Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trianon kérdéshez rossz a...

A trianon kérdéshez rossz a hozzáállás az emberekben?

Figyelt kérdés
Több trianonhoz japcsolódó kérdést olvastam el itt GYK-n és arr jöttem rá,hogy sokan itt akkor sem akarnák trianon revizióját mégha tálcán is kinálnák nekik!
2011. máj. 25. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/87 anonim ***** válasza:
91%
És amúgy mi bajotok van azzal, hogy mi magyar közösségben gondolkodunk és a világképünk nem önzőségre és önmagvalósításra épül, hanem kiállásra a mieink mellett, mintha egy nagy család lennénk?
2011. máj. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/87 anonim ***** válasza:
93%

"Tán háborúba készülsz, Nameny? :)"


Hehe. Szerintem 1910-ben sem gondoltak sokan arra, hogy mi lesz itt 10 évvel később. Meg is lett az eredménye. Elvették a földjeinket és pár bátor férfin kívül, akik például Balassagyarmaton és Nyugat-Magyarországon harcoltak a magyarság megmaradásáért, a többiek impotensen ültek és néztek ki a fejükből.


Legyél büszke arra, hogy önzőségedben téged nem érdekel rajtad kívül senki más, csak a saját érdeked. Ezért vagyunk ott, ahol vagyunk. Gratulálok.

2011. máj. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/87 anonim ***** válasza:
91%

"Nem fogod fel, hogy nem a magyar államnak kell megvédenie, hanem annak az államnak amiben él? "

Nosd en ezen rohogtem a legnagyobbat.Kepzeljetek el azt az arabot akik ha elszaporodnak Francioorszag teruleten es leszakitanak belole egy adagot hisz Trianon feljogositja ra (hisz barmenly nemzet mely elszaporodik azon a teruleten oslakoskent tekintheto a liberalisok szerint) menyire fogjak vedeni az ott elo franciakat....ha ha ha :)) ja es remelem Franciorszag sem tesz semmit hisz az belso ugybe valo beavatkozas lenne :))))))))))) En szemely szerint csak egy megoldat latok: szovetkezni az oroszal es kinaival es az egesz szart az arabokkal egyut razuditani Europara.Majd talan elgondolkoznak mint lejent az amikor templomokat rombolnak, tortenelmet hamisitanak rohognek megalaznak, kirabolnak kettos mercet alakmaznak de mindezt csak liberalis logika szerint azaz amit akkor szabad arabnak kinainak orosznak azt nem szabad europanak ugyanugy amit most szabad szerbenk rommanak ,szlovaknak az nem szabad magyarnak...:)))))) Gondolom teljesen egyetertesz ezen mely igazsagos, demoratikus, liberalis, kulturalt egyenloseg elven mukodo rendszerrel igaz???? :)))))))))

A kerdezonek igaza van.Koszovo azert szakadt le mert a nyugat nem kepes szembenezni sajat szaraval most nem mondhata hogy akkor igazsagtalan volt ezert megszivtak a szerbek.De amagyarok tovabra is szivjak mert a hasonlo dolgokat mint igazsagosnak tekintettek akkor is es most is...csakhogy elobb utobb ok is ugyanebe a szarba esnek mivel nepvandorlas van volt es lesz.

2011. máj. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/87 anonim ***** válasza:
29%

Azt mondjátok már el, minek érzelmi kérdéet csinálni ebből?

Nekem semmi bajom nem lenne a visszacsatolással, de azzal sem, ha minden marad a régiben. Én a Magyar Köztársaságban születtem, nem Nagymagyarországon, ez a hazám. Esetleg szűkebb hazám a Dunántúl.

De semmiképpen nem Erdély vagy Kárpátalja.


Sokszor elgondolkozom azon, hogy akik ennyire visszacsatoláspártiak, azok miért nem szeretik a hazájukat? Miért nem jó Magyarország, mi a baj vele?


A családok szétszakításáról a következő a véleményem: amelyik családnak igazán fájt a szétszakítás, azok már régen beköltöztek Magyarországra. Sok ilyen ismerősöm van, ez tény.

Aki kinn maradt, vajon miért maradt kinn és nem költözött?Nyilván nem volt számára annyira fontos.

Ez valóban az öreg nénis eset. Érdekes lenne megszavaztatni, hogy a határ menti területeken élő magyarok leszármazottai közül vajon hányan akarnak Magyarországon élni inkább. Gyanítom, nem igazán érné el az 50%-ot.

Persze ha kiderül, hogy ott mindenkinek rossz, akkor oké, népszavazás eredménye alapján csatoljunk. De addig, amíg nem tudjuk az ő véleményüket, talán ne beszéljünk a nevükben.

