Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális az, hogy nálam...

Normális az, hogy nálam 200-szor keres többet pl. a kormányszóvivő? Mivel lehet ekkora aránytalanságot magyarázni? Helyes ez így? Ennyivel ha megszakad, akkor sem dolgozik többet, sőt, a felelőssége sem ennyiszeres.

Figyelt kérdés
Diplomás középkorú vagyok.
2011. júl. 22. 21:45
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
14%
Jó válasz. Azért örülök hogy ilyet is olvasok még ha ritkán is. Itt még egy kukázó is elvárná hogy legalább annyit keressen mint egy vezető vagy egy mérnök, kutató, vagy sebész. Nonszensz.
2011. júl. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
26%

Már sokan kérdezték:

MILYEN DIPLOMÁD VAN????


Szégyenled, hogy nem mered bevallani?

2011. júl. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 A kérdező kommentje:

Dehogy szégyellem! GYÓGYPEDAGÓGUS vagyok, halmozottan sérült (autista-értelmi-mozgás-beszéd-látás stb. fogyatékkal küzdő) gyerekeket nevelek.

Csakhogy. Mi adja egy munka értékét? Az, hogy mekkora rá a piacon a kereslet? És, ha kicsi (mert esetemben –szerencsére- nincs akkora), akkor már értéktelenebbé is válik? Szerinted ezt mondja az a szülő is, akinek sérült gyereke született és égető szüksége van szakemberre? Egyáltalán ki dönti el, hogy mi az érték, mi az értékesebb? Ti erre feljogosítva érzitek magatokat?

És, ha már itt tartunk, hiába tanultam annyit, mint pl. egy mérnök (4 év főiskola, 2 év szakvizsga, 2 év mesterképzés).


„Itt még egy kukázó is elvárná hogy legalább annyit keressen mint egy vezető vagy egy mérnök, kutató, vagy sebész. Nonszensz.” Beszélt itt valaki ilyesmiről? Figyelmedbe ajánlom előző kommentem utolsó pár sorát!

2011. júl. 24. 12:25
 34/49 anonim ***** válasza:
18%
Hiába fakadsz ki és próbálsz érzelmi dolgokkal jönni, a munkaerő igenis árucikk, az értékét a piac határozza meg. C'est la vie. Tessék forradalmat csinálni.
2011. júl. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

Nem érzelmi dolgokkal jöttem, kérdésekkel. (Viszont nem minősítgetem a hozzászólókat. Ez tűnhet „érzelminek”.)


Forradalomra: 3. oldali komment utolsó zárójeles sora...

2011. júl. 24. 13:35
 36/49 anonim ***** válasza:
69%
Szíjjártó Péter árát melyik piac határozta meg?
2011. júl. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
69%
A narancs piac!
2011. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
15%

"ki dönti el, hogy mi az érték, mi az értékesebb?"


A kereslet kínálat viszonya dönt az árról.


Személy szerint te és a szaktársaid alakítjátok nagyban az árat. Ha rengeteg mérnök lenne, akkor akadna olyan, aki 90 ezer forintért elvállalná a munkát, de mivel kevés van a kereslethez képest, így felment az ára.

2011. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Nem, nem a kereslet-kínálat dönt a mi esetünkben ellentétben a legtöbb mérnökkel-, hanem a mindenkori kormányzat (közalkalmazotti státusz) határozza meg a bértáblát. Úgy, mint a kérdésben szereplőét is...
2011. júl. 25. 18:37
 40/49 anonim ***** válasza:
0%
Ha a bértáblában szereplő árért nem vállalná senki, akkor többet fizetnének. De vállalja. Szóval mégiscsak a kínálat!
2011. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!