyát kimosták, akiét pedig nem lehetett, az is félt. Közben leforgatták az István a király rockoperát, ahol Koppány dalai egyértelműen jobbak. Aztán kölcsönökből, és az irányelvek megszegésével volt egy gulyás-kommunizmus. Aztán a rendszer leomlott maga alatt. A vezetők liberálisok lettek.


A szocializmus nagy visszavetődés volt a korábbi Magyarországhoz képest, de akik ekkor születtek, és a gulyás kommunizmusban nőttek fel, azoknak pusztán annyi jöhetett át, hogy a liberalizmus még annál is csak sokkal rosszabb. És a nosztalgia is közrejátszik, a megszépült - és megszépített - emlékek.


A nemzeti áramlat őket sem kerülte ki. Ez természetes dolog, az emberiség velejárója. Hogy ha pedig még erősen propagálják is, és fület csiklandozó félinformációkat csepegtetnek, annak sokan nem járnak utána teljes mélységében, csak magukévá teszik. Így alakul ki egy céljaiban ugyan becsülendő és jó, de teljesen következetlen szubkultúra. Például sokan habzó szájjal zsidóznak, mikor Alföldi kereszténygyalázó kiállítást rendez a Nemzeti Színházban. Pedig sokuk megkeresztelkedve sincs, templomnak még a küszöbét sem látták, kívülről sem. Ha rátapintasz a témára, marxista jelszavakkal válaszolnak. Az ősvallás tisztelete csakugyan szinte kizárólag az István a királyból táplálkozik. Mióta a nemzeti radikalizmus megjelent, és vele együtt a hagyományőrzés is előtérbe került, ez némiképp változott. De már vannak is egyházak, amik meglovagolják.


A többi, az szintén ízlés dolga, bajnak éppen nem baj, bár egyesek túlzásba viszik a megfelelési kényszert. Csak ők nem liberalizmusban látják az értéket, hanem a nemzeti fordulatban, is igazából annál jobb nekik valami, minél piros-fehér-zöldebb. Azt tudom mondani, hogy a gyerekeiket többé-kevésbé helyesen nevelik, ők már nem lesznek ilyenek, csak az a baj, hogy liberalizmustól nem tudnak sokan szabadulni! Bennem ez, a nemzeti-liberális-keresztény kombó kelt olykor igen komoly visszatetszést!


Nem írtam nagyon részletesen, és természetesen nem a nemzeti oldalt kell minősíteni emiatt, hanem figyelembe kell venni az előzményeket, a korszellemet, és azt, hogy nem ők a zászlóvivői a szubkultúrának, csak a sereghajtói.

