Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon hiszi azt bárki...

Milyen alapon hiszi azt bárki is, h neki bármi is alanyi jogon jár?

Figyelt kérdés

Most arról beszélek amikor a bumburnyák analfabéta betanított- vagy segédmunkás luxusra vágyik(jó kaja, nagy kéró, jó kocsi,nyaralás, stb.) azt hiszi , h neki ez alapból járna az élettől.Holott úgy az iskolában mint majdnem mindenhol örök vesztes és lemaradó volt.

Amikor pedig mondom, h semmi értelme ennek és vegyék már észre magukat, mert pl én nem vágytam soha sem túl okos sem túl ügyesnek lenni , soha nem nyomultam vagy tolakodtam ,a versenyhelyzetekben is megettem ami tőlem tellett , de el tudtam fogadni ha vannak jobbak nálam ,de így , h nincsenek hozzám képest túlzott igényeim sokkal jobb nekem.Nem is értik mit akarok.

De amikor azt kell látnom, h milyen nagy kínok közt carik a paraszt manapság muszáj megmosolyognom:)

Nem értem mi az indíttatása és az alapja a fene nagy igényeknek.


2011. jún. 14. 08:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:
Szerintem közröhej tárgya ha a cipőtalp csiszoló betanított munkás sokat spórol azért ,hmenő kvadrága étterembe vigye a gomblyuk varró szerelmét.Vagy amikor a zsákpakoló régi de király BMW- vel jár be dolgozni ...hébe hóba , már amikor telik neki benzinre.Vagy amikor Bibionéban kell nyaralni mert a takarítónő feleségnek , már csak az felel meg.De az árufeltöltő is megvette a drága órát(csak azért, h menő legyen) aztán pedig kisnyugdíjas szüleit pumpolta jó ideig, h ne haljon éhen.Na meg a kedvencem a 40es fickó a negyedikről akiknek alig fért be a plazmatévéje a lakásába(akkora kellett neki, részletre persze) ,közbe a feleségének már nincsen foga.
2011. jún. 14. 09:58
 22/71 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írtam nem mindenki ilyen.

Ahogy írtad a legtöbbször hitelre vásárolnak.

Ezért tart itt ez az ország.

2011. jún. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:

Valaki itt szóba hozta a tanítónőket.

Na róluk is tudok mesélni.Évnyitókor amikor miniszoknyás plázacicának öltözve a lehető legmenőbb divat szerint csúcs frizurákkal fennkölten megjelennek, azon szoktam gondolkozni vajon milyen viselkedésmintát tudnak ezek közvetíteni a gyermekeknek?

Aztán mesélik a gyerkőcök otthon , mert ők ha jóba vagy velük elmondnak mindent.Az első órán a fodrásznőtől kért időpontot telefonon(22 perc), a másodikon a manikűrössel osztotta meg az életét telefonon (30 perc) a harmadikon a Mini Paris butikból hívták fel mert nagyon tuti rucik jöttek1(12 perc).És amikor a kedves tanítónéni azt hiszi nem hallják kívülállók, olyan stílust enged meg magának a gyerekekkel, h egy bordélyban kivénhedt mádámnak is büszkeségére válna.

Aztán meg nem tudjuk a csemeténknek miért minden második szava az , h le se carom.

Persze tisztelet a kivételnek ,de a tanítónénik észcsinálásával ,alig van aki versenyezhet .


Na ennyit a Pór arisztokratákról. A válaszokat köszönöm !:)

2011. jún. 14. 10:39
 24/71 anonim ***** válasza:
100%

A tanár egyáltalán nem pór kategória, az egy középosztálybeli pozíció.

Nem tudom, mit jelent neked a pór, de ahogy észrevettem mindenkit, aki nem kőgazdag. Márpedig akkor ne pórokról beszélj mintha az egyetlen társadalmi csoport lenne, mert ebbe nem illik bele az, amit eddig írtál.

Az, hogy ez a tanárnő ilyen, az a személyiségén múlik. Ebből még nem lehet következtetéseket levonni a többi tanárral kapcsolatosan. Nyilván neked is csak ez a típus tűnik fel, a normálisakat szelektíven észleled.


Téged a provokatív fogyasztás idegesít, ez pedig nem feltétlenül társadalmi státusz kérdése. Érdekes, hogy az nem zavar, az teljesen természetes, ha egy anyucipicilánya 400ezer Ft-os táskát vesz, ami a harmincnegyedik drága táskája...

2011. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
41%
Gyökér vagy kérdező.Nem kicsit.
2011. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:

"És most kezd tapsolni, milyen jó, hogy az ingyenélő kismamáktól, rendőröktől, nyugdíjasoktól végre megvonják a luxuspénzeket, nehogymá' dőzsöljön, ha nem érdemli meg annyira, mint az adócsaló vállalkozó, az ország tönkretevői, eladósítói, a celeb k.vák..."


Ezt a sztereotípiát hiába erőlteted, azok TARTJÁK EL az országot, akik dolgoznak értéket termelnek. Mindegy hogy számodra szimpatikus vagy nem szimpatikus munkávanl. A kapitalizmusban amire van igény, amit megfizetnek az hasznos munka. Az érzelmi dolgok meg hogy teneked mi tetszik meg mit tartsz jó munkának az másodlagos szempont.


A "kismamák nyugdíjasok nyugdíjas rendőrök" pedig csak viszik a pénzt. Akármennyire is szimpatizálsz velük. És nem látod be hogy ezért keresel ilyen keveset, mert EZEKNEK A JUTTATÁSAIT a teáltalad MEGTERMELT pénzből finanszírozza az állam!!! Ezt vedd már végre észre!

2011. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:

"Szerintem közröhej tárgya ha a cipőtalp csiszoló betanított munkás sokat spórol azért ,hmenő kvadrága étterembe vigye a gomblyuk varró szerelmét"


Szerintem meg mindenki arra költi a pénzét amire akarja!

Az a röhejes vagy inkább sírnivaló, hogy te ezt nem látod be és mindenáron konzerválni akarod a társadalmi státusokat.

2011. jún. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként bennem is az a kép kezd kialakulni a kérdezőről, hogy gőze sincs a társadalomról és az emberi természetről.
2011. jún. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
21%

"Az érzelmi dolgok meg hogy teneked mi tetszik meg mit tartsz jó munkának az másodlagos szempont.


A "kismamák nyugdíjasok nyugdíjas rendőrök" pedig csak viszik a pénzt."


Ne4ked is komoly kavar van a fejedben!

Először kiosztod, hogy ez nem érzelmi kérdés, majd te is érzelemből írsz :)

gratulálok

2011. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:

22:34

Nem értem mi az érzelmi kérdés benne.


Aki valamilyen állami juttatásból él, az csak plusz költség az államnak amit a társadalom többi aktívan dolgozó tagjától tud bevenni. Ebben mi érzelmi? Ez tény.

Függetlenül attól hogy jogosnak tartom e a célszemélyek

"eltartottságukat" vagy sem.


De az pl érzelmi kérdés, hogy az ilyen "siegheil" gondolkodásmódúak a munkanélküli cigánytól sajnálják a 20E bérpótló segélyt, de egy kismamától nem sajnálják a 40-50E gyes + gyed + csp / gyerek segélyt sem.


Ráadásul mit gondolsz, a cigányéknál hogy jön össze a 2-300E segély/hó való élés? Elárulom, nem a munkanélküli segélyből, nem is azért mert cigányok, HANEM A TÚLSÁGOSAN BŐKEZŰ ANYASÁGI TÁMOGATÁSOKBÓL.

2011. jún. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!