2011. máj. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/87 anonim ***** válasza:
En egyet nem ertek: azt hogy miert nem allunk az oroszok melle meg Azsia fele kozeledni??? Nekunk jobb Europaban?Mit kaptunk ,kapunk tolluk???Semmit!!!!!! Hat akkor nem lenne jo segiteni azokat akik el szeretnek taposni???Ja hogy minket is eltaposnak? Lehet ...de nem biztos talan jobban allnak majd hozzank (az orosz is kikenyszritett egy teruleti autonomiat Romaniatol) mig Bruszel hallgat errol:)))) Ennyit a demokracajukrol.Az is lehet hogy eltaposnak de nem mindegy?? Igy is ugy is nagyon kevesen vagyunk de akkor mar inkabb az ellen kuzdenek akiktol semmi jot sem kaptunk mit azok ellen akik meg adnak ezt azt.Az oroszal sajna joban kellet volna lennuk ez volt a mi hibank, mert akarmenyire ellensegek voltunk tolluk meg kaptak a hataron tulliak nemi vedelmet ...igaz nem sokat de tobb volt a semminel mig Europatol semmit.
2011. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/87 anonim ***** válasza:

"Aki kinn maradt, vajon miért maradt kinn és nem költözött?Nyilván nem volt számára annyira fontos."

Nrm biztos...tudod ha az en esetemet nezemakkor elegg erdekes volt.Mi segitettuk az anyasmek testveret kimenni es mikor egyszer bajba kerultunk mert magyarnak meg valakozast sem szabad inditani viszateritesmentes kolcsonbol (amit az Unio ad.....:)))) a draga) es tolluk kertunk segitseget hogy ne uszon el mindenuk tudod ki segitett???? :))) Ezer idegen magyarorszagi magyar!!!!!!!

Nekunk lehetosegunk nem volt kimenni nem azert nert itt akartunk maradni.

2011. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/87 anonim ***** válasza:

Még ezt a csonkaországot is épp most adjuk át a cigány-zsidó uralomnak...ezt a cigány-zsidó uralmat akarnád kiterjeszteni az elcsatolt magyar részekre is?


Tudod....nem kotekedni akarok de kik is hagytak ezt???Az a nyugat aki nem akar eros Magyarorszagot nehogy teruleti igenyekkel lepjen fel.Kivanom hogy nekik is hasonlo cipoben keljen elrohadniuk.

2011. máj. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/87 anonim ***** válasza:
65%

"Tudod....nem kotekedni akarok de kik is hagytak ezt???Az a nyugat aki nem akar eros Magyarorszagot nehogy teruleti igenyekkel lepjen fel.Kivanom hogy nekik is hasonlo cipoben keljen elrohadniuk."


Nem vettem kötekedésnek, még igazat is adok. Csak azt mondtam, hogy lássuk meg a folyamatokat is, az indulatok mögött. Szerinted én sajnálom a Nyugatot? Mit érdekel engem ha Angliát vagy Franciaországot ellepik a muszlimok? Engem egyáltalán nem érdekel.

Igen, fel kell lépni területi igényekkel...MAJD! Ha idehaza kitakarítottunk, ha rendet tettünk, ha a MIÉNK lesz az ország! Addig viszont csak a romlást terjesztenénk! Nézz meg egy hazai és egy elszakított területen élő magyart! Erdélyben az újévet a Napfelkelte várásával köszöntik, idehaza jobb esetben is egyik diszkóból tántorog a másik felé a mulatozó aranyifjú. Hát én erről beszélek. A Vajdaságban tudják mi a magyar népzene, a népművészet...idehaza kinevetnek ha ilyennel foglalkozol. Mert külhonban még élnek MAGYAROK! Idehaza már csak egy lebutított pszeudohéber rabszolgaréteg van.

És ezekre nem a revízió az orvosság. Hanem meg kell erősödni, meg kell tisztulni, amennyire lehet összefogni más nemzetek, a szomszéd népek hazafijaival és kiseperni elsősorban a cionista uralmat. Aztán a többi idegen mocskot, mint a cigányt is. És amikor ezek lerendeződtek, akkor el lehet "beszélgetni" a régi dolgokon, a határokon és a többin.

De amíg a pocsolya közepén állunk mindketten, addig nincs értelme verekednünk, mert egyikünk sem fog győzni.

Egy szlovák-magyar vagy román-magyar háborúban szerinted ki győzne? Egyik sem. Csakis a "kiválasztott"....ezért írtam amiket írtam.

2011. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/87 anonim ***** válasza:
12:21. Mit kapunk Európától? Hallod, kib*szott sok pénzt EU-s pályázatokra, hiszen MO Európa konvergencia régiójába tartozik. :P
2011. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/87 anonim ***** válasza:
54%

"Még ezt a csonkaországot is épp most adjuk át a cigány-zsidó uralomnak...ezt a cigány-zsidó uralmat akarnád kiterjeszteni az elcsatolt magyar részekre is?


Sajnálom, én fehér ember vagyok, és a szlovákban, románban ugyanolyan fehér embert látok, nekem nem ők az ellenségeim."


Akinek más a bőrszíne, mint Neked, az miért ellenség? Mondj valami épkézláb indokot. Esetleg butább, szemetebb, kapzsibb, akinek barna színű a bőre? Eddig azt hittem, hogy ez egy lényegtelen tulajdonság, de cáfolj meg kérlek.


Amúgy a zsidó uralmozást nem teljesen értem. Messze nem ők a legnagyobb befektetők kishazánkban (hanem Németország.. és ez baj? ha zsidók fektetnének be az miért lenne más? mert ők egytől egyig gonoszak, és kapzsik vagy mi? :D )

2011. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!