Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon hiszi azt bárki...

Milyen alapon hiszi azt bárki is, h neki bármi is alanyi jogon jár?

Figyelt kérdés

Most arról beszélek amikor a bumburnyák analfabéta betanított- vagy segédmunkás luxusra vágyik(jó kaja, nagy kéró, jó kocsi,nyaralás, stb.) azt hiszi , h neki ez alapból járna az élettől.Holott úgy az iskolában mint majdnem mindenhol örök vesztes és lemaradó volt.

Amikor pedig mondom, h semmi értelme ennek és vegyék már észre magukat, mert pl én nem vágytam soha sem túl okos sem túl ügyesnek lenni , soha nem nyomultam vagy tolakodtam ,a versenyhelyzetekben is megettem ami tőlem tellett , de el tudtam fogadni ha vannak jobbak nálam ,de így , h nincsenek hozzám képest túlzott igényeim sokkal jobb nekem.Nem is értik mit akarok.

De amikor azt kell látnom, h milyen nagy kínok közt carik a paraszt manapság muszáj megmosolyognom:)

Nem értem mi az indíttatása és az alapja a fene nagy igényeknek.


2011. jún. 14. 08:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
93%

"Nem értem mi az indíttatása és az alapja a fene nagy igényeknek."


az emberi természet

Mindenki vágyik a luxusra. Csak van aki próbál tenni érte és nem sikerül

Van aki próbál tenni érte és sikerül (ez ritka)

Van akit annyira nem érdekel (téged)

Ja és persze van, aki nem akar tenni érte, de vágyik rá.

2011. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
89%
Továbbá olyan is van, akit egyáltalán nem érdekel, inkább remete lesz vagy valami hasonló. Megveti az anyagi javakat.
2011. jún. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
90%

Tehát akinek "csak" az a feladata, hogy vért izzadva kulimunkát végezze szar pénzért - és nem feltétlenül lustaságból, mert nem akart tanulni, tudod van olyan, hogy társadalmi hátrányok újratermelődése - szóval ő ne is vágyjon jó kajára meg nyaralásra, mert nem érdemli meg. De a diplomás, akinek esetleg anyuciapuci fizette a taníttatását, kettesekkel átbugdácsolt, és átveszi majd apu ügyvédi irodáját, neki jár a luxus, a nyaralás, a pazarlás.

Elég gyakran megdöbbenek azon, ahogy az emberek gondolkoznak.

És mielőtt rámtámadnál, nem, nem vagy segédmunkás, egyetemista vagyok. És szégyellném magam, ha így gondolkoznék.

2011. jún. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
100%

Kezjük ott hogy nem mindegy hol él?

Más az organikus fejlődése az Eu na, és más Afrikának.

Ha valaki befizet a nagy közösbe,lehet elvárása is.

Ahogy az is lehet elvárás hogy az adott kontinens keretei között, ha már rendesen 8-10ó ban dolgozik abból éljen is meg. Pld Német betanított hentes1000-1200 Euró, akkor ő most sokat akar? És egy magyar 80e, amiből meg sem lehet élni!De akkorkinek is vannak túlzott igényei?

sajnos te sem érted, hogy nem az alacsony jövedelműeknek van eltúlzott igénye, hanem az átlag magyar társadalom vagyon alúl van fizetve.

2011. jún. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:

8, 17 nem erről beszéltem.

Hanem arról,h mi az oka annak , h rosszul pozicionálják magukat és az igényeiket.

Amúgy én is csak egy munkás vagyok, ilyen kényszervállalkozó.Szerényen és szépen élek. Nem nyafogok és nem törtetek.Tudom hol a helyem és tudom , h mire vágyhatok.

Ellenben ,ezt nem tapasztalom szinte senkitől.Csak a különlegeskedést, igényeskedést,kényeskedést és az észcsinálást látom, fent is lent is.