2011. máj. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
30%
A szorgos lepontozásokhoz -szokás szerint- nem társulnak ellenérvek, amiből arra következtetek, hogy ismét sikerült igaz és nehezen cáfolható tényekre rátapintanunk :)
2011. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 Ozmium42 ***** válasza:
74%
Tehát röviden ezek az emberek az eredeti és tiszta célok torzult változatait teszik magukévá, gyakorlatilag random módon, következetesség nélkül, az eszmei elemek közül válogatva alakítanak ki maguknak egy furcsa világnézetet, amiben tényleg mindenből van egy kicsi. Magam is ebbe a "szubkultúrkörbe" tartozom, úgyhogy elég gyakran ütközöm velük, bár én igyekszem következetes maradni!
2011. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 Mr.Super TNT ***** válasza:
36%
Tegyük fel akkor azt a tényt is ,hogy Magyarországon nincsen liberalizmus csak magát a szót kapták fel a szociális és radikális "hitet" való prédikátorok. Ha utána olvasol a liberalizmus szó fogalmának ami dióhéjban a következőket is tartalmazza ,hogy az államnak semmi köze a magánélethez vagy a bizonyos végrehajtó szervek pozícióinak kiosztásához legyen gazdasági vagy fegyveres szerv ,nincsen olyan ,hogy fent említett pozíciókba rokont havert vagy pártembert ültetnek stb. nincsenek megkülönböztetések az állampolgárok között és ez nem csak negatív diszkriminációt ,hanem a pozitívat és jelenti szóval egyik sincsen nincsenek szociális juttatások vagy csak nagyon minimálisan pl . csak az alapvetőbbeket és ésszerűeket (nyugdíj ,rokkantság meg még pár hasonló)nincs gyerektámogatás meg ilyen fölösleges marhaságok amik sajnos csak kiadások és sehogy se tudod igazságosan elosztani. (mielőtt megköveznének a nagy családosok elmondom hogy egyszerű matekkal kiszámolható ,hogy miről beszélek 1. vannak állami intézmények ,mint az iskolák ,óvodák stb most ha az intézmény fejlesztésére szánt költséget a tankönyveket és az iskoláztatáshoz szükséges költségeket kivonod a szférából és újra elosztod azok között akik majd újra az iskolába fizetik be azt akkor tettél egy kört fölösen és a forgás közbe eltűnt a lóvé egy része és közbe akiknek nincsen annyi gyerekük a saját keresetükből erőltették be a dolgot ez egy elég gyerekes gondolatmenet volt de próbáltam valami gagyi példát nyomni igaz ez rossz példa is volt ,mert ez bonyolult és 20 oldalas téma.) Elmagyarázom mire értem ,hogy fölösleges befizetek egy adót amit majd valaki újra eloszt egy nézőpont szerint akkor minek fizettem be ,csak annyi adó lenne akkor ésszerű amennyi a közös teherviselés és az állam fenntartásához elegendő ,de mivel Magyarország egy korrupt és bürokratikus ország ezért minden állami költség 3-4 -szer annyiba kerül mint kellene( én láttam ,hogy működik a magyar állami pályázati rendszer egy kedves ismerősömnek köszönhetően és tudom ,hogy a MALÉV-egy pályázatában amiben egy komoly programot és vezérlő rendszert kellet megírni ,milyen összegek és irreálisan nagy költségek vannak pl. 2 ember írta a programot és felvettek 500 vagy 800 ember munkájáért pénzt a két fazon meg ugyanúgy csóró maradt aki ismeri a helyzetet az kérem ne köpjön be és ne hívja rám senkit ,mert nem láttam annyit amiért érdemes lenne meghalnom. Viccet félre téve a MALÉV-es dolog igaz és nagyon sok állami pályázatot érintő dolgok vannak minden párt szinten és a mostani új pártok is akik a radikális nacionalista kábítással hülyítik az elkeseredett népet (jobbik) ők is partiba vannak csak nem ülnek olyan közel a tűzhöz és aki ilyen erőszakos és gyűlölködő azt normális ember meg se szavazná. Én például dilemmába vagyok ,mert engem bizony egy politikai párt sem képvisel ezért nem is élek a szavazati jogommal csak azért ,mert nem akarok egy fanatikust vagy egy újabb galléros bűnözőt beültetni a parlamentbe magam helyett. Visszatérve a témához amit elkezdtem a liberalizmus lényege ,hogy az állam csk törvényeket hoz ,de a végrehajtói ághoz csak költségvetésileg van köze annak működésébe bele nem szólhat. Aki nem tesz érte éhen döglik nincs segély ezért nem kell magasabb adó ,hogy a segélyt is betermeld így többet kereshetsz egy elv ,de több a lehetőség ,de mivel nincs Magyarországon annyi munkahely és munkaerő(mert lehet van kb 500000 munkanélküli ,de lássuk be ,hogy nem tudjuk azt se a képesítést se a múltját amúgy is ha nem sikerül ne az álmom akkor én is az leszek szakképzetten fiatalon) mint amire szükség lenne és munkahelyet nem lehet tapsra teremteni mint ahogy a Fidesz hitegeti az embereket ezért nagyon nehéz téma.
2011. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
65%

Gondolom a Jobbikosokra gondolsz kérdező, csak megpróbálsz egy kicsit "alázni" ezzel a "Kádár kedvelő" baromsággal. Tudod mit? kedvelem őket.


