Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trianon kérdéshez rossz a...

A trianon kérdéshez rossz a hozzáállás az emberekben?

Figyelt kérdés
Több trianonhoz japcsolódó kérdést olvastam el itt GYK-n és arr jöttem rá,hogy sokan itt akkor sem akarnák trianon revizióját mégha tálcán is kinálnák nekik!
2011. máj. 25. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim válasza:
86%

A határon túli magyarok mindd dolgos emberek. Olvastam a többi kommentet és láttam, hogy hogyan viszonyulnak a határon túliakhoz hát eléggé szomorú látni, hogy mindd le szerbeznek, szlovákoznak vagy románoznak, mi határon túliak is magyarok vagyunk és ahogy vaszem észre általában nagyobb magyarok vagyunk mi ,,más" országokban mint ti az anyaországban. Minket bár érdekel, hogy mi van a családdal és a magyarsággal még annak ellenére is ha a délvidéken napi szinten magyart vernek a szerbek, vagy ha a szlovákok a felvidéken magyarellenes törvényt vezetnek be. És ha tudni akarod a délvidéken akik vannak szerbek azok nagyrésze a második világháború után települt be a kivégzett magyarok helyére de ti erről mit sem tudtok! Nem tudtok semmit arról, hogy a székelyeket lemészárolták. Hogy mondhat egy magyar ember olyat, hogy nem érdekli mi van határon túli magyarokkal?


A határ revíziót végbe lehetne vinni mert a azok az országok akik aláírták a trianoni békeszerződést már nem léteznek. pl. Jugoszlávia megszűnt, Csehszlovákia megszűnt,És a román királyság is megszűnt!

2011. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
24%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:44


09,07-es vagyok.

A munkahelyemen több szlovák is dolgozik, úgy is mondhatnám, lassan több szlovák, mint magyar.

Akinek a nagyszülei, dédszülei még eredetileg magyarok voltak, átélték Trianont, kettészakadt a családjuk, és a többi. Megkérdezzük a srácot, hogy ha itt dolgozik, itt lakik a barátnőjénél az albérletben, mit szól Ő a kettős állampolgársághoz, illetve Trianonhoz, akar-e magyar állampolgárságot, és a többi.

Az a válasza mindegyiknek, hogy akar a radai rosseb, neki ez így pont jó.


Akkor én úgy gondolom, nekünk teljesen felesleges itt pattogni, mint kecskekaki a deszkán, hogy Trianon így-úgy-amúgy, mert csak több ország szorításában találjuk magunkat a lófüttyöt nem érő kis hadseregünkkel, akiknek a java a Közel-Keleten van, és ha balhé lenne a szomszédokkal: haza se tudnának jönni.


Wow, de jól jártunk.

A kis Magyarországból megmaradna a végére Borsod, mert az még nekik sem kell.


REÁLISAN próbálja már meg mérlegelni pár ember (tudom, tudom, nagyon nehéz, és agy is kéne hozzá), hogy ez mennyire nem kivitelezhető! Mint pl. a kedves kérdező...


A határok nyitva, szabadon lehet jönni-menni, nincsenek már szétszakítva családok, nincs már aki ezt a határon túliak közül akkora tragédiaként élné meg, ők már nem akarják visszacsinálni Trianont.

Úgy járnánk, mint a kiscserkész, aki akkor is átrángatja a vak nénit a zebrán, ha semmi dolga az út túloldalán, mert ő most akkor segíteni fog neki, ha beledö.glik.

2011. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
27%

nem azokkal van a baj akik nem akarják,hanem azokkal akik foggal körömmel ragaszkodnak a revizíóhoz....ha akkora lenne az ország mint akkor kb rég tönkrement volna,így is a szakadék szélén állunk,de akkor már.....rengeteg így is az elmaradott hely,falu hát még akkor


az meg h külföldön ki mekkora magyar az az ő dolga....ezzel az erővel a dunátúli emberek mondhatják magukat olasznak,mert h régen az olasz birodalom blabla?kiröhögnék őket...