2011. jún. 14. 08:32
 6/71 anonim ***** válasza:
69%

"Hanem arról,h mi az oka annak , h rosszul pozicionálják magukat és az igényeiket. "


Kérdezd meg tőlük, akkor talán többre jutsz.

2011. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
77%

Az a bumburnyák arra a "luxusra" vágyik, hogy megkapja munkája ellenértékét, ne annyi fizetést kapjon csak, ami elegendő ahhoz, hogy munkaképes maradjon. Így hajtva maximális hasznot minimális kiadás mellett a munkaadónak, lásd: kapitalizmus.


Ezt esetleg vesd fel a gyerekem tanárnőjének is, hogy bocs, öreglány, neked nem jár a jó kaja, a lakás (most viszi a bank), a kocsi (busszal jár dolgozni), a nyaralás (egész nyáron babysittel, hogy télre tüzifát tudjanak venni), mert te nem érsz, annyit mint Győzike, VV Alekosz, VV Gigi, Dundika, úgyhogy húzzál bőrt a fogadra, paraszt...

Biztos meg fog dícsérni, milyen okos gyerek vagy, remek nevelésben részesítettek a szüleid, és el is ismeri, hogy neki nem jár a luxus.

Tényleg.



Szerintem meg addig lesz ez az ország ekkora sz.ban, amikor senki nem akad fenn azon, hogy egy diszkós késelő, nevezett Sztojka és Raffael elkövetők, kacsalábon forgó palotában laknak, amire "bodzaszedésből" tellett, de azon fenn tudnak akadni, hogy a szomszéd, aki napi 12 órát lehúz a gyárban, teszem azt életmentő orvosi műszereket gyárt, és bőven van rajta felelősség, az szeretne megélni a keresetéből.


A többség, pl. a bumburnyák paraszt gyári munkás ilyen luxusra vágyik, hogy hó végén is legyen még étel az asztalon, legyen hol laknia, és be tudjon járni a munkahelyére anélkül, hogy napi egy órát kéne utaznia tömegközelekedéssel, ha kocsival 10 perc.

Te meg menj az uszító liberális ...ba!


És most kezd tapsolni, milyen jó, hogy az ingyenélő kismamáktól, rendőröktől, nyugdíjasoktól végre megvonják a luxuspénzeket, nehogymá' dőzsöljön, ha nem érdemli meg annyira, mint az adócsaló vállalkozó, az ország tönkretevői, eladósítói, a celeb k.vák, meg az utolsó lányfutattó, drogárus stri.ci.


Nem vagy te egy kicsit kabbefa.szom????

2011. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
50%

Íme, a hithű Fideszes: Akinek nincs semmije, az annyit is ér.

De remélem, az autódban azért akad egy Lázárblokkoló, mint a példaképeidnek.

Benyaltad a politikai uszításokat, amivel szépen kiépítik, hogy ha megtaposnak egy társadalmi réteget, akkor nem áll ki egyik magyar a másik mellett, hanem elönti a kellemes káröröm, mert megérdemelte, úgy kell neki.


Inkább szégyelld magad, te szerencsétlen, ilyenek hátán sétálnak fel egyesek a csúcsra, hogy onnan köpjenek a fejére.

Grat.

2011. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:

Nézd a német ipar és gazdaság a magyar mellet olyan mintha Lenox boxolna a rettenetesen Nagy Csonttörő Jánossal.

Azért van különbség:)

Amikor a németeknek már pár száz évig kézműves, kereskedelmi és szállítási szövetségük volt(Hamza)akkor mi még nyilakkal és lándzsákkal harcolásztunk a világ többi részével.

Amíg be nem lettek ide telepítve a szászok , és a svábok és meg nem mutatták az ekét mi csak botokkal piszkálgattuk a földet és nem értettük miért nem terem nekünk eleget.

2011. jún. 14. 08:43
 10/71 anonim ***** válasza:
52%

A komment megírásának időpontja: ma 08:43


Ez hogy jön ide?

2011. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!