Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy munka nélkül...

Az igaz, hogy munka nélkül (segély stb. ) akár 600-700ezer Ft is összejöhet?

Figyelt kérdés

pl. Egy cigány családnak, akiknek van 6gyerekük, erre kapnak 480ezret. (és még ezen kívül vannak plusz pénzek.)

Igaz ez? Miért? Munkával negyed ennyit nem kapok!


2011. máj. 31. 17:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
13%

20:04


"Én se hittem el, amíg a saját szememmel nem láttam."


Mit láttál saját szemeddel?


Véletelenül ismersz egy pár cigánycsaládot, ott loholsz mindig a sarkukban, beavatnak az összes titkukba, elkísérted őket a nevelőotthonba, végignézted, ahogy lepapírozzák az örökbefogadást? Vagy mit láttál a saját szemeddel, hülyegyerek?


Megmondom, mit láttál. A kurucinfót, meg ezt a képregényt.


Tényleg nem vagyok szabolcsi. Szerencsére.

2011. máj. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%
20.35 te meg vagy húzatva??!!A GYES huszonegynéhányezer ft,a CSP meg tizenezer.Az neked hol vagyon??!!
2011. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy pedagógus vagyok,ismerek rengeteg cigány családot,nem adják be a gyerekeket árvaházba,még a legnagyobb nyomorban élők sem,szóval 200 max.300 ezren felül biztos h nem kapnak,legalábbis vidéken nem.
2011. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

21:46

Hát ahhoz elég sok hogy csak úgy alanyi jogon jár minden gyerekesnek. Mi lenne ha nekem is járna mondjuk cirka 40 ezer? És akkor még az extra segélyekről nem is beszéltünk: gyermekvédelmi segély családtámogatás stb.

2011. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
56%

21:50

"szóval 200 max.300 ezren felül biztos h nem kapnak,legalábbis vidéken nem."


Ott van a pont. Ez nem egy vagyon? Vezető beosztásban dolgozó férfi keres kb ennyit! Ezek után persze hogy nem túl vonzó a "gályázás" ha egyszer így is meg lehet élni hogy csak kényelmesen otthon ülök azt szülöm a gyerekeket bele a világba. Ez a kádári időket is megszégyenítő támogatási rendszer az oka hogy egyeseknek büdös a munka.

2011. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
50%

Persze,én sem ezt mondtam,hogy ez nem egy vagyon,de,igenis az,főleg ahhoz képest,hogy ezért egy szalmaszálat sem tesznek keresztbe.Igazából gőzöm nincs vajon mennyiből élhetnek,csak arra akartam kilyukadni,hogy az árvaház biztos h nincs a képben.A ruhaboltokat,kínai üzleteket ők tartják el mifelénk,egy-egy vásárlás alkalmával min.(ez csak a min.!!) 20-30-40 e ft-ot hagynak ott,és ezek csak az egyszerűbb családok.Az iskola udvarán az "anyukák" arról beszélgetnek,hogy hogyan kell elnyomorítaniuk a terhes hasukat,hogy nyomorék gyerekük szülessen,ill. hogy a saját apjukkal,testvértől szülnek gyereket,és így megkapják a plusz juttatásokat,amik beteg gyerek esetén járnak.Ez a pénzszerzési mód sokkal valószínűbb,mint az árvaház.(saját fülemmel hallottam)

Sajnos most hallottam a hírt,miszerint az önkormányzatunk -hogy így jusson pénzhez-újabb 150-400 cigányt telepít be a városunkba(Szolnok megye).Valakik megkönnyebbülhetnek országunkban,sajnos nem mi leszünk ezek.

2011. jún. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
78%
58%-osnak pedig:10-20 e ft azért hogy gyereket nevelsz,alanyi jogon is nagyon-nagyon kevés.Amúgy pedig te is megkapod a 40 ezredet,ha munkanélkülivé válasz,a két szép szemedért.Nehogy már a tisztes magyar asszonyoktól és a gyerekeiktől sajnáld azt a 20-e ft-ot...
2011. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
69%

Nem örökbe fogadják, hanem nevelésbe veszik ki.

Az örökbe fogadóknak ugyanannyi ellátás jár, mint a vér szerinti szülőknek, ellentétben a nevelőszülőkkel.

Árvaház sincsen. Nevelőotthonok vannak és állami gondozottak. Az állami gondozottak között lehetnek árvák, félárvák, valamint olyanok is, akiknek mindkét szülője él. Ez utóbbiak lehetnek olyanok, akikről lemondtak a szülők és olyanok akikről nem. Akiről lemondtak, örökbe adható, akiről nem mondtak le örökbe nem, de gondozásra/nevelésre adható.

Lehetőség szerint a testvéreket egy helyre adják ki.

A nevelőszülőknek különböző feltételeknek kell megfelelniük (előzetesen is és a nevelőszülőség alatt is), valamint ellenőrzik, hogy a gyerekekre kapott pénzt, a gyerekekre fordították-e. (az egyik barátunk pont ilyennel foglalkozik, mármint az a munkája, hogy ellenőrzi a gondozásra kivett gyerekekre költik-e a pénzt)

A nevelőszülők a gyermekek gondozásáért kapnak pénzt, valamint fedezik nekik a gyerekek ellátását (élelmezését, tisztálkodási költségeit, ruházkodását, oktatási költségeit. Még a tampont is a lányoknak)

Igen, megoldható, hogy a rokon, vagy a szomszéd gyerekét vegyék ki nevelésbe. Részint nem sokan akarnak kivenni 5-6 problémás roma testvért. Másrészt itt is megvannak a kiskapuk.

Lehet, hogy az ország nyugati részében máshogy van, de erre keleten ez van.

2011. jún. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

"Véletelenül ismersz egy pár cigánycsaládot, ott loholsz mindig a sarkukban, beavatnak az összes titkukba, elkísérted őket a nevelőotthonba, végignézted, ahogy lepapírozzák az örökbefogadást? Vagy mit láttál a saját szemeddel, hülyegyerek?


Megmondom, mit láttál. A kurucinfót, meg ezt a képregényt.


Tényleg nem vagyok szabolcsi. Szerencsére."


Nem tudom mit keménykedsz itt a neten, de valami álomvilágban élsz.

"Tényleg nem vagyok szabolcsi"

Akkor meg pofád befoghatod!

2011. jún. 1. 09:38
 20/31 anonim ***** válasza:
41%

21:51


"Hát ahhoz elég sok hogy csak úgy alanyi jogon jár minden gyerekesnek. Mi lenne ha nekem is járna mondjuk cirka 40 ezer"


Ha valami alanyi jogon jár, akkor neked is jár, okostóni. Mert ezt jelenti az alanyi jog.

2011. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!