Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális az, hogy nálam...

Normális az, hogy nálam 200-szor keres többet pl. a kormányszóvivő? Mivel lehet ekkora aránytalanságot magyarázni? Helyes ez így? Ennyivel ha megszakad, akkor sem dolgozik többet, sőt, a felelőssége sem ennyiszeres.

Figyelt kérdés
Diplomás középkorú vagyok.
2011. júl. 22. 21:45
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
35%
Hát igen, egy kormányszóvivő jobban keres még nálam is. Ez engem is bosszant, de miért nem lettem én is politikus? Akkor nem kellene ennyit dolgoznom még több pénzért.
2011. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
91%
nem rossz pénz 2 misi azért mert a Párt szájcsöve vagy és szépen mosolyogva beszélsz. (ill hauzdsz mint a vízfolyás)
2011. júl. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
84%

22.02: Ennek semmi köze a kapitalizmushoz. A kormányszóvőt nem a piac fizeti, hanem az adófizetők!


Egyébként meg egyáltalán nem normális! Van itt nálunk egy uralkodó kaszt, aki nyugati csúcsbéreket ad magának, miközben a pária többségnek afrikai béreket juttat. Ez az elfogadhatatlan, vagy az ő szóhasználatukkal pofátlan. Legfeljebb 3-4 szeres különbség lenne elfogadható egy beosztott diplomás és mondjuk egy kormányszóvivő között.

2011. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
47%

enyhén szólva nem csípem a fideszt, szijjártótól meg egyenesen kiütéses leszek, de azzal is tele van a hócipőm, ha valaki azon kezd el sirdogálni, hogy mennyit keres a másik.

semmi közöm hozzá, hogy másnak mennyi a fizetése, ahogy másnak sem ahhoz, hogy az enyém mennyi.

jobb helyeken (értsd: kultúrállamokban) a legnagyobbfokú illetlenség a másik fizetése után érdeklődni- legalább ebben elérhetnénk már európába...

(p.s.: tudom, hogy szijjártó nem kormányszóvivő, de erős a gyanúm, hogy a kérdező őrá gondolt)

2011. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:

Azt írtam, "pl. a kormányszóvivő", tehát általánosságban érzem felháborítónak a jövedelmek közötti eszméletlen különbségeket.


"Kultúrállam": ott, ahol az, aki dolgozik, jó színvonalon megél a munkájából, nincs is értelme kíváncsiskodni más bére után. És udvariatlanság is.

Viszont ott, ahol a népesség jó része hónapról hónapra él, talán jogos a kérdés, miért él a kivételezett elit 20-szor, 30-szor... jobban????

2011. júl. 22. 22:44
 16/49 anonim ***** válasza:
89%
22.34: Ebben egyáltalán nincs igazad! Az államtól szerzett jövedelem minden fejlett demokráciában közérdekű adat, és könnyen hozzáférhető bárki számára. És miért is ne lenne közöm ahhoz, hogy mennyit keres egy miniszterelnöki szóvivő vagy mondjuk a BKV vezérigazgatója? Abszolút közöm van hozzá, mert az én adómból fizetik őket! A magánvállalkozásod jövedelme, vagy a nem államtól kapott béred lehet magánügy, de ha vállalkozóként állami megrendelést teljesítesz, ez már akkor se igaz.
2011. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
0%

"Ááááááá, javítás: 20-szor."


Például lehet hogy ezért...

2011. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
0%
Honnan az információ a 2 milliós fizetésről? Valami linket illene ilyenkor mellékelni.
2011. júl. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
0%

Kíváncsi lennék, hogy egy véletlen folytán, innen valaki kormányszóvivő lenne holnaptól, akkor mennyire gyorsan felejtené el amit idefröcsög :)


Styloo

2011. júl. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
39%

"Az aránytalanság generálója: a kapitalizmus."


Emiatt kell megszüntetni a kapitalizmust. Magyarországon 2020-tól tervezik a kommunizmus bevezetését és akkor ezek az osztálykülönbségek meg fognak szűnni. Addig meg bírjátok ki valahogy!

2011. júl. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!