"A szorgos lepontozásokhoz -szokás szerint- nem társulnak ellenérvek, amiből arra következtetek, hogy ismét sikerült igaz és nehezen cáfolható tényekre rátapintanunk :)"


Ha már, így megengeded magadnak a királyi többest, hagy engedjem meg én is.


Egyszerűen nem érdekel bennünket a véleményed. Tudod miért? Mert egy két lábon járó szociál-liberális közhely vagy, kedves Covenant. Azért tartod magad zseninek, mert leírtad, hogy a Jobbikosok nem szeretik a zsidókat? Wow, nem is gondoltam volna!


Aki nálam eszesebb egy fokkal, nem pazarolja rád az időt.

2011. máj. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
34%

"Azért tartod magad zseninek, mert leírtad, hogy a Jobbikosok nem szeretik a zsidókat? Wow, nem is gondoltam volna! "


És mindezt úgy, öregem, hogy a Jobbik nevét le sem írtam. Örülök, hogy magadra ismertél.

2011. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
75%
Attól, hogy valaki szereti a Dr Bubót vagy a Mézga családot, mint MAGYAR rajzfilmet, mert korában elég színvonalas volt, még nem lesz Kádár-kedvelő. Elég kevés 60 év körülit ismerek Csenge vagy Hunor névvel. Hogy ezen kívül miből veszed a Kádár-kedvelést, az nyilván csak a K-paxon derül ki.
2011. máj. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
66%

OFF TOPIC


Covenant,


Az "öregem" nem helytálló, lány vagyok és jóval fiatalabb mint te.


"Magamra ismerni" nem volt nehéz, hiszen minden egyes hozzászólásod a Jobbik ellen szól, bár néha egy kicsit Orbánozol is.


Mindezt úgy, hogy egy olyan pártot éltetsz, amelyik az államcsőd szélére sodorta az országot, és generációkra eladósította a népet. Te magadat rendkívül felvilágosultnak érzed, hiszen nem követed a Fideszes birkákat és a Jobbikos agymosottakat, mégis minden egyes hozzászólásod tökéletesen megfelel egy bizonyos ideológiának, és egyetlen saját gondolatod sincs. Mérnök ember létedre.


Ítélkezhetsz felettem, amiért egy "elavult" ideológiát követek, de azért nézz már tükörbe, légyszíves!


További szép estét!


ON TOPIC

2011. máj. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
66%

"Mit gondoltok a radikális, jobboldali, Kádár kedvelő szubkultúráról?"


Először is azt, hogy aki Kádárt imádja, nem jobboldali. Tehát rossz a kérdés.


"Általában 15-30 éves fiatalokból áll, jellemző, hogy szélsőjobboldali, radikális, kereszténységtisztelő világnézettel rendelkeznek, de valami furcsa módon ragaszkodnak a Kádár-rendszerhez is"


Feltételezések és tények keverednek itt. A Jobbikról tudjuk, hogy a szavazóinak csak egy része fiatal. Egy másik részük csalódott MSZP-s. A gyk-n is megfigyelhető, ahogy a vén komcsik hülyítik az ütődött jobbikos fiatalokat, hogy milyen jó volt a Kádár-rendszer. A Jobbikban az ifjú és öreg komcsik szépen egymásra találtak. A másik tévedés, hogy kereszténytisztelők. Az utóbbi időben mást se hallani, mint azt, hogy a Jobbik éppen hogyan nyal be az iszlámnak.


A többi paradoxon, amit írsz, stimmel. Egyszerre antikommunisták és kommunisták, antiliberálisok és liberális jogokkal visszaélők stb.


Elkényeztetett ostoba gyerekek, hogy röviden összefoglaljuk. Pont ezért nem veszélyes a Jobbik: nagyon butának kell lenni ahhoz, hogy valaki ezt az ideológiai katyvaszt bevegye. Ezért sosem lesznek igazán befolyásos támogatóik vagy nagy formátumú politikusaik.

2011. máj. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!