2011. máj. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 anonim ***** válasza:
20%

előző vok....


több szlovák munkatársam volt pl a határ menti településekről...van aki magyarul nem tudott kérdeztem 1 pár ünnepet...márc 15,aug 20,okt 23..h a többiről nem is beszéljünk fogalma nem volt úgy h papíron magyar iskolába járt....megkérdezed őket akkor csak a románia embrrek ragaszkodnak ehhez a kettős nyavajához...de ezzel nekik semmi nem fog változni,sőt az unió el sem ismeri...

2011. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/87 anonim ***** válasza:
24%

"hogy mindd le szerbeznek, szlovákoznak vagy románoznak, mi határon túliak is magyarok vagyunk és ahogy vaszem észre általában nagyobb magyarok vagyunk mi ,,más" országokban mint ti az anyaországban."


Nem az ott élő magyarokat szerbezték, románozták le -.-

"nagyobb magyarok" ????

2011. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
6%

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:09


Hasonló állásponton vagyok én is.

Nem minden ott élő magyar szeretne visszakerülni hozzánk. (nem is biztos, hogy jól járna)

2011. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
36%

A válasz megírásának időpontja: ma 09:59


Talán meg kellene tanulnod jobban a mondatértelmezést tisztelt elszakadt magyar honfitársam. Senki nem szerbezett, románozott, szlovákozott le semmilyen elszakadt magyart! De az tény, hogy a területek visszaszerzésével a magyarokon túl több nemzetiségit kapnánk, mint magyart!

Másrészt a magyarverések talán azért vannak, mert a nacionalizmus még tombol (sajnos) Kelet-Európában és a Balkánon. Nyugaton már rég meghaladott eszme, igaz is már 200 éves. Talán ideje lenne továbblépni Európa keleti felének is...

2011. máj. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
48%

"Hogy mondhat egy magyar ember olyat, hogy nem érdekli mi van határon túli magyarokkal?"


Ezt nem mondta senki.

Érdekes, hogy a kommented 50% elkeseredettség és (valahol jogos) felháborodás, 50%-a pedig olyan állítások gyűjteménye, ami itt nem hangzott el.

2011. máj. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 A kérdező kommentje:

Elképesztő!


Ez a hozzáállás elképesztő,és tudatlanság!

Ti aztán mindenről lemondanátok,csak nektek legyen jó!

Ilyen korcs nemzeti érzelmek csak a magyarságban találhatók meg!

Más országokban még a bal-lib. is szélsőjobbnak minősülne itt!

Hogy lehet ilyen hülyeséget mondani,hogy a határok nyitva vannak ,it a EU és minden rendben!

Ez össze sem hasonlitható egy államhatárral!

Az EU pedig semmit sem tesz a határontuli magyarok ügyében!Sőt mindent elnéz!

Hát miről beszéltek ti!

Egyetlen nemzet sem ért el még olyan,amit nem tűzött ki maga elé!

Ti pedig előbb mindenkit megkérdeztek,hogy kinek mi tetszene és ahhoz alkalmazkodtok!

Miféle háboru a szomszédokkal!A határmódositások már nem feltétlen háboruval zajlannak,hanem,hogy ki a szövetségesed!Ha pl. a nagyhatalmak melleted állnak,bármit megtehetsz.Ez volt trianonban.Ez lett koszovóval!

Ami pedig a kisebbségeket illeti:egy igazságos néprevizió által már nem lenne velük gond.Vagyis aki trianon óta telepitettek oda,mehetne utódaivel együtt,mint "potenciális államellenség"-zt tettékj a magyarokkal trianon után a határontul mindenütt!

Igy már nem volna olyan sok kisebbség.

És a visszacsatolt területeken bejövetel is van nem csak pénzt visz el ,mint ahogy egyesek rosszul hiszik.

Bácska etethetné az egész országot pl.


De mindehhez nagyhatalmi barát kell.

Higgyétek el szomszédaink nem haboznának ezt tenni velünk most is!

2011. máj. 25. 10:37
 20/87 A kérdező kommentje:

Petronius elhiheted,hogy minden külhoni magyar vissza szeretne kerülni csak nem mind meri ezt megmondani bátran,mert ugyae az anyaország sosem védi őket!


Ha ezt nem éred fül éssze akkor nemzeti dolgokról nincs mit beszélnünk egymással!

2011. máj. 25. 10:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!