Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon hiszi azt bárki...

Milyen alapon hiszi azt bárki is, h neki bármi is alanyi jogon jár?

Figyelt kérdés

Most arról beszélek amikor a bumburnyák analfabéta betanított- vagy segédmunkás luxusra vágyik(jó kaja, nagy kéró, jó kocsi,nyaralás, stb.) azt hiszi , h neki ez alapból járna az élettől.Holott úgy az iskolában mint majdnem mindenhol örök vesztes és lemaradó volt.

Amikor pedig mondom, h semmi értelme ennek és vegyék már észre magukat, mert pl én nem vágytam soha sem túl okos sem túl ügyesnek lenni , soha nem nyomultam vagy tolakodtam ,a versenyhelyzetekben is megettem ami tőlem tellett , de el tudtam fogadni ha vannak jobbak nálam ,de így , h nincsenek hozzám képest túlzott igényeim sokkal jobb nekem.Nem is értik mit akarok.

De amikor azt kell látnom, h milyen nagy kínok közt carik a paraszt manapság muszáj megmosolyognom:)

Nem értem mi az indíttatása és az alapja a fene nagy igényeknek.


2011. jún. 14. 08:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
85%
Most mért épp a betanított- vagy segédmunkást vesszük alapul? A diplomások többsége se különb igények terén.
2011. jún. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
48%

"Mindenki vágyik a luxusra."


Ez a mondat pedig átkerül a nem igaz kategóriába. :)

2011. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 A kérdező kommentje:

Azért vannak már itt csúsztatások és belemagyarázások:D


Megbántódások és sérelmek.

Hm ,vajon miért?

A doktornak az ügyvédnek a tsz elnöknek stb-nek sok mindenre futotta máskor is.De most már a Pórnak miért kell az ami a doktornak amikor Ő csak egy Pór. És miért nem boldog annyival ami egy Pórnak jár .

Egy Pór is lehet elégedett és boldog (pl én).De nem ,egy pór dr-nak kell látsszon és játszani kell neki az agyát:))

Milyen menő ő a bankkölcsönből meg a franc se tudja milyen simliskedésből.


A bizonyított bűnelkövetőket ha rajtam múlna mind fejbe lőném.(de az is lehet , h inkább karóba húzatnám:)Egy órán belül.Lenne rend itt azután:)

És egy kis vagyonosodási vizsgálat is időszerűvé kéne váljon lassan...Nem mintha érdekelne, de a bodzázás igen gyenge duma:D

2011. jún. 14. 09:01
 14/71 anonim ***** válasza:

"Ez a mondat pedig átkerül a nem igaz kategóriába. :)"


Akkor az emberek többsége.

Egyébként miért is?

2011. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
19%

"Akkor az emberek többsége."


Így már igaz. De nem mindenki.

2011. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 09:02


Később oda is írtam, hogy van aki nem vágyik rá.


De az emberek kb. 90%-a igen.

Így talán megengedhető volt a mindenki.

Egyébként meg örülök, hogy az a legnagyobb bajod, hogy ki hogy fogalmaz...

2011. jún. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:

"De most már a Pórnak miért kell az ami a doktornak amikor Ő csak egy Pór. És miért nem boldog annyival ami egy Pórnak jár . "


Nem mindenki nyugszik bele a sorsába.

Persze a jogtalan (tehát nem az, amit itt előttem többen írtak, hogy legalább meg tudjon élni) követelőzés nevetséges.

2011. jún. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik segédmunkás vágyik ilyenekre.

Valamelyik belesz*rik az egészbe.

A legtöbbet az érdekli,hogy ki legyen fizetve a rezsi és hónap végén is legyen étel azt asztalon.

Ezek alap dolgok lennének.A baj ott kezdődik ha ez sincs.

Ha hiányoznak az alapfeltételek akkor egy kutya is elkezd idegeskedni és vonyítani,hogy ez kell meg az kell.

2011. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
36%

Azért, mert nem feltétlenül tehet róla, hogy "pór". Azért, mert talán neki nem is adatott meg a lehetőség, hogy kitörjön abból, amibe beleszületett. Ergo egy olyan dolog miatt él rosszabb életet, amiről nem is tehet, változtatni pedig nincs lehetősége. Igazságtalan, mert nem rajta múlik - pusztán csak azon, hogy hova született.

Nehéz elfogadni, hogy egyesek dőzsölnek, két kézzel szórják a pénzt, míg neked a mindennapi betevő falatért kell küzdened, holott keményen dolgozol. És azt vágják a fejedhez, hogy elégedj meg vele, törődj bele, mert neked ez jár. Ugyan miért?

Nem lenne probléma, ha mindenki tisztességesen meg tudna élni a munkájából. Nézd meg a skandináv országokat. Nekem van svéd ismerősöm, aki villanyszerelő ott. Szakmunkás, mégis remekül keres, és nincs szüksége arra, hogy keseregjen, büszke a munkájára.

2011. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
75%

Még annyit, hogy a társadalmi különbségek léte normális, nincs is azzal semmi baj.

Azzal viszont igen, hogy ekkora szakadék van nem csak az alsó és felső, de az alsó és közép osztályok között is. A szegények még szegényebbek lesznek, és akkor emberek azt mondják, mint te, hogy ugyan mit sírsz, fogadd el. És nem veszik figyelembe, hogy általában nem az egyes ember döntésein múlik ez, hanem gazdasági, szociális és politikai aspektusai vannak.

2011. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!