Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a radikális,...

Mit gondoltok a radikális, jobboldali, Kádár kedvelő szubkultúráról?

Figyelt kérdés

A gyakorikérdéseket és youtube-videó kommenteket olvasva (különösen 80-as évekbeli dalvideók kommenjei pl. KFT -Afrika, régi rajzfilmek pl. Dr. Bubó, meg valami 1930-as évekbeli svéd dokumentumfilm Budapestről) egyre jobban beigazolódik bennem a gyanú, hogy létezik egy eléggé paradoxonokra épülő úgynevezett szubkultúra Magyarországon.


Általában 15-30 éves fiatalokból áll, jellemző, hogy szélsőjobboldali, radikális, kereszténységtisztelő világnézettel rendelkeznek, de valami furcsa módon ragaszkodnak a Kádár-rendszerhez is és azon kívül, hogy nyomatják ezt a kereszténységtiszteletet, tök úgy élnek, mint az ateisták.


A gyerekeiket 50-es évekbeli értékrendre nevelik, általánban olyan neveket adnak nekik, mint a Csenge és a Hunor, nem engedik nekik, hogy Bakugant, Hannah Montanat és Spongyabobot nézzenek, csak Dr. Bubót, Kisvakondot meg Mézga Családot.


Mindenféle "Koppány-Klothes" "Viking" meg hasonló fantázianevű boltokban vásárolnak, hogy a "hazai ipart" támogassák, lépten nyomon szídják a multikat és a McDonald's-t.


Érdekes módon állandóan kommunistáznak, de az ő értékrendjük is eléggé kommunista (vagy inkább nemzeti kommunista) és rajonganak a Kádár-korszakért, meg valamiért összemossák a kommunizmust a zsidókkal és a !Kapitalizmussal!, amit "Judeo-bolse-kapitalizmusnak" neveznek, és valami ősközösség keverve nácizmussal-szerű társadalmi rendszerben látják a jövőt, amiben a kereszténység leple alatt az ősmagyar táltos rendszert tisztelik, vagy mi a fene.


Nagyon anti-liberálisok is, végig sem gondolván azt a tényt, hogy egy nem-liberális rendszerben nem is engedné az állam, hogy ilyen csoportok létezzenek.


2011. máj. 17. 20:54
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
37%

05-17 23:13 vagyok


Ne az oktasson már ki személyeskedésből, aki egymás után 6 fikázódó hozzászólást írt, és olyan embereknek szólt be, akik láthatóan sokkal műveltebbek és tájékozottabbak nála.

2011. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
60%

"akik láthatóan sokkal műveltebbek és tájékozottabbak nála."


Azért, mert nem pocsékolom az időmet, hogy kisregényeket írjak ide, már műveletlen vagyok?

na mi van, igazam volt, 'oszt nem tetszik kisasszonyka? :)

2011. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

Petronius:


Ha valamire nem tudsz érvekkel válaszolni, akkor abban a témában automatikusan igazad van?

Érdekes felfogás...

2011. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
0%
Mert buták, tájékozatlanok, megvezethetőek. Vannak azok, akik Dzsesszikának nevezik a gyereküket, haburgert esznek, megünneplik a Halloweent meg a Hálaadást (ilyet is hallottam már-.-'), és büszkék rá, hogy mennyire "globalizáltak", lenézik a magyarságot, és arról ábrándoznak, hogy majd egyszer az USA-ban fognak élni, de addig elvannak a Való Világgal meg hasonlóval. Meg vannak azok, akik a kérdésben szerepelnek. Mindkét típus nevetséges, karikatúraszerű szélsőséges eset, szinte groteszk elvekkel. Egyik 19, a másik egy híján 20. De talán a kérdésben ábrázolt illetők jobban zavarnak, mert büszkék a fenemód nagy "tisztánlátásukra", holott náluk egyszerűbb, csőlátásúbb embereket még a Föld nem hordott a hátán.
2011. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, miről beszélsz, kedves kérdező. Egy ilyen embert sem ismerek, pedig 20 éves vagyok, elvileg az általad megjelölt korosztályból való. A mostani fiatalok nem is ismerik a Kádár-rendszert, ott kezdődik... én kb ott elakadtam, amit töriből tanultam annak idején, meg amit a szüleimtől hallottam, de ez kimerül kb 5 mondatban.

Amúgy meg igen, jobbikos vagyok, radikális, bár nem szélsőjobboldali nézeteket vallok. Mindig is kérdőjeleztem, a Jobbik miért szélsőjobboldali, aki olvasta a programjukat, tudja, hogy sok dolog sokkal inkább baloldali eszmékre vall. De lényegtelen...

A nevekről meg annyit, hogy mindenki azt a nevet adja a gyerekének, ami neki tetszik. Ja, és keresztény vagyok, tisztelem a saját vallásom, bár én csak Istenben hiszek, a keresztény egyház badarságaiban nem. Nem fogom házasságig őrizgetni a szüzességem, és nem fogok minden héten a templomban ülni, sőt gyónni sem voltam bérmálás óta, de nem ettől leszek jó vagy rossz ember. És egy korombelinek esze ágában sem lenne nagy keresztény módra nevelni a gyerekeit, a jobbikosok nézetei nem ebben merülnek ki.

Amúgy meg nem tudom, mit akadsz fenn másokon, törődj a saját életeddel. Mindenki úgy éli az életét, ahogy neki tetszik, persze a társadalmi normákon belül. Ezek, amiket felsoroltál, pedig nem sértenek semmit.

2011. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
33%
És ha megállja a véleményed a kádári rendszer imádatát. Kérlek szépen SZEDD ÖSSZE AZ ELMÚLT 21 ÉV ÖRÖMTELI dolgait,amire olyan fene nagyon büszkék lehetünk és ami elfeledteti a kádári rendszert !!!!!!!!
2011. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

... a kommunizmus utrakonzervatív volt ... nálunk 1949-ben kulturális vissza rendeződés volt ... 1919-ban Oroszországban a fordulat idején sokkal régebbi állapotokból építkeztek.

.. Kádár barokk és Stalin barokk ...

Kádár neje cigány volt (nyilvános adat) ő töltötte fel cigányokkal a nyolckerben üresen marad volt főúri palotákat és németek után üresen maradt lakásokat

2011. máj. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Az utolsó három hozzászóláshoz nem kell kommentár :))))
2011. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!