Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A trianon kérdéshez rossz a...

A trianon kérdéshez rossz a hozzáállás az emberekben?

Figyelt kérdés
Több trianonhoz japcsolódó kérdést olvastam el itt GYK-n és arr jöttem rá,hogy sokan itt akkor sem akarnák trianon revizióját mégha tálcán is kinálnák nekik!
2011. máj. 25. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/87 anonim ***** válasza:
19%
ócska népség?és még te tartod magyar,most má le kell írni te ROMÁN.....aki trianon előtt született és még él az magyar aki nem az már csak szlovák,román szerb stb,mert ez áll a papírjaiban is..akkor mit kell itt nagy magyarkodni?
2011. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/87 anonim ***** válasza:
6%

"akik aláírták a trianoni békeszerződést már nem léteznek. pl. Jugoszlávia megszűnt, Csehszlovákia megszűnt,És a román királyság is megszűnt!"


Az lehet, de vannak utódállamaik. Pl: te is az egyik ilyen utódállamban élsz.

2011. máj. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/87 A kérdező kommentje:

"ócska népség?és még te tartod magyar,most má le kell írni te ROMÁN.....aki trianon előtt született és még él az magyar aki nem az már csak szlovák,román szerb stb,mert ez áll a papírjaiban is..akkor mit kell itt nagy magyarkodni?"


Hát,akkor egy esetleges visszacsatolásnál meg mindenki magyar lenne irataiban is!

2011. máj. 25. 11:00
 24/87 anonim ***** válasza:
6%

"Ti aztán mindenről lemondanátok,csak nektek legyen jó!

Ilyen korcs nemzeti érzelmek csak a magyarságban találhatók meg!

Más országokban még a bal-lib. is szélsőjobbnak minősülne itt!

Hogy lehet ilyen hülyeséget mondani,hogy a határok nyitva vannak ,it a EU és minden rendben!

Ez össze sem hasonlitható egy államhatárral! "


csakúgy süt a tudatlanság belőled :)

Valóban nem hasonlítható össze, mivel az EU kb. egyetlen igazán pozitív hozadéka az volt, hogy szabadon átjárhatóvá váltak a határok.

Ha ennyire magyarkodsz, akkor ne korcsozd le a saját nemzeted tagjait. Kár, hogy nem lehet jelenteni a moderátoroknak a hülyeségeidet...

2011. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/87 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:
40%

Abban egyetértek a kérdezővel ,hogy az a hozzáállás ami még akkor is elutasítaná a revízió lehetőségét ha semmit nem kéne tenni érte hibás. Aki még az elvi lehetőséget is elveti az rosszul gondolkodik.


De az a probléma a revízióval hogy jelenleg másokra nézve legalább olyan igazságtalanság lenni mint az amit velünk tettek Trianonban. Én magam is szeretném a revíziót, de ennek az esélye meglehetősen alacsony.

A szomszédok biztosan nem egyeznének bele. Kényszeríteni pedig nincs mivel őket. A nagyhatalmaknak semmi okuk nincsen rá hogy konfliktust támogassanak a térségben, így is elég gond van itt.

2011. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/87 A kérdező kommentje:

Petronius!


Nem a saját nemzetem tgjai korcsozom le,hanem a hozzád hasonlókat,akinek nem ingje.....

2011. máj. 25. 11:04
 27/87 A kérdező kommentje:

Jóska Pista Sanyi


Hát éppemn ez az!A kérdés csak elméleti volt és azt is elutasitják!

2011. máj. 25. 11:05
 28/87 anonim ***** válasza:
31%

"Ti pedig előbb mindenkit megkérdeztek,hogy kinek mi tetszene és ahhoz alkalmazkodtok! "


Ez azért van, csekély értelmű barátom, mivel okos ember nem akar nemzetiségi konfliktusokat, így is van épp elég bajunk.

Normális országokban ma már így működik a diplomácia.


Reagálnék még pár dologra:

"Az EU pedig semmit sem tesz a határontuli magyarok ügyében!"

"A határmódositások már nem feltétlen háboruval zajlannak,hanem,hogy ki a szövetségesed!Ha pl. a nagyhatalmak melleted állnak,bármit megtehetsz.Ez volt trianonban."


Ugyanabban a gondolatmenetben ellent mondassz saját magadnak :) Miért állnának mellénk, akik eddig semmit nem tettek az ügy érdekében.

"egy igazságos néprevizió által már nem lenne velük gond.Vagyis aki trianon óta telepitettek oda,mehetne utódaivel együtt,mint "potenciális államellenség"-zt tettékj a magyarokkal trianon után a határontul mindenütt! "


Gratulálok! Csak azt felejted el, hogy ez nem így működik...

"És a visszacsatolt területeken bejövetel is van nem csak pénzt visz el ,mint ahogy egyesek rosszul hiszik. "


Ezzel még egyet tudok érteni, de hosszú távon láthatod, hogy még a mostani csonkaországban is mennyire működnek a dolgok...

"De ez a kérdés elméleti volt és itt sokan még elméletben is inkább més seggét nyalnák meghunyászkodva! "


Ez nem s/*ggnyalás, csupán van, aki már képes higgadtabban átgondolni a dolgokat és a realitás talaján szemlélni ezt a kérdést.


"De ez a kérdés elméleti volt és itt sokan még elméletben is inkább més seggét nyalnák meghunyászkodva! "

Márt írtak neked példát arra, hogy van akit ez már nem foglakoztat annyira (pláne az EU óta. nekem is van felvidéki barátom, aki látva, hogy Magyarországban mi megy végbe, inkább nemet mond az állampolgárságra.

Le lehet őt hordani árulónak meg minden macskap*csnek, de akkor is ez a véleménye.

dacára annak, hogy nagyon is tisztában van az ottani magyarellenes inzultusokkal (magyar verések, nyelvtörvény stb.)

"Ha ezt nem éred fül éssze akkor nemzeti dolgokról nincs mit beszélnünk egymással!"


Nem vagyok nemzeti világnézetű. Itt még jó páran (még nemzeti világnézetűek is) belátják, hogy mi a helyzet.

ha ezt nem éred fel ésszel akkor nincs miről beszélnünk egymással :)

(remélem most te is magyarellenesnek fogsz nevezni, már várom)

2011. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/87 anonim ***** válasza:
19%

"Nem a saját nemzetem tgjai korcsozom le,hanem a hozzád hasonlókat"


Én is a nemzeted tagja vagyok, f@szfejű!

2011. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/87 anonim ***** válasza:
26%

* javítás:

""De ez a kérdés elméleti volt és itt sokan még elméletben is inkább més seggét nyalnák meghunyászkodva! "

Márt írtak neked példát arra, hogy van akit ez már nem foglakoztat annyira (pláne az EU óta. nekem is van felvidéki barátom, aki látva, hogy Magyarországban mi megy végbe, inkább nemet mond az állampolgárságra.

Le lehet őt hordani árulónak meg minden macskap*csnek, de akkor is ez a véleménye.

dacára annak, hogy nagyon is tisztában van az ottani magyarellenes inzultusokkal (magyar verések, nyelvtörvény stb.) "


Ezt arra írtam, hogy szerinted minden külhoni magyar úgy gondolkodik, mint te.

2011